Reklama

Wichura w powiecie zamojskim. Strażacy mieli pełne ręce pracy

foto: PSP Zamość foto: PSP Zamość

W czwartek, w związku z silnym wiatrem zamojscy strażacy musieli interweniować 7 razy. Głównie usuwali powalone drzewa. W kilku miejscach zabezpieczali budynki, z których wiatr poderwał dachy.

- W miejscowości Komarów-Osada, na terenie Szkoły Podstawowej w wyniku porywistego wiatru doszło do zerwania w całości dachu budynku gospodarczego. Dach zawisł na koronie pobliskiego drzewa. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu poszycia dachowego przy pomocy ratowniczej liny i ściągnięciu dachu z korony drzew. Uszkodzoną część budynku częściowo rozebrano aby nie stwarzała dalszego zagrożenia zawaleniem. Wstępnie oszacowane straty to kwota 15 tys. zł. W miejscowości tej odnotowano także zdarzenie, gdzie porywisty wiatr próbował poderwać poszycie dachu na budynku mieszkalnym. Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przymocowaniu konstrukcji dachu do ściany budynku przy pomocy kołków rozporowych, wkrętów i drutu stalowego. - informuje Andrzej Szozda, rzecznik prasowy zamojskich strażaków. 

Kolejne interwencje dotyczyły usuwania powalonych drzew i konarów stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym bądź w dostawach prądu. Tych interwencji odnotowano 5, w miejscowościach: Wielącza, Księżostany, Białowola, Komarów Górny i Bondyrz. Zagrożenia te nie spowodowały dalszych strat.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us