Reklama
Reklama

Nietrzeźwy, bez kasku i z dwoma dożywotnimi zakazami

1,5 promila miał 35-latek, który jechał motorowerem w miejscowości Udrycze Kolonia. Co ciekawe, miał dwa dożywotnie zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. Do tego poruszał się motorowerem niedopuszczonym do ruchu i bez kasku ochronnego.

Giełda kolekcjonerska

Zamojski Dom Kultury zaprasza na giełdę kolekcjonerską. To gratka dla miłośników staroci, biżuterii, poszukiwaczy starej porcelany, fanów płyt winylowych i innych staromodnych gadżetów.

Nad zalewem powstanie nowoczesna stefa sportu, zabawy i relaksu

"Czas na relaks - nowoczesna strefa sportu, zabawy i relaksu nad zalewem miejskim w Zamościu" - to tytuł ogólnomiejskiego projektu, który będzie realizowany w ramach zamojskiego Budżetu Obywatelskiego. Na jego realizację przeznaczono kwotę 950 tys. złotych.
  • 1 komentarz
  • Czytany: 733 razy

Próbowała sprzedać sukienkę, straciła pieniądze

Mieszkanka gminy Krasnobród została oszukana podczas sprzedaży sukienki przez internet. Nieświadoma zagrożenia zgodziła się na zaproponowany przez kupującego sposób przeprowadzenia transakcji. Weszła w podesłany przez niego link i zalogowała się do bankowości elektronicznej. W ten sposób miała otrzymać pieniądze za towar na swoje konto. Straciła 1300 zł.
  • 1 komentarz
  • Czytany: 164 razy

"Siewki" Marty Kieli-Czarnik

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Marty Kieli-Czarnik pt. "Siewki". Wernisaż, z udziałem autorki, odbędzie się już w najbliższy piątek, tj. 30 września w Galerii Fotografii Ratusz o godzinie 16:30. Bezpośrednio po wernisażu zaplanowano spotkanie autorskie z fotografką, które w ramach XLIV Zamojskich Spotkań z Fotografią odbędzie się w Restauracji Corner Pub (przy ulicy Żeromskiego 6).

Wystawa pt. "Morskie opowieści" w zamojskim ratuszu

29 września, w holu ratusza, odbędzie się wernisaż wystawy z okazji Światowego Dnia Morza pt. "Morskie opowieści". Prezentowane będą prace ze zbiorów Zamojskiej Grupy Morskiej, która działa w Zamościu już od 38 lat, tj. od czasu chrztu statku m/s „Ziemia Zamojska”.

Zamojscy radni nie zgodzili się na emisję obligacji

Radni Rady Miasta Zamość nie przyjęli uchwały dotyczącej emisji obligacji o wartości 17 mln zł. Po burzliwej dyskusji dotyczącej inwestycji i zadłużenia miasta, "za" głosowało 11 radnych. Do przyjęcia uchwały zabrakło jednego głosu.

Erozja kształtu w BWA [ZDJĘCIA]

W BWA Galerii Zamojskiej można oglądać wystawę prac Piotra Siwczuka pt. "Erozja kształtu". Ekspozycję można oglądać do końca października. Poniżej publikujemy zdjęcia z wernisażu.
  • 1 komentarz
  • Czytany: 201 razy

Strażacy pielgrzymowali do Krasnobrodu

Około 300 strażaków wzięło udział w dwunastej pielgrzymce zamojskich strażaków do Sanktuarium Maryjnego w Krasnobrodzie. Wydarzenie odbyło się w niedzielę, 25 września.
  • 8 komentarzy
  • Czytany: 392 razy

Zabawa i nauka z Akademią Zamojską

Prezentacja robota sterowanego aplikacją mobilną, pokazy fizyczne i chemiczne, zabawy z robotem humanoidalnym, gry językowe – w taki sposób wykładowcy Akademii Zamojskiej oraz przedstawiciele Centrum Nauki Kopernik, Laboratoriów Przyszłości i Głównego Urzędu Miar prezentowali, jak pożyteczną naukę połączyć z przyjemną zabawą.
  • 2 komentarzy
  • Czytany: 216 razy

Tymczasowy areszt dla 22-latka za kradzież rozbójniczą

Policjanci zatrzymali 22-latka, który dokonał kradzieży rozbójniczej w jednym z zamojskich sklepów. W sobotę na wniosek Policji i Prokuratury Sąd Rejonowy w Zamościu zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jest czego żałować!

Żółto-czerwoni mogą sobie pluć w brodę. Po bardzo wyrównanym meczu rozpoczynają bowiem rozgrywki Ligi Centralnej od wyjazdowej porażki z Zagłębiem Sosnowiec 23:24 (12:11).

Tragiczny wypadek! Zginął 24-letni kierowca i 17-letni pasażer

Policja i prokuratura wyjaśniają przyczyny wypadku, do jakiego doszło w niedzielę nad ranem na trasie Bełżec-Chyże w powiecie tomaszowskim. 24-letni kierowca volkswagena zginął na miejscu. 17-letni pasażer z licznymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Jak informuje policja, jego życia nie udało się uratować.
Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us