Reklama
Reklama

Zamość: Dziś sesja Rady Miasta [TRANSMISJA]

Dzisiaj odbędzie się kolejna sesja Sesji Rady Miasta. Radni podejmą m.in. uchwałę dotyczącą przekazania do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie skargi na uchwałę w sprawie „odmowy ustalenia lokalizacji inwestycji mieszkaniowej oraz inwestycji towarzyszącej przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Zamościu”. Szczegółowy program publikujemy poniżej.

Konkurs literacki Książnicy Zamojskiej

Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego zaprasza mieszkańców województwa lubelskiego do udziału w konkursie literackim. Zadanie konkursowe polega na napisaniu opowiadania. Tematem wiodącym pierwszej edycji jest „Granica”.

„Lamb” w Kinie Konesera

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Klub Filmowy „Senso” zapraszają na spotkanie filmowe z cyklu Kino Konesera. 20 stycznia o godz. 19:00 na ekranie „Lamb” - najoryginalniejszy film roku, dzikie dziecko horroru i mrocznej baśni, urodzone w krainie, w której nie sposób odróżnić dnia od nocy, dobra od zła, a człowieka od zwierzęcia. „Lamb”, debiut filmowy Valdimara Jóhannssona stał się sensacją tegorocznego Cannes, a w USA film wzięło pod swoje skrzydła legendarne studio A24.

Dachowanie w Zakręciu

Kierowca volkswagena golfa nagle zjechał do rowu i dachował. 81-latek wraz z pasażerką zostali zabrani do szpitala na badania. Na szczęście nie odnieśli obrażeń. Do zdarzenia doszło wczoraj w Zakręciu, w powiecie krasnostawskim. 

Zamość: Nietrzeźwy i bez uprawnień

Kierujący volkswagenem w organizmie miał prawie 1,5 promila alkoholu. 29-latek nie posiadał też uprawnień do kierowana, a pojazd, którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu. Został skontrolowany przez policjantów, po tym jak na skrzyżowaniu pojechał prosto, a znaki nakazywały mu skręcić.

Konkurs literacki dla młodych piszących

Zamojski Dom Kultury ogłosił 36. Konkurs Literacki DEBIUT. Do udziału zapraszani są młodzi autorzy - uczniowie szkół podstawowych i średnich oraz studenci z powiatów: zamojskiego, krasnostawskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego i tomaszowskiego.

LHS wspiera WOT

PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa, we współpracy z Fundacją Grupy PKP przekazała sprzęt dla żołnierzy, którzy pełnią służbą w strefie przygranicznej. Sprzęt trafił do Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zamościu w ramach akcji „Murem za Mundurem”.

Kolizja podczas wyprzedzania

Kierujący audi rozpoczął wyprzedzanie renaulta w momencie, kiedy kierująca tym pojazdem skręcała na posesję. Doszło do zderzenia. Jedna osoba trafiła do szpitala. Na szczęście nie doznała poważnych obrażeń.

Konkurs recytatorski dla duetów

Wyjątkowo nie w grudniu, wyjątkowo w duecie, ale nadal w oparciu o twórczość noblistów - Zamojski Dom Kultury zaprasza do udziału w "Recytacjach z dynamitem". Konkurs odbędzie się 5 marca, godz. 10:00 w ZDK.

Jest już noworoczny "Skafander"

Dostępne jest już pierwsze w 2022 roku wydanie Gazety Akademickiej “Skafander”. Przeczytacie w nim, dlaczego opłaca się studiować, a także jak student Akademii Zamojskiej może zdobyć nawet 2400 złotych. Ponadto z wywiadów w gazecie dowiecie się jak wyglądają studia na kierunkach takich jak pielęgniarstwo czy bezpieczeństwo narodowe i jakie perspektywy pracy daje ich ukończenie. W najnowszym “Skafandrze” przeczytacie również o filmie przygotowanym przez ekipę z zamojskiego “Ekonomika”, który już teraz można zobaczyć w serwisie YouTube.

Seniorzy uratowani przed wychłodzeniem

Wczoraj w powiecie tomaszowskim przed wychłodzeniem zostały uratowane dwie starsze, samotnie mieszkające osoby. Dzięki czujności sąsiedzkiej i sprawnemu działaniu służb ratunkowych, 90-letnia mieszkanka gminy Susiec oraz 68-latek z gminy Lubycza Królewska w porę otrzymali pomoc.

Werbkowice: 23-latek złamał zasady izolacji domowej

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 23-latek z gminy Werbkowice. Młodzieniec z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa, złamał zasady obowiązkowej izolacji domowej i wyszedł z domu. Policjanci zatrzymali go podczas kontroli drogowej, gdy jechał autem.

Remonty w zamojskim zoo

Zmodernizowano wybiegi wewnętrzne dla lwów, w pawilonie dużych drapieżników zamojskiego zoo. Dotychczasowy surowy wystrój został zastąpiony półkami imitującymi sztuczne skały.

Masz za duże rachunki? Złóż wniosek o dodatek osłonowy

Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu przyjmuje wnioski o wypłatę dodatku osłonowego dla mieszkańców Zamościa. Świadczenie zostało wprowadzone w ramach tarczy antyinflacyjnej. Ma być odpowiedzią na szczególne problemy niektórych gospodarstw domowych związane ze znaczącym wzrostem cen towarów i usług, zwłaszcza cen energii elektrycznej i paliw. Dodatek osłonowy zastąpi dotychczasowy dodatek energetyczny.

Potrącenie pieszego w Sitańcu

41-latek został potrącony przez kierującą citroenem. Pieszy trafił do szpitala. Mężczyzna przechodził przez jezdnię w miejscu do tego niewyznaczonym.
Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us