Reklama
Reklama

Zamość: Radni nie przyszli na sesję. Prezydent: "To brak szacunku"

Dzisiejsza sesja w Zamościu nie odbyła się, ponieważ przyszło za mało radnych. Radni przysłali oświadczenie, dlaczego nie pojawili się na sesji. "Sposób postępowania uznaję za brak szacunku dla mieszkańców i pozostałych radnych" - komentuje sprawę Andrzej Wnuk, prezydent Miasta.

Ponad 130 km/h w terenie zabudowanym

Całkowitym brakiem wyobraźni wykazał się 37-latek z Rzeszowa, który w sobotni poranek pędził samochodem osobowym m-ki BMW w terenie zabudowanym z prędkością 132 km/h. dozwoloną prędkość przekroczył o 82 km/h. Kierowca został zatrzymany w m. Płusy (pow. biłgorajski). Mężczyzna na trzy miesiące stracił prawo jazdy, otrzymał mandat i punkty karne.

Sprawdzali miejsca rekreacyjne

Zamojscy policjanci w miniony weekend monitorowali miejsca wykorzystywane do celów rekreacyjnych. W Nieliszu policyjne działania wspierali ratownicy WOPR, natomiast w Zwierzyńcu leśnicy z RPN.

Koronawirus. Nie ma nowych zachorowań w Zamościu. Raport prezydenta [WIDEO]

Nie ma nowych zakażeń koronawirusem w Zamościu, w dalszym ciągu z potwierdzonym zakażeniem COVID–19 jest 5 osób. Kolejna osoba chora jest w Łabuniach. W weekend w mediach społecznościowych pojawiła się lista z adresami miejsc, w których odbywa się kwarantanna. Jak informuje prezydent miasta, sprawą zajęła się policja. Poniżej pełny raport.

Walczmy o Zamość!

Fundacja Nowe Życie działająca przy Zamojskiej Wspólnocie "W jego ręku" zachęca do udziału w akcji #walczymyozamosc. "Zbieramy fundusze na pokrycie kosztów produkcji maseczek i przyłbic dla personelu medycznego zamojskich szpitali i jednostek medycznych. Mamy świadomość, że dziś każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, gdy będzie potrzebował fachowej opieki medycznej. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo tych, którzy nam służą oraz własne!" - napisali organizatorzy.

Zamość: Tymczasowy areszt dla 27-latka za spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego

Decyzją sądu 27-latek z Zamościa za spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego został tymczasowo aresztowany. Mężczyzna kilka dni temu wrócił do kraju i nie przestrzegał zasad kwarantanny, odwiedził swoją koleżankę. Kiedy sąsiadka jego znajomej zwróciła mu uwagę, żeby stosował się do zaleceń służb sanitarnych i został w domu, on zbliżył się do niej i z premedytacją zakasłał jej w twarz.

Pieniądze zamiast obiadów w szkole

Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną i brak dożywiania dzieci w szkołach, Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu informuje, że rodzice których dzieci korzystały z obiadów finansowanych ze środków pomocy społecznej, mogą otrzymać świadczenie pieniężne na zakup żywności dla dzieci.

Pomyliła gaz z hamulcem

Do nietypowego zdarzenia drogowego doszło wczoraj w Krasnymstawie. Jak informuje policja, kierująca samochodem osobowym marki Mazda wyjeżdżając z parkingu prawdopodobnie pomyliła gaz z hamulcem. Kierowany przez nią pojazd uderzył w ścianę budynku.

Koronawirus. Mapa aktualnej sytuacji w województwie lubelskim

Powstała mapa obrazująca aktualną sytuację epidemiologiczną na terenie województwa lubelskiego. Są na niej informacje o potwierdzonych przypadkach zakażenia, osobach objętych kwarantanną i nadzorem epidemiologicznych. Mapa została opublikowana na stronie internetowej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Zwierzyniec: Mandaty za spotkanie

Cztery młode osoby spotkały się na parkingu przy ul. Plażowej w Zwierzyńcu. Jak informuje policja, były świadome obowiązujących ograniczeń wprowadzonych z uwagi na pandemię koronawierusa. Za zlekceważenie przepisów otrzymały mandaty.

Zamość: Zlekceważył kwarantannę i poszedł do koleżanki

27-latek, który kilka dni temu wrócił do kraju, nie przestrzegając zasad kwarantanny odwiedził swoją koleżankę. Kiedy sąsiadka jego znajomej zwróciła mu uwagę, żeby stosował się do zaleceń służb sanitarnych i został w domu, on zbliżył się do niej i z premedytacją zakasłał jej w twarz.

Skuterem w sarnę

55-letni kierowca skutera na prostym odcinku drogi zdarzył się z sarną. Zwierzę uciekło do pobliskiego lasu, a mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us