Reklama

Bezpłatne pielęgniarstwo w Zamościu coraz bliżej

Wniosek Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu o nadanie uprawnień do prowadzenia kształcenia na kierunku pielęgniarstwo został pozytywnie zaopiniowany przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej. PWSZ w Zamościu jest uczelnią publiczną, co oznacza, że studia na tym kierunku będą bezpłatne i zakończą się uzyskaniem tytułu licencjata.

Zamość: Dziś kolejny protest przeciwko reformie sądownictwa

W sobotę Zamościu, podobnie jak w dniach poprzednich, o godzinie 21.00 zorganizowano protest przeciwko zmianom w sądownictwie. Mieszkańcy miasta spotkali się przed budynkiem Sądu Okręgowego, przy Akademickiej. Przeciwnicy wprowadzanych przez Prawo i Sprawiedliwość zmian zapowiadają, że akcja będzie prowadzona do skutku.

„Biegiem na Koniec Świata … i jeszcze dalej”

Wyruszył z Ameryki, pobiegnie przez Piekło, Niebo, Afrykę, Syberię, Hiszpanię, Lizbonę, Parmę, Wenecją, Rzym na Koniec Świata i dalej - wszystko to bez opuszczania granic Polski. Karol Dzieciątko biegnie, by pomóc chorej na mukowiscydozę Joannie Baczul.

Castorama odnowi ormiańskie kamieniczki [ZDJĘCIA]

Projekt poprawa stanu technicznego kamienic ormiańskich zwyciężył w konkursie organizowanym pod hasłem ”Razem damy radę”. Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się 22 lipca, podczas Castorama Tour, imprezy zorganizowanej na Rynku Wielkim w Zamościu z okazji jubileuszu 20-lecia Castoramy.

Wędrująca Estrada wyrusza na osiedla

Wędrująca Estrada nie pozwoli się nudzić dzieciom i dorosłym. 25 lipca w godz. 16.00 – 21.00 odwiedzi Osiedle Karolówka, 26 lipca Świętego Piątka, 27 lipca Planty. 1 sierpnia zawita na Osiedle Nowe Miasto, 2 sierpnia na Partyzantów, a 3 sierpnia będzie na Osiedlu Zamczysko.

Krasnystaw Rocks!

W sobotę, 22 lipca, w Krasnostawskim Amfiteatrze zagości rock. Od godz. 18.00 zaprezentuje się „The Broken Knife”. O godz. 19.30 „Pasażer”, a o 21.00 „Headshot Five”. Wstęp na imprezę jest wolny.

Festiwal kapel i Jarmark Roztoczański w Zwierzyńcu

Zespoły z województw lubelskiego i podkarpackiego wystąpią podczas 3. Roztoczańskiego Przeglądu Kapel Ludowych w Zwierzyńcu. Konkurs będzie połączony z Jarmarkiem Roztoczańskim i odbywał się będzie w sobotę, 22 lipca w Browarze w Zwierzyńcu, od godz. 16.00.

Potrącenie rowerzystki, 37-latka jechała bez świateł

O dużym szczęściu może mówić 37-letnia kobieta, która wczoraj przed godzina 22 jechała rowerem po głównej drodze w Michalowie (pow. tomaszowski). Kobieta jechała bez świateł i nie posiadała żadnych elementów odblaskowych. Kierujący oplem zahaczył ją lusterkiem. 23-latek od razu zatrzymał się i wezwał karetkę, która kobietę zabrała do szpitala.

Festyn Rodzinny z Susłem

Samorząd Gminy Zamość i lokalna społeczność Mokrego i Hubal zapraszają na: Festyn – Rodzinny z Susłem – Samorządowe Inicjatywy Mieszkańców Sołectw Gminy Zamość. Festyn odbędzie się 23 lipca, na boisku śródleśnym w Mokrem. W programie przewidziano też dla wszystkich chętnych Minirajd pieszy.

Pokazy musztry na Rynku Wielkim

Przypominamy, że w lipcowe i sierpniowe piątki, soboty oraz niedziele, na Rynku Wielkim można oglądać pokazy musztry. Prezentować się będzie pięcioosobowy oddział piechoty polskiej z XVII wieku.

WSCHODNIA – przywrócić pamięć! [ZDJĘCIA]

V Międzynarodowy Festiwal Fotografii WSCHODNIA swoją czwartkową wędrówkę po zamojskiej Starówce rozpoczął od sieni przy ul. Staszica 13. Później były „Dwa wiersze”, wystawa zbiorowa współczesnych twórców na Rynku Wodnym oraz wystawa „Nieistniejące miasto” w Morandówce.

Dofinansowanie z Unii na wodociąg w Płoskiem

Gmina Zamość otrzyma dofinansowanie unijne na budowę sieci wodociągowej z ujęciem wody oraz oczyszczalnią ścieków w Płoskiem. Jej wniosek, uzyskując 27,5 punktów został najwyżej oceniony w kraju podczas naboru przeprowadzanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Sfinalizowanie umowy odbyło się 19 lipca 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Zamościu.

Pijana lekarka przyjmowała pacjentów

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miała 51-letnia lekarz pediatra. Kobieta w takim stanie przyjmowała pacjentów w przychodni w gm .Łopiennik Górny w powiecie krasnostawskim. Policjantom tłumaczyła, że to „pępkowe-babciowe”.

Piłkarski Memoriał im ks. Antosza

Już niedługo, bo 31 lipca (w poniedziałek) chłopcy z roczników 2005-2006 oraz 2007-2009 będą mogli zmierzyć się w piłkarskim Memoriale im. Śp. Księdza Zbigniewa Antosza. Organizatorami rozgrywek piłkarskich są Diecezjalny Klub Sportowy „Gaudium” Zamość, miasto Zamość oraz Powiat Zamojski.

Wschodnia w Zamościu. W czwartek pierwsze wernisaże

To już piąty raz, a czwarty w wydaniu międzynarodowym. Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na Wschodnią 2017. Tegoroczna edycja obejmuje cykl dziesięciu wystaw fotograficznych i towarzyszących im spotkań ukierunkowanych tym razem na problematykę żydowską.

Mała Piłkarska Kadra Czeka. Finały Ogólnopolskie w Zamościu

W dniach 17-19 lipca na boiskach ''Za Rotundą'' odbyły się Finały Ogólnopolskie Turnieju LZS Mała Piłkarska Kadra Czeka. Rywalizowało osiem zespołów. W kategorii dziewcząt reprezentant woj. lubelskiego - UKS Dubler L. z trzema zamojskimi zawodniczkami, trenującymi w UKP SuchowiczTeam, zajął drugie miejsce.

Subskrybuj to źródło RSS

JoomBall - Cookies

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us