Kolejny noktowizor zatrzymany

Cyfrowe urządzenie do obserwacji termowizyjnej zatrzymano na drogowym przejściu granicznym w Hrebennem. To kolejny taki przypadek w tym miesiącu.

"Tulipan" - rozkochał, oszukał i groził

To miała być miłość jej życia. Skończyło się na rozczarowaniu, oszustwie i groźbach. Policjanci ustalili, że 41-letni „tulipan” z Dolnego Śląska oszukał mieszkankę gminy Werbkowice. Kobieta przelała na konto wirtualnego wybranka blisko 12,5 tys. zł.

Włamał się i ukradł ... buty

Niedługo cieszył się skradzionymi butami 45-letni mieszkaniec gm. Zamość. Policjanci tuż po zgłoszeniu 63-letniego mieszkańca gm. Zamość o włamaniu do jego domu, szybko namierzyli złodzieja i odzyskali skradzione mu wojskowe obuwie. Buty wróciły do właściciela.

Terytorialsi kończą pierwsze szkolenie poligonowe dla Wojsk Obrony Terytorialych

Łącznie ponad 800. żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej przez miesiąc brało udział w intensywnym szkoleniu zintegrowanym, realizowanym w Ośrodku Szkolenia Poligonowego w Wędrzynie. To pierwszy w historii Wojsk Obrony Terytorialnej poligon, który był sprawdzianem umiejętności jakie Terytorialsi nabyli wcześniej w garnizonach.

23. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM

Dobiegła końca 23. edycja Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego Sacrofilm. Podczas 6-dniowego przeglądu widzowie w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu obejrzeli 9 filmów, którym towarzyszyły prelekcje filmoznawców i krytyków filmowych. W wydarzeniach 23. Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego Sacrofilm wzięło udział ponad 1000 osób.

Być jak Ignacy [WIDEO]

Uczniowie klasy I b ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Zamościu rozpoczęli ekscytującą podróż w czasie do świata najbardziej znanych polskich naukowców i wynalazców. Wszystko za sprawą Ogólnopolskiego Programu Naukowego „Być jak Ignacy”, w którym nasi najmłodsi uczniowie postanowili wziąć udział. Projekt został objęty honorowym patronatem Pani Minister Edukacji Narodowej oraz Marszałka Sejmu RP.

Pijana wiozła dziecko do szkoły

Ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie miała 38-latka, która zawiozła dziecko do szkoły. Tam uderzyła w słupek oddzielający jezdnię od chodnika i zmusiła do ucieczki kobietę kierującą ruchem na przejściu dla pieszych. Jakby tego było mało, 38-latka nie miała prawa jazdy, straciła je wcześniej za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Mieszkał w przyczepie, trafił do szpitala

Policjanci przewieźli do szpitala mężczyznę, który mieszkał w przyczepie kempingowej i narażony był na utratę zdrowia, a nawet życia. O sytuacji bytowej mieszkańca gminy Zamość policję poinformowała zaniepokojona jego losem krewna. Mężczyzna pozostał w szpitalu.

Wyjątkowy dzień z językiem ojczystym [ZDJĘCIA]

W Szkole Podstawowej nr 7 w Zamościu zorganizowano Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który przypada na 21 lutego. - Chcieliśmy uświadomić szkolnej społeczności, jak pięknym i trudnym władamy językiem. W tym dniu nauczyciele (nawet podczas lekcji języków obcych ) zwracali uwagę na zawiłości i wieloznaczności oraz trudności związane z nauką języka polskiego - informują organizatorzy akcji.

"Wilczym tropem"

4 marca w Zamościu, podobnie jak w innych polskich miastach, odbędzie się bieg „Tropem Wilczym Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Inicjatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Fundacja Wolność i Demokracja.

Odpowie za kradzież prądu

Za kradzież prądu odpowie 60-latek z gminy Trzeszczany. Mężczyzna nielegalnie doprowadził do swojego domu prąd. Za kradzież energii elektrycznej grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wolniej na osiedlach

Zamojski magistrat planuje wprowadzić ograniczenia prędkości na osiedlowych ulicach. Ma być bezpieczniej.

Subskrybuj to źródło RSS

JoomBall - Cookies

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us