Funkcjonariusze dzieciom

Funkcjonariusze i pracownicy Zakładu Karnego w Zamościu po raz kolejny postanowili pomóc dzieciom, którymi opiekuje się Organizator Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodzin z Zamościa. Tym razem zebrali słodycze, które trafią do paczek w związku ze zbliżającym się Mikołajem.

Zamość: ŚDS po remoncie

Środowiskowy Dom Samopomocy w Zamościu przeszedł remont. Projekt polegający na przebudowie obiektu i dostosowaniu go do potrzeb placówki, zrealizowało Miasto Zamość.

Oszuści znowu zaatakowali. Nie dajcie się nabrać na szybki zysk!

37-latek miał odebrać zysk z inwestycji w kryptowalucie. Zainstalował na komputerze program do zdalnego sterowania pulpitem, aby móc kontrolować poczynania telefonicznego rozmówcy – rzekomego pracownika firmy inwestycyjnej. Kiedy zauważył, że z jego konta znikają pieniądze szybko zareagował. W banku zdążył zablokować wykonany przez oszusta przelew.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 271 razy

Miał odebrać paczkę z Syrii, stracił 40 tys zł.

40 tys złotych stracił 38-latek, który chcąc zarobić duże pieniądze na odebraniu paczki nadanej z Syrii musiał opłacić jej przesyłkę i wymagane cło. Zamiast obiecanych 150 tysięcy złotych, stracił swoje oszczędności. Prawie 30 tys zł. utraciła 27-latka, która w ochronie jej konta przed hakerami pozwoliła na zdalne sterowanie jej telefonem rzekomemu pracownikowi banku.

Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski. Ruszyły zapisy

Ruszyły zapisy do corocznego "Świątecznego Charytatywnego Turnieju Piłkarskiego – Walczymy z nowotworami!". Wydarzenie odbędzie się 26 grudnia, na hali zamojskiego OSiRu. Ze względu na ograniczenia impreza odbędzie się bez udziału publiczności.

Wjechał na posesję i udawał, że śpi

32-latek kierujący BMW na widok radiowozu wjechał na posesje. Nie wysiadł z auta ale udawał, że śpi. Myślał, że dzięki temu uniknie odpowiedzialności za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Bezpłatna wypożyczalnia e-booków w Książnicy Zamojskiej

Już od 1 grudnia czytelnicy Książnicy Zamojskiej otrzymają dostęp do tysięcy e-booków. Biblioteka zakupiła usługę Legimi – wypożyczalnię książek elektronicznych, z których mogą korzystać wszyscy zarejestrowani czytelnicy Książnicy Zamojskiej i jej filii posiadający ważną kartę czytelnika, bez ograniczonych praw korzystania ze zbiorów.

Zamojscy tenisiści zakończyli rundę

Ósme miejsce w tabeli Superligi zajęła drużyna Uczelnia Państwowa Zamość po rundzie zasadniczej sezonu 2020/2021. W ostatnim meczu tej rundy zamościanie podejmowali u siebie drużynę Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki. W konfrontacji z wicemistrzem Polski tenisiści drużyny Uczelnia Państwowa Zamość dali z siebie wszystko, jednak musieli uznać wyższość rywali.

Zderzenie z łosiem

Po zderzeniu samochodu osobowego z łosiem, 60-letni kierowca skody stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przepust. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Mandat za śmieci

Zamojska Straż Miejska ukarała mandatem osobę, która podrzucała śmieci na teren spółdzielni mieszkaniowej. 25 listopada do dyżurnego Straży Miejskiej zadzwonił pracownik Spółdzielni Mieszkaniowej im. Jana Zamoyskiego z informacją, że pod jedną z wiat śmietnikowych przy ul. Polnej podrzucono duże ilości śmieci.

  • 3 komentarzy
  • Czytany: 584 razy

Zamość: Kolejny etap modernizacji miejskiego oświetlenia

Prezydent Zamościa podpisał (27 listopada) umowę na dofinansowanie do projektu pn. "Modernizacja systemu oświetlenia ulicznego na terenie Miasta Zamość – Etap II". Zakłada on wymianę istniejących słupów i opraw oświetleniowych zlokalizowanych przy ulicach: Odrodzenia, Orląt Lwowskich, Kilińskiego, Młyńskiej, Promiennej i Zamoyskiego.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 389 razy

Nie dla spalarni śmieci w Zamościu. Publikujemy list otwarty

Publikujemy list otwarty społecznego komitetu "Nie dla spalarni śmieci w Zamościu" skierowany do mieszkańców Zamościa i powiatu zamojskiego. Autorzy zachęcają do udziału w trwających konsultacjach społecznych dotyczących budowy spalarni śmieci w Zamościu.

Śliska nawierzchnia i za duża prędkość

Nawierzchnia jezdni była oblodzona. Kierujący scanią wpadł w poślizg i uderzył naczepę ciężarowego volvo. W drugim przypadku z tej samej przyczyny kierujący samochodem ciężarowym zderzył się z osobówką. Do zdarzeń doszło na trasie z Kaczórek do Malewszczyzny. 

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us