Reklama
Reklama

Kładka wyremontowana

Już zakończył się remont kładki dla pieszych nad rzeką Topornicą pomiędzy ul. Lipską a Spółdzielczą.

Kierowca ciągnika doprowadził do wypadku

Kierujący ciągnikiem rolniczym, włączając się do ruchu, doprowadził do zderzenia z samochodem marki Ford. Do wypadku doszło w poniedziałek przed godz. 8:00 w Gorzkowie (pow. krasnostawski). Kierujący ciągnikiem 67-latek z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Prezydent Zamościa otrzymał absolutorium

Radni - podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta - uznali, że prezydent Zamościa wywiązał się z zadania, jakim jest realizacja miejskiego budżetu. 'Za' udzieleniem absolutorium głosowało 12 radnych, 6 się wstrzymało, 1 był przeciw a 4 było nieobecnych.

  • 2 komentarzy
  • Czytany: 967 razy

Odpalił petardę w samochodzie. Eksplodowała mu w rękach

Urazem palców dłoni zakończyło się bezmyślne zachowanie 24-letniego pasażera Volkswagena, który w czasie jazdy odpalił znalezioną we wnętrzu samochodu petardę. Odpalony już materiał pirotechniczny chciał wyrzucić przez okno, okazało się mechanizm opuszczania szyby był popsuty. Petarda eksplodowała w jego dłoni.

KGW Ruszów w półfinale ogólnopolskiego konkursu kulinarnego

KGW Ruszów zdobyło trzecie miejsce w półfinale ogólnopolskiego konkursu kulinarnego Bitwa Regionów w Nałęczowie. Podbiło kubki smakowe jury daniem, którym nie powstydziłaby się ekskluzywna restauracja. To comber z sarny na poduszce z kulaszy w towarzystwie sosów tricolore: brązowego z prawdziwków, czerwonego z żurawiny i zielonego z hałajdy.

Zatrzymali złodzieja

Zamojscy policjanci wracając do domu po zakończonej służbie wśród przechodniów rozpoznali mężczyznę, który dzień wcześniej dokonał kradzieży karty bankomatowej, a następnie przy jej użyciu wykonał transakcję płatniczą. 24-latek usłyszał już zarzuty, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Dziennikarze z całego świata odwiedzą Zamość

19 czerwca 2019 roku, rozpoczyna się 4. edycja międzynarodowej imprezy dla dziennikarzy z 20 krajów „Media World Cup". Poza rywalizacją sportową, goście zwiedzą Stare Miasto w Lublinie, Zamość, Kazimierz Dolny oraz najbardziej atrakcyjne trasy rowerowe. Zawody MTB odbędą się 21 czerwca w Kazimierzu, a wyścig szosowy wystartuje z zamojskiego Rynku Wielkiego 22 czerwca o godzinie 13.00.

Pociągiem na Roztocze

PKP uruchamia wakacyjne kursy na Roztocze. Od soboty (22 czerwca) szynobusy wozić będą pasażerów do Szczebrzeszyna, Zwierzyńca, Suśca i Bełżca.

Skok na kantor się nie udał

Tomaszowscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 30, 34 i 40 lat, którzy we wtorek usiłowali napaść na jeden z kantorów w Tomaszowie Lubelskim. Pomimo użytych narzędzi ich plan nie wypalił. Alarm spłoszył napastników.

Do usiłowania napadu doszło we wtorek. Tuż po godz. 7:00 pod lokal przyszło dwóch mężczyzn. W pewnym momencie zamaskowany kominiarką mężczyzna wszedł do środka. Przy użyciu młotka próbował rozbić szybę dzielącą klientów od obsługi kantora. Drugi z napastników został przed budynkiem.

Mężczyźni zostali spłoszeni alarmem, który włączył właściciel. Nie udało im się zbić szyby. Jak ustalili policjanci, jeden z napastników uciekł pieszo, a drugi odjechał samochodem. Okazało się także, że sprawcy podczas ucieczki zgubili młotek i czapkę, którą wcześniej zakupili w tomaszowskim sklepie.

Sprawcy już zostali zatrzymani. Są to 34 i 42-letni mieszkańcy gminy Jarczów, a także 30-latek z gminy Tarnawatka, znani policjantom za wcześniejsze konflikty z prawem.

Policjanci ustalili, że cały proceder był planowany dużo wcześniej i mężczyźni przygotowywali się do niego. Obserwowali lokal, a także przychodzili jako klienci. Jak się okazało, na wyposażeniu mieli również paralizatory i broń gazową ukrytą w samochodzie.

Wczoraj policjanci doprowadzili zatrzymanych do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut usiłowania rozboju. Dziś podejrzani zostaną doprowadzeni do sądu. Policjanci wnioskują o ich tymczasowe aresztowanie. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Letni Przegląd Plastyki Zamojskiej 2019 [ZDJĘCIA]

W BWA Galerii Zamojskiej można oglądać wystawę "Letni Przegląd Plastyki Zamojskiej". Wernisaż ekspozycji prezentującej dorobek lokalnych artystów odbył się w środę. Poniżej obszerna galeria zdjęć.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 2845 razy
Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us