Reklama
Reklama

Stare Miasto w Zamościu zmienia się

Plac M. Stefanidesa i Plac Wolności zyskają nowy, estetyczny wygląd. Ulica Łukasińskiego będzie miała nową nawierzchnię, znikną bariery architektoniczne. Projekty mają dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki temu, inwestycje mogą być realizowane przy niższym niż zakładano, udziale środków własnych Miasta Zamość.

155 km/h w terenie zabudowanym

Zamojska grupa speed zatrzymała prawa jazdy kolejnym piratom drogowym. Niechlubny rekordzista na liczniku osobowej Hondy miał 155 km/h. 21-latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem i stracił prawo jazdy.

"Niespiesznie" w CKF Stylowy

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na wystawę fotografii pt. "Niespiesznie". Martwe natury autorstwa Kingi Magryty oglądać można w Galerii Fotografii "Stylowy" w CKF Stylowy przy ul. Odrodzenia 9.

"Barometr zawodów 2020" – jakich fachowców poszukuje rynek?

Pielęgniarki, operatorzy obrabiarek skrawających, specjaliści od rachunkowości i księgowości, nauczyciele szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych – to najbardziej deficytowe zawody w regionie według badania „Barometr zawodów 2020” dla województwa lubelskiego. Oznacza to, że absolwenci studiów o tych kierunkach nie będą mieli większych problemów ze znalezieniem zatrudnienia. To praca będzie szukać ich.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 600 razy

Potrącenie pieszego. 23-latek był pijany

23-latek idąc drogą krajową nr 17 został potrącony przez kierującego BMW. Pieszy z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Jak informuje policja, pieszy nie posiadał odblasku a w organizmie miał prawie 1,5 promila alkoholu.

  • 8 komentarzy
  • Czytany: 775 razy

Izbica: BMW uderzyło w drzewo

Samochód osobowy BMW zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Wypadek miał miejsce w sobotę, w miejscowości Izbica na drodze krajowej nr 17. Pojazdem podróżowały dwie kobiety oraz 3 – letnie dziecko. Na szczęście nic im się nie stało.

Wybory prezydenckie. Frekwencja do godziny 17

Jak poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza, w wyborach prezydenckich w skali całego kraju do godziny 17 głos oddało 47,89 procent osób uprawnionych do głosowania. Karty wydano więc 14 166 725 osobom.

XIII edycja „Alei Sław” w Zamościu

Maria Sarnik-Konieczna, z wykształcenia architekt, konserwator zabytków, której działalność konserwatorska przy rewaloryzacji Zamościa w latach 70. i 80. XX wieku zaowocowała wpisaniem Hetmańskiego Grodu na Listę UNESCO, zostanie uhonorowana w „Alei Sław” w Zamościu.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us