Reklama
Reklama

Nowy gmach sądu już gotowy. [ZDJĘCIA]

Gmach nowego budynku Sądu Okręgowego w Zamościu jest już gotowy. Możemy podziwiać budynek w całej okazałości, ponieważ ogrodzenie otaczające plac budowy zostało właśnie rozebrane.

Magistrat szuka manadżera do obwodnicy

Trwają ostatnie przygotowania do rozpoczęcia przebudowy tzw. zachodniej obwodnicy miasta, która ma być największą inwestycją drogową w historii Zamościa. Rozpoczęła się procedura związana z wyłonieniem tzw. menedżera projektu. Zaproszenie do składania ofert zostało już opublikowane.

Brytyjczycy upamiętnią pilota spod Hrubieszowa

Mowa o Franciszku Kornickim pochodzącym z Wereszyna, wsi w powiecie hrubieszowskim. Polski pilot znalazł się w gronie najwybitniejszych lotników RAF-u a jego sylwetka ma szansę znaleźć szczególne miejsce na wystawie przygotowanej z okazji 100-lecia brytyjskich sił powietrznych.

Pijany Ukrainiec tamował ruch

Za tamowanie i utrudnianie ruchu odpowie 48-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna chodził po jezdni zmuszając kierujących do gwałtownego hamowania. Miał w organizmie 2 promile alkoholu.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 377 razy

Sprzedawał paliwo, choć koncesja wygasła

Za prowadzenie obrotu paliwami ciekłymi bez wymaganej koncesji odpowie 57-letni właściciel jednej z firm w gminie Stary Zamość. Policjanci ustalili, że przedsiębiorca od 2 lat nabywał i sprzedawał paliwo bez koncesji. Mężczyzna tłumaczył się przeoczeniem.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 699 razy

Padwa wraca do gry

Drugoligowi szczypiorniści Padwy Zamość rozpoczynają zmagania w sezonie 2017/2018. W najbliższą niedzielę, 24 września zmierzą się na własnym parkiecie z beniaminkiem, Handbalove Busko. Początek starcia zaplanowano na godz. 15.

"Pięćdziesiąt wiosen Aurory" w Kinie Konesera

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Dyskusyjny Klub Filmowy „Senso” zapraszają na Kino Konesera. Nowy sezon spotkań dla miłośników kina studyjnego rozpocznie się projekcją filmu „Pięćdziesiąt wiosen Aurory” w reżyserii Blandine Lenoir. To przebojowa francuska komedia o radościach i trudach życia oraz o tym, że nigdy nie jest za późno, by rozpocząć wszystko od nowa.

Sportografia Chrisa Niedenthala, wystawa dobiega końca

W zamojskiej galerii Ratusz dobiega właśnie końca zorganizowana przez Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne wystawa fotografii Chrisa Niedenthala pt. "Sportografia". Przez ponad miesiąc mogliśmy oglądać "nieco inne" prace legendarnego polskiego fotoreportera.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 144 razy

Wrześniowy "Skafander"

Ostatni dzwonek, żeby zostać studentem! – alarmuje na pierwszej stronie nowego wydania gazeta akademicka „Skafander”. W gazecie znajdziemy przegląd wszystkich kierunków, które można studiować w PWSZ w Zamościu.

Szykuje się rozbudowa ZOO za 18 mln zł.

Wybieg dla antylopy afrykańskiej, woliera wielkich ptaków drapieżnych, wybieg dla małp, basen dla flamingów, piesków preriowych, leniwców, wikunii, żurawi mandżurskich czy dikdików - to tylko niektóre z nowości, jakie pojawią się w zamojskim zoo. To kolejny etap modernizacji ogrodu, na który udało się pozyskać dofinansowanie z UE.

38 Zamojskie Dni Muzyki

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego zaprasza na 38 Zamojskie Dni Muzyki. Zaplanowano dwa koncerty, które odbędą się w najbliższy weekend w siedzibie Orkiestry. Publikujemy program.

Subskrybuj to źródło RSS

JoomBall - Cookies

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us