Reklama
Reklama

Pomnik krasnala Batiarygi

Bohater VI tomu "Ksiąg Roztoczańskich Krasnali" autorstwa Lusi Ogińskiej, będzie miał w Zamościu swój pomnik. Uroczystość odsłonięcia odbędzie się 5 maja o godz. 13:00 na Rynku Solnym.

Wymusił policjantom. Miał prawie dwa promile

64 latek wjechał motorowerem na skrzyżowanie, wymusił pierwszeństwo policjantom z biłgorajskiej drogówki, którzy jechali nieoznakowanym radiowozem. Mężczyzna miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu a motorower, którym jechał, nie był dopuszczony do ruchu, nie był zarejestrowany i nie posiadał ubezpieczenia OC.

Wypadek z udziałem trzech pojazdów

Kierujący Volkswagenem podczas wyprzedzania na łuku drogi najechał na tył ciągnika rolniczego, spychając go z drogi, po czym uderzył w prawidłowo jadącą z przeciwka Skodę. Do wypadku doszło wczoraj po godz. 15:00 w miejscowości Wierszczyca w powiecie tomaszowskim.

Pierwszy hejnał

W najbliższą niedzielę (28.04.) po raz pierwszy w tym sezonie turystycznym, z wieży zamojskiego Ratusza zostanie odtrąbiony hejnał. Zgodnie z tradycją- na trzy strony świata. Dlaczego tylko na trzy? 

Dachowanie w Płoskiem

Wyglądało groźnie. W tył osobowego Peugeota wjechała ciężarówka a jadące z przeciwka BMW zjechało do rowu, zahaczyło o przepust i dachowało. Jak informuje policja, nikt nie ucierpiał. 

Wspólne sadzenie drzew

Już 26 kwietnia, w ramach ogólnopolskiej akcji, każdy może w siedzibie najbliższego nadleśnictwa odebrać sadzonkę i posadzić ją na własnym gruncie, aby móc później drzewko samodzielnie pielęgnować i podziwiać, jak z roku na rok rośnie.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 246 razy

Wiosna filmów w Zamościu. Publikujemy program

Podróżujący po całej Polsce festiwal Wiosna Filmów po raz kolejny trafi do Zamościa. To wyjątkowa okazja, by przedpremierowo zobaczyć najlepsze i najciekawsze filmy, wielokrotnie nagradzane na najważniejszych festiwalach filmowych świata. Zamojska replika festiwalu Wiosna Filmów odbędzie się w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu w dniach 10-16 maja 2019, godz. 19:00.

Strajk w oświacie trwa

Strajk nauczycieli trwa i na razie nic nie wskazuje, żeby miał się szybko zakończyć. W Zamościu strajkuje blisko 10 procent nauczycieli.

Złość wyładował na budynku świetlicy

Policjanci zatrzymali 21-latka, który w wielkanocny poniedziałek uszkodził elewację budynku świetlicy w gm. Zamość. Straty oszacowano wstępnie na kwotę prawie 2 tys. zł. Sprawca tłumaczył policjantom, że był nietrzeźwy, zdenerwowany i w ten sposób chciał wyładować swoją złość.

Śmieci pod okiem kamery. Są pierwsi przyłapani

Przenośna kamera, kupiona w grudniu przez zamojski Urząd Miasta, zarejestrowała pierwsze przypadki niewłaściwego segregowania odpadów. Jak informuje magistrat, niejednokrotnie w pojemnikach lub obok nich, znajdowano meble, gruz, opony, odpady wielkogabarytowe- co powinno trafiać do PSZOK-u.

Hrubieszowska i Wyszyńskiego do naprawy

Spółka Veolia rozpoczyna naprawy nawierzchni ulic po awarii sieci ciepłowniczej, do której doszło w lutym. Ulice Hrubieszowska i Wyszyńskiego w miejscu prowadzenia robót, będą wyłączone z ruchu pojazdów.

Policja podsumowała święta na drogach

17 wypadków, w których 23 osoby zostały ranne to bilans świątecznego weekendu na drogach województwa lubelskiego. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Jak podała Komenda Wojewódzka, policjanci odnotowali także 216 kolizji i zatrzymali 65 nietrzeźwych kierujących.

Przestrzenie - wystawa malarstwa Natalii Batko – Gajdy

Od 28 kwietnia w Centrum „Synagoga” w Zamościu będzie prezentowana wystawa malarstwa Natalii Batko – Gajdy pt. „Przestrzenie”. Są to najnowsze prace artystki. „Przestrzenie” to zbiór pejzaży i widoków. Krótkie migawki zapisane w pamięci podczas podróży po Polsce.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us