Reklama

Zwycięstwo z Energ(i)ą!

Znakomicie rozpoczęli przygodę z Ligą Centralną szczypiorniści Padwy Zamość! Podopieczni Marcina Czerwonki i Wiesława Puzi nie ulękli się renomowanego rywala i w Biskupcu pokonali Warmię Energę Olsztyn 23:21 (10:11)!

Pijany jeździł ulicami Zwierzyńca

Kierowca volkswagena w organizmie miał ponad 3,5 promila alkoholu. Dzięki informacji przekazanej przez innego uczestnika ruchu został zatrzymany przez policjantów ze Zwierzyńca na jednej z ulic miasta.

Zamość: Jazdę zakończyła na środku ronda

51-latka wjechała na środek wysepki ronda, auto uderzyło w kamienie ozdobne i przewróciło się na bok. Przyczyną zdarzenia, jak informuje policja, było nagłe pogorszenie stanu zdrowia kierującej. Kobieta trafiła do szpitala.

Enjoy science!

Akademia Zamojska zaprasza uczniów na zajęcia w ramach XVII Lubelskiego Festiwalu Nauki, który w tym roku odbędzie się pod hasłem „Nauka bez granic. Enjoy science!”.

Najechał na … świnię w worku

Do bardzo nietypowego zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w Biłgoraju. 23-letni kierowca audi najechał na worek, w którym jak się okazało było ... prosię. Zwierzę uciekło a kierowca wezwał na miejsce policję.

82. rocznica agresji sowieckiej na Polskę

17 września 1939 roku Armia Czerwona, łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, wkroczyła na teren naszego kraju. Ta sowiecka napaść była realizacją paktu Ribbentrop-Mołotow zawartego 23 sierpnia 1939 roku w Moskwie pomiędzy III Rzeszą a ZSRR. W Zamościu, uroczystości rocznicowe rozpocznie o godzinie 14.00 msza w Katedrze Zamojskiej.

Zamość: Startuje XX Festiwal "Dwa Teatry"

W dniach 17-20 września w Zamościu odbędzie się XX Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry 2021”. W programie wydarzenia znajdzie się m.in. konkurs słuchowisk radiowych dla dorosłych oraz konkurs słuchowisk dla dzieci i młodzieży.

Zamojski Dom Kultury zmienia szaty

Zmieni się frontowa elewacja Zamojskiego Domu Kultury. Gruntowna modernizacja już się rozpoczęła, wymienione zostaną m.in. okna i schody, a ściany zostaną docieplone.

Zamość: Uwaga na spadające kasztany!

Kierowcy, którzy parkują auta przy ul. Kiepury w Zamościu, muszą uważać na kasztany. Zarząd Dróg Grodzkich oznakował ulicę znakiem "inne niebezpieczeństwa" z tabliczką "Spadające kasztany na odcinku 200 m".

Zmarła Janina Kalinowska, przewodnicząca Stowarzyszenia Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu

Mamy dla Was smutną wiadomość. Zmarła Janina Kalinowska, szefowa Stowarzyszenia Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu z siedzibą w Zamościu. Do końca walczyła o prawdę o ludobójstwie dokonanym przez ukraińskich nacjonalistów na Polakach na Wołyniu, w Małopolsce Wschodniej i we wschodnich terenach Lubelszczyzny.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us