Reklama
Reklama

Orkiestry dęte zabrzmiały na Rynku Wielkim [ZDJĘCIA]

XIV Przegląd Muzyki Wojskowej i Patriotycznej odbył się dzisiaj (23 sierpnia) w Zamościu. Wystąpiły cztery orkiestry: Orkiestra Wojskowa z Rzeszowa , Nieetatowa Orkiestra Wojskowa działający przy Stowarzyszeniu "Jesteśmy z Tobą - Bądź z Nami" w Zamościu, Biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Sitnie.

Wypadek z udziałem rowerzysty

36-letni rowerzysta trafił do szpitala, po tym jak skręcając w lewo uderzył wyprzedzającego go Citroena. Policjanci wyjaśniają szczegółowy przebieg wypadku i apelują o zachowanie ostrożności na drodze.

Radiowa "Dwójka" w Zamościu

Program 2 Polskiego Radia kontynuuje reporterską trasę "Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej. Ostatnie lato '39". W najbliższy weekend dziennikarze radiowej Dwójki zajrzą do Zamościa, gdzie w sobotę 24 sierpnia spotkają się z animatorami kultury, mieszkańcami miasta i turystami.

"Róża Luksemburg - jej życie i poglądy" - wykład

Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego zaprasza na wykład dr. Jacka Feduszki pt. „Róża Luksemburg – jej życie i poglądy”. - Spotkaniem tym chcemy zakończyć wystawę sztuki współczesnej „Zjawa / Phantom Monument”, poświęconą Róży Luksemburg, która jest prezentowana w zamojskiej synagodze przez ostatnie dwa miesiące - wyjaśnia Daniel Sabaciński z Centrum "Synagoga".

Uderzył w drzewo, a po tym zasnął w lesie

40-latek leżał w lesie, kilkadziesiąt metrów od rozbitego samochodu. Kiedy służby ratunkowe dotarły na miejsce okazało się, że mężczyzna w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Najprawdopodobniej to on kierował wcześniej autem.

Padwa zagra z uczestnikiem Klubowych Mistrzostw Świata!

Parafrazując znany przebój, śmiało możemy powiedzieć, że „takie mecze jak ten, nie zdarzają się zbyt często”. I rzeczywiście, w czwartkowy wieczór (g. 18.30) w Sandomierzu Padwa zmierzy się z bardzo atrakcyjnym rywalem. A będzie nim mistrz Australii i Oceanii – Sydney Uni Handball Club.

Zamojscy uczniowie na stażach w Hiszpanii i Portugalii

Hiszpania i Portugalia – w tych miejscach uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Zamościu odbywali w tym roku wakacyjne praktyki zawodowe. 36 uczniów i 4 nauczycieli uczestniczyło w ostatnich mobilnościach realizowanych w Budowlance, w ramach projektu „Praktyka czyni mistrza” programu ERASMUS+. W czerwcu 18-osobowa grupa  uczniów wyjechała na staże zawodowe do stolicy Portugalii, natomiast w lipcu 18 uczniów realizowało staże w Sewilli.

Zamość: Nowe latarnie wkomponowane w drzewa

Przy głównych zamojskich ulicach wymieniono stare oświetlenie uliczne na nowe, energooszczędne. Urzędnicy chwalili się, że magistrat zaoszczędzi na rachunkach za energię. Tymczasem wzdłuż ulicy Partyzantów część nowych latarni oświetla jedynie drzewa. Na dość nietypową sytuację zwrócił uwagę jeden z naszych Czytelników.

Pijana matka "opiekowała się" dziećmi

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miała 29-letnia matka, która opiekowała się dwójką swoich dzieci: rocznym i 10-letnim. Dzieci trafiły pod opiekę członków rodziny.

Orkiestry zabrzmią w Zamościu

XIV Przegląd Muzyki Wojskowej i Patriotycznej odbędzie się 23 sierpnia w Zamościu. Wystąpią cztery orkiestry: Orkiestra Wojskowa z Rzeszowa , Nieetatowa Orkiestra Wojskowa działający przy Stowarzyszeniu "Jesteśmy z Tobą - Bądź z Nami" w Zamościu, Biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Sitnie.

Występy rozpoczną się o godz.16.00 na Rynku Wielkim.

Organizatorem przeglądu jest Stowarzyszenie "Jesteśmy z Tobą - Bądź z Nami" w Zamościu.

Film „Trzy losy – jedna Polska” Leszka Wiśniewskiego zwycięzcą 7. Zamojskiego Festiwalu Filmowego

Zakończył się 7. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”. Werdyktem jury w składzie: Stanisław Królak, Paweł Woldan i Rafał Bryll, I nagrodę oraz statuetkę „Zamość Perła Renesansu” w kategorii najlepszy film dokumentalny otrzymał obraz Leszka Wiśniewskiego „Trzy losy – jedna Polska”, II nagrodę otrzymał film „Łukasiewicz nafciarz romantyk”, reż. Maciej Wójcik, Bogdan Miszczak, III nagroda wraz ze statuetką powędrowała w ręce Krzysztofa Paluszyńskiego za film „Megality – Historia sprzed 5500 lat”.

Tragiczny wypadek w Soli. Zginął kierowca BMW

Kierowca BMW stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. 27-latek zginął na miejscu. Do wypadku doszło dzisiaj około godz. 4:00 rano w miejscowości Sól, w powiecie biłgorajskim.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 1485 razy
Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us