Reklama
Reklama

Wystawa kilimów i gobelinów w Kresowym Zaścianku

Kresowy Zaścianek w Horyszowie zaprasza na wystawę kilimów i gobelinów Magdaleny Sielickiej i Elżbiety Sielickiej. Na wystawie będą prezentowane wzory kilimów XVIII-XIX w., które zdobiły domy dawnej Rzeczypospolitej; gobeliny pejzażowe, konie na gobelinie, pasiaki, kilimy z grubą fakturą oraz tematy sakralne. Niektóre tkane prace będą do nabycia.

Exodus Młodych

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej zaprasza na #8 Exodus Młodych – Spotkanie Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, które odbędzie się w dniach 21-24 sierpnia w Zwierzyńcu. Tematem tegorocznego spotkania jest hasło: Duch wskaże Ci drogę.

Ryki na pierwszy ogień

Drużyna Hetmana Zamość zainauguruje dziś sezon rozgrywek IV ligi. Pierwszym rywalem rundy jesiennej będzie MKS Ryki. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00 na stadionie przy Królowej Jadwigi 8 w Zamościu.

Próbowali ukraść beczkę z piwem

Do zuchwałej kradzieży doszło w nocy 11 sierpnia na zamojskiej starówce. Dwóch mężczyzn wyniosło z jednego zamojskich lokali restauracyjnych kega z piwem. Zajście zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

Przewoziła dzieci po alkoholu. Skończyło się dachowaniem

Piła alkohol i wsiadła za kierownicę hyundaia . 27-letnia mieszkanka powiatu biłgorajskiego w m. Zaporze (powiat zamojski) straciła panowanie nad pojazdem, zjechała do rowu i dachowała. Do szpitala z obrażeniami ciała trafiły pasażerki w wieku 5 i 16 lat. Na szczęście ich obrażenia nie okazały się groźne.

Zamość: Z nożem na przechodniów

21-letni mieszkaniec Zamościa zaatakował nożem dwóch przechodniów. Młodzieniec zażądał wydania pieniędzy. W trakcie szarpaniny nożownik ranił 33-letniego zamościanina w okolice klatki piersiowej. Całe zdarzenie miało miejsce na ulicy Sadowej w Zamościu.

Płoskie: Śmiertelny wypadek

Jedna osoba poniosła śmierć a trzy zostały ranne - to bilans wypadku do którego doszło w poniedziałek wieczorem w miejscowości Płoskie pod Zamościem. Zderzyły się trzy auta.

Szczęśliwy finał poszukiwań 90-latki

Wczoraj przed południem policjanci z Dołhobyczowa przyjęli zawiadomienie o zaginięciu 90-latki. Kobieta oddaliła się w nieznanym kierunku, nie nawiązując kontaktu z rodziną. Po niespełna pół godzinnych poszukiwaniach funkcjonariusze odnaleźli wycieńczoną kobietę na jednym z pobliskich pól. Mieszkanka gminy Dołhobyczów otrzymała niezbędną pomoc.

PKiN w Ratuszu

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne i Galeria Fotografii "Ratusz" zapraszają na wystawę Jacka Foty "PKiN". Ekspozycja prezentowana będzie w Galerii "Ratusz" do 6 września. Spotkanie z autorem odbędzie się w piątek 31 sierpnia o godzinie 17:00.

Potańcówka lata 60., lata 70. i wieczór z piosenką historyczną i filmową

Już w najbliższy czwartek 16 sierpnia 2018 o godz. 19:00 na Rynku Wodnym w Zamościu odbędzie się potańcówka w stylu lat 60. i 70. Oprawę muzyczną zapewni DJ Bartoldie a imprezę poprowadzi pierwszy hipis PRL – Lolek Marczuk. Mile widziane kolorowe koszule i bistorowe dzwony. Podczas imprezy nie zabraknie atrakcji dla dzieci.

Sławomir Ćwik kandydatem na prezydenta [WIDEO]

Sławomir Ćwik jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej w Zamościu (Platformy Obywatelskiej, Sojuszy Lewicy Demokratycznej,.Nowoczesnej, Polskie Stronnictwo Ludowe) na prezydenta miasta. Dzisiaj, na konferencji prasowej zorganizowanej na tarasie widokowym zamojskiego Nadszańca, oficjalnie ogłoszono jego start w zbliżających się wyborach samorządowych.

  • 7 komentarzy
  • Czytany: 1728 razy

Przysięga żołnierzy WOT w Tomaszowie Lubelskim

Kolejnych 110 żołnierzy obrony terytorialnej w niedzielę, 12 sierpnia złożyło uroczystą przysięgę wojskową w Tomaszowie Lubelskim. To trzynasta przysięga w Lubelskiej Brygadzie OT i pierwsza w Tomaszowie Lubelskim.

Na Rynku w Tomaszowie Lubelskim, w niedzielę licznie zgromadzili się żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. 110 żołnierzy - ochotników, w obecności swoich rodzin, przedstawicieli lokalnych władz, Ministerstwa Obrony Narodowej, Dowództwa WOT, kombatantów i mieszkańców, złożyło przysięgę na sztandar 9 Pułku Piechoty Legionów AK.

W uroczystości uczestniczył płk Mieczysław Chamera z Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej, który odczytał list ministra Mariusza Błaszczaka do żołnierzy i ich rodzin.
„Składając przysięgę wojskową stajecie się dziś częścią wielkiej żołnierskiej społeczności. Wasza przysięga w niezwykle symboliczny sposób określa was jako patriotów, obrońców Narodu i własnej Ojczyzny. To wyjątkowa chwila, która pozostanie w waszej pamięci” - napisał w liście minister Mariusz Błaszczak. „Wchodzicie w skład Wojsk Obrony Terytorialnej. Wasza misją jest wspieranie tutejszej społeczności. Jako żołnierze stąd – tu urodzeni, tu mieszkający – doskonale znacie specyfikę tego regionu, swoje społeczeństwo i miejsce służby. To wasz wielki atut."– zaznaczył minister Błaszczak.

Brygada Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” powstała jako jedna z pierwszych w kraju. W jej skład wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty, dyslokowanych w pięciu rejonach województwa lubelskiego: w Lublinie, Dęblinie, Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu. Dowódcą lubelskiej brygady jest płk Tadeusz Nastarowicz. Obecnie Wojska Obrony Terytorialnej w woj. lubelskim liczą ponad 2700 żołnierzy i cały czas trwa nabór. Głównym zadaniem 2 LBOT w bieżącym roku jest zakończenie procesu formowania struktur organizacyjnych, rozpoczęcie szkoleń specjalistycznych żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej oraz osiągnięcie wstępnej zdolności do reagowania kryzysowego w obszarze zagrożeń niemilitarnych.

Zamość: Pędzili po Legionów. Stracili prawo jazdy

Dwóch kierowców zatrzymanych przez policjantów na ulicy Legionów w Zamościu straciło uprawnienia do kierowania. Obaj przekroczyli dopuszczalną prędkość. Oprócz utraty uprawnień, otrzymali mandaty i punkty karne.

  • 2 komentarzy
  • Czytany: 1123 razy

Dzielnicowa po służbie zatrzymała nietrzeźwego kierującego

Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie i trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów nie przeszkodziły 61-letniemu mieszkańcowi Zamościa wsiąść za kierownicę samochodu. Nietrzeźwego kierowcę zatrzymała będąca po służbie dzielnicowa zamojskiej komendy. Teraz mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Cysterna z gazem wywróciła się na trasie Zamość - Krasnystaw. Droga zablokowana

Kierujący cysterną wyjeżdżając ze stacji paliw w Tuligłowach stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Na szczęście cysterna wypełniona 37 tysiącami litrów gazu propan-butan nie została rozszczelnienia. Funkcjonariusze wyznaczyli strefę bezpieczeństwa na odległość 400 metrów. Droga krajowa jest całkowicie zablokowana, wstrzymano też ruch pociągów. Czas przepompowywania gazu może potrwać kilkanaście godzin.

"Zamość na okrągło" [ZDJĘCIA]

Za nami pierwszy dzień festiwalu "Zamość na okrągło". W programie na dzisiaj jest wystawa aut sportowych, zabytkowych, współczesnych, offroadowych, pokazy Freestyle Family, II Zlot Kosiarek Spalinowych (godz. 15 – 18), koncert Rasmentalism (godz. 20:00) a na zakończenie występ Organka.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us