Reklama

Zagrać poezję!

96 dłuuuugich dni. Tyle ze względu na koronawirusa musieli czekać kibice żółto-czerwonych na kolejny mecz o ligowe punkty swoich ulubieńców. I wreszcie się doczekali! W sobotę o 17.00 Padwa Zamość rozpoczyna bowiem sezon 2020/2021.

Dachowanie z promilami

Kierująca volkswagenem 41-latka straciła panowanie nad kierownicą i dachowała na pobliskim polu. Pojazdem podróżowały dwie kobiety, obie miały po 2 promile w organizmie. Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Chorupnik w powiecie krasnostawskim.

Zamość doceniony

Prezydent Zamościa odebrał z rąk prezesa PGE Dystrybucja S.A. statuetkę i czek w wysokości 15 tysięcy złotych za zwycięstwo w konkursie "Samorząd przyjazny energii". Przedsięwzięcie zorganizowało Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej.

Tenisowa Superliga w Zamościu!

Przed nami wielkie sportowe wydarzenie! Drużyna tenisa stołowego Uczelnia Państwowa Zamość zadebiutuje przed własną publicznością w meczu Superligi – najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Zakończenie sezonu foodtruckowego w Zamościu

18, 19 i 20 września 2020 r. to daty, które każdy miłośnik dobrej kuchni już teraz powinien zapisać sobie w kalendarzu. Do Zamościa wracają prawdziwi pasjonaci kulinariów, którzy przez trzy dni, w ramach kończącego tegoroczny sezon zlotu food trucków, będą karmić mieszkańców swoimi popisowymi daniami. Kulinarne pożegnanie lata będzie miało miejsce na parkingu pod galerią Sadowa City Market.

Malowane światłem w Galerii Wieszak

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”, II Liceum Ogólnokształcące w Zamościu i Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zapraszają na wystawę pt. „Malowane światłem” autorstwa Elizy Chadaj i Krystiana Strupieniuka. Ekspozycję można oglądać do końca września w szkolnej Galerii Wieszak w II LO.

Prezydent Zamościa z prokuratorskimi zarzutami

Prokuratura Okręgowa w Siedlcach przedstawiła prezydentowi Zamościa Andrzejowi Wnukowi zarzut składania fałszywych zeznań. - Nie popełniłem żadnego przestępstwa – odnosi się do sprawy Andrzej Wnuk.

Premierowe mecze w Superlidze i w I lidze kobiet tenisa stołowego

W niedzielę, 13 września, tenisiści stołowi Uczelni Państwowej Zamość zadebiutowali w LOTTO Superlidze. W konfrontacji z faworytem i pretendentem do tytułu mistrza Polski zamościanie ponieśli porażkę 0:3. W kilku partiach meczu pokazali się jednak z dobrej strony, co jest dobrym prognostykiem na kolejne spotkania.

Zatrzymany za handlel podróbkami

Prawie 300 sztuk podrobionej odzieży zabezpieczyli policjanci oraz funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego. Towar na giełdzie w miejscowości Mokre oferował do sprzedaży 56-letni obywatel Bułgarii. Mężczyzna został zatrzymany, wkrótce usłyszy zarzuty wprowadzania do obrotu towarów z zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie miał prawa używać.

Smaki Zamościa i Roztocza. Zgłoś się do konkursu

Tylko do 17 września można się zgłosić do konkursu kulinarnego i wygrać atrakcyjne nagrody. Zamojski Dom Kultury, Miasto Zamość i Lokalna Organizacja Turystyczna „Zamość i Roztocze” zapraszają do udziału w Konkursie Potraw „Smaki Zamościa i Roztocza”. Wydarzenie odbędzie się na Rynku Wielkim 19 września w ramach Jarmarku Hetmańskiego.

Tragiczny wypadek podczas wędkowania

Krasnostawscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 28-letniego wędkarza. Mężczyzna został porażony prądem z linii średniego napięcia. Do tragicznego zdarzenia doszło na terenie gminy Izbica.

Zderzenie podczas wyprzedzania

Kierujący Seatem 25-latek zjechał na pobocze i dachował. Przyczynił się do tego kierowca Audi, który nie zauważył, że jest wyprzedzany i sam postanowił wykonać taki manewr.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us