Reklama

Zawody modeli latających w Zamościu

W Zamościu, w najbliższą sobotę odbędą się V Zawody Modeli Halowych F1N. Przewidziano udział drużyn m.in. z Chełma, Hrubieszowa, Krasnegostawu, Rudej Huty i oczywiście z Zamościa. Wystąpią zawodnicy Aeroklubu Ziemi Zamojskiej, Spółdzielni Mieszkaniowych J. Zamojskiego i W. Łukasińskiego.

Wyskoczył z okna, uratowały go sznurki na bieliznę

Ogromne szczęście miał 39 latek z Biłgoraja. Mężczyzna wyskoczył z okna na 4 piętrze, zaczepił się o sznurki na bieliznę i wylądował na balkonie sąsiadów. 39 latek miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

O Stanisławie Wyspiańskim w BWA

BWA Galeria Zamojska zaprasza na wykład Izabeli Winiewicz-Cybulskiej p.t. "Stanisław Wyspiański-twórczość plastyczna jednego z najwybitniejszych polskich modernistów". Spotkanie związane jest z 110-tą rocznicą śmierci wielkiego artysty.

Zamość ma certyfikat POT

Zamojski magistrat chwali się, że produkt turystyczny pod nazwą "Zamojska Twierdza Atrakcji” zwyciężył w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej na „Najlepszy Produkt Turystyczny Certyfikat POT 2017”. Certyfikat POT to prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez kapitułę konkursu nowatorskim i przyjaznym turystom miejscom, obiektom, imprezom oraz przedsięwzięciom realizowanym na poziomie regionalnym i lokalnym.

Kto przekaże dary na aukcję charytatywną?

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu już po raz piąty organizuje imprezę pn. „OdDam –Wieczór Dobroczynności w Artis Hotel & SPA”. Organizacja zwraca się z prośbą do wszystkich, którzy mogą wesprzeć akcję i przekazać przedmiot lub biżuterię na aukcję charytatywną.

Spotkanie z dr Beatą Kozaczyńską i wykład o losach Dzieci Zamojszczyzny

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość w Wysokiem zaprasza na wykład otwarty dr Beaty Kozaczyńskiej, pt.: „Dzieciństwo bez uśmiechu. Wojenne losy dzieci polskich z Zamojszczyzny (1942-1943)”. Wykład i spotkanie z autorką wielu publikacji na temat wysiedleń na Zamojszczyźnie i losów Dzieci Zamojszczyzny odbędzie się w niedzielę, 26 listopada.

Nagroda i dwa wyróżnienia uczniów "Plastyka"

Julia Zubala, uczennica Liceum Plastycznego im. Bernarda Morando w Zamościu, zdobyła I nagrodę w kategorii licea plastyczne w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym "Słowem Malowane". Jej dwie koleżanki otrzymały wyróżnienia.

Ofensywa zaprasza do Horyńca

Grupa Ofensywa Brunetów zaprasza na koncert do Horyńca Zdroju. W najbliższą sobotę (25 listopada) zamojski zespół wystąpi w pensjonacie Hagi.

Włożyła psa razem z cegłą do worka i wrzuciła do rzeki

31-letnia mieszkanka powiatu Krasnostawskiego włożyła swojego psa razem z cegłą do worka i wrzuciła do rzeki. Zwierzę miało sporo szczęścia, uratowali je przypadkowi świadkowie. Kobieta usłyszała zarzut znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem.

Oświetlenie w Zamościu dofinansowane

Na ponad 3 miliony opiewa projekt wymiany oświetlenia ulicznego w Zamościu. Dotyczy on wymiany istniejących opraw oświetleniowych zlokalizowanych przy ulicach: Hrubieszowskiej, Jana Pawła II, Piłsudskiego, Legionów, Lipskiej, Lubelskiej, Lwowskiej, Partyzantów, Powiatowej, Sikorskiego. W ramach inwestycji powstanie również instalacja fotowoltaiczna na rondach Ordynacji Zamojskiej i Honorowych Dawców Krwi oraz system monitoringu jakości powietrza.

O czystym powietrzu w przedszkolach

14 listopada obchodzono ogólnopolski „Dzień czystego powietrza”. Z tej okazji, pracownicy Biura Ochrony Środowiska i Zieleni Miejskiej Urzędu Miasta przeprowadzili „pogadanki” z przedszkolakami i uczniami szkół podstawowych na temat zagrożeń i konsekwencji wynikających ze spalania śmieci i odpadów zgromadzonych w przydomowych ogródkach.

Dzień Otwartego Notariatu. Konsultacje m.in. w Zamościu

"Porozmawiaj z notariuszem, jak bezpiecznie przekazać majątek" - tak brzmi hasło przewodnie tegorocznej, 8. edycji Dnia Otwartego Notariatu, która odbędzie się tradycyjnie w ostatnią sobotę listopada, tj. 25.11.2017 r. W 21 miastach Polski w godzinach 10-16 w wyznaczonych lokalizacjach ok. 200 notariuszy będzie udzielać informacji prawnych.

Przetarg na autobusy

Ogłoszono przetarg na dostawę niskoemisyjnego taboru autobusowego dla Miasta Zamość, w ramach zadania inwestycyjnego „Budowa zrównoważonego systemu transportu publicznego na terenie Miasta Zamość, Gminy Zamość oraz gmin ościennych”. Zamówienie dotyczy dostawy 10 sztuk autobusów miejskich, klasy MAXI.

Tradycja - jest na nią miejsce?

W ramach współpracy Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Bursy Międzyszkolnej Nr 2 w Zamościu w Auli bursy odbyło się seminarium międzypokoleniowe pt.: „Czy we współczesnym świecie jest miejsce dla tradycji”. Był to jeden z punktów programu „Czas Seniora” dofinasowanego z budżetu Miasta Zamość.

Subskrybuj to źródło RSS

JoomBall - Cookies

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us