Reklama
Reklama

Mają patent na liderów

Zamojscy tenisiści i tenisistki sprawili swoim kibicom nie lada niespodzianki w konfrontacjach z pierwszoligowymi liderami. Skazywane na porażkę zawodniczki PWSZ Zamość zremisowały z AZS UE Wrocław II i niewiele brakowało, a zdobyłyby komplet punktów. Z kolei panowie wysoko 7:3 pokonali bardzo silną drużyną PKS Pegaz Miasto Łańcut Jarosław II.

Roztoczańskie pasma Janusza Kapeckiego

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza wszystkim miłośników fotografii, przyrody i turystyki na otwarcie wystawy fotografii oraz spotkanie autorskie z Januszem Kapeckim, które odbędzie się w ramach XXXII Zamojskiego Spotkania z Fotografią.

Zmarł Krzysztof Konopa

W wieku 66 lat zmarł Krzysztof Konopa, zamojski poeta i satyryk. Autor zbiorów poezji znany mi.in. z satyrycznej twórczości publikowanej na łamach Tygodnika Zamojskiego.

Z licznika ciężarówki ubyło prawie 900 tys.km

Policja niemal każdego dnia informuje o kolejnych ujawnionych przypadkach zaniżania stanu liczników samochodowych. Wczoraj zatrzymali ciężarowego Mana, którego stan licznika od ostatniej kontroli stanu technicznego pojazdu zamiast wzrosnąć, zmalał i to o prawie 900 tys. km.

Porządek z reklamami

Szykują się zmiany w tzw. uchwale krajobrazowej. Mają one umożliwić skuteczną walkę z nielegalnie usytuowanymi potykaczami, urządzeniami, szyldami i chaosem reklamowym.

Zagrają z liderami

To będą tenisowe emocje na bardzo wysokim poziomie. W najbliższą sobotę, 25 stycznia zamojscy tenisiści i tenisistki zmierzą się u siebie z liderami pierwszoligowych tabeli.

"TSWL Zamość 1944 - 1995"

Muzeum Zamojskie zaprasza na otwarcie wystawy "TSWL Zamość 1944 - 1995". Wydarzenie odbędzie się 28 stycznia w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał, ul. Zamkowa 2. Początek o godz. 13:00.

Prawie wjechał w radiowóz. Był pijany

61-latek wyjechał na przejażdżkę rowerem i o mało co, nie uderzył w policyjny radiowóz. Jak się okazało, mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jazdę zakończył z mandatem.

Pracowity rok Straży Miejskiej

Dokładnie 6818 interwencji podjęła w minionym roku zamojska Straż Miejska, wystawiono 417 mandatów i 43 wnioski o ukaranie do sądu. To więcej niż w roku 2018.

Od lutego zmiany w „małym ZUS”

Więcej firm skorzysta z niższych składek na ubezpieczenia społeczne. 1 lutego wchodzą w życie zmiany w „małym ZUS” dla przedsiębiorców, czyli tzw. „mały ZUS plus”. Z „małego ZUS” na dotychczasowych zasadach korzystało do tej pory około 170 tysięcy przedsiębiorców w całej Polsce. Do samego Inspektoratu ZUS w Zamościu wpłynęło w ubiegłym roku 781 zgłoszeń, a w styczniu tego roku do ulgi zgłosiło się jeszcze 164 przedsiębiorców. W związku ze zmianami, które wchodzą w życie 1 lutego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych spodziewa się kolejnej fali chętnych na „mały ZUS”.

Podopieczni "Krok za Krokiem" u Terytorialsów

W poniedziałek 20 stycznia 2020r. 25 batalion lekkiej piechoty odwiedziły dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych "Krok za Krokiem" w Zamościu. Dzieci zwiedzały jednostkę, przyglądały się pracy żołnierzy i miały możliwość zapoznania się z wyposażeniem i sprzętem z jakim pracują żołnierze.

6 tys. paczek papierosów w rudzie żelaza

Ponad 6 tys. paczek papierosów ujawnili podczas wspólnych działań kontrolnych funkcjonariusze lubelskiej KAS i Nadbużańskiego Oddziału SG. Kontrabanda jechała w pociągu, w wagonach z rudą żelaza.

Ostoja z pucharem

Trzynaście drużyn wzięło udział w tegorocznym XII Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Stary Zamość. Najlepsza okazała się drużyna Ostoja Skierbieszów.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us