Reklama

Świąteczny „Skafander”

Pojawił się kolejny, świąteczny numer Gazety Akademickiej „Skafander”. Wydanie otwiera obszerny artykuł o nowej pracowni PWSZ dla kierunku bezpieczeństwo narodowe, która wyposażona jest w symulator strzelnicy laserowej.

Nie wyhamował, uderzył w Volkswagena

Niedostosowanie prędkości do śliskiej, ośnieżonej nawierzchni była prawdopodobną przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło w Lipinie Starej. 30-latek kierując fordem na skrzyżowaniu nie zdążył wyhamować i uderzył w jadącego drogą z pierwszeństwem przejazdu Volkswagena. Pasażerki Volkswagena trafiły do szpitala.

Wygrana po karnych w Radzyminie

Trudno, wbrew pozorom, gra się z drużyną zamykającą ligową tabelę. W takich sytuacjach faworyzowana drużyna występuje z dodatkową presją, z którą nie każdy może sobie poradzić. W niedzielę zawodnicy MKS Padwa Zamość sprostali zadaniu. Wygrali z ROKiS Radzymin po serii rzutów karnych, ale strata jednego oczka pozostawiła lekkie uczucie niedosytu.

Integracja dla Choinki [ZDJĘCIA]

Około 100 załóg wzięło udział w ósmej Ogólnopolskiej Terenowej Integracji "Dla choinki". Impreza odbyła się dzisiaj (16 grudnia) na piaskowni w Mokrem pod Zamościem. Za zebrane pieniądze kupione będą prezenty dla dzieci z domu dziecka.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 1073 razy

Zamościanie na wspólnej Wigilii [WIDEO]

Jak co roku mieszkańcy Zamościa i okolic spotkali się na wspólnej Wigilii organizowanej tradycyjnie na zamojskim Rynku Wielkim. Uczestnicy spotkania mogli podzielić się opłatkiem, popróbować świątecznych przysmaków serwowanych przez lokalne restauracje, piekarnie i cukiernie. Całość umilił koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna". Poniżej wideo.

Trudne warunki pogodowe. Jedźcie ostrożnie

W całym województwie pogorszyły się warunki do jazdy. To przez padający śnieg i zalegające na drogach błoto pośniegowe. Policjanci apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

- Na nawierzchni jezdni pod wpływem opadów śniegu miejscami może zalegać błoto pośniegowe, które powoduje, że koła mogą łatwo stracić przyczepność. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o to, by nie szarżować, myśleć, przewidywać zagrożenia - czytamy w policyjnym komunikacie. - Szczególnie uważać trzeba w zagłębieniach terenu, na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych - jezdnia może tam być szczególnie śliska. Należy zachować nadzwyczajną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich. Jeżeli pieszy wejdzie na przejście, kierujący samochodem może nie wyhamować.

Policja apeluje również do pieszych, by nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować.

Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym.

ZDK zaprasza na Debiut

Zamojski Dom Kultury zaprasza do udziału w Konkursie Literackim Debiut. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych autorów – uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich oraz studentów z powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego i tomaszowskiego.

Zamojski szpital wysoko w rankingu "Rzeczpospolitej"

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II 
w Zamościu 
na podium szpitali w Polsce w kategorii: Sieć Szpitali Poziom III 
i w 10-ce najlepszych szpitali w kraju. Jest też 
wiceliderem w województwie lubelskim.

Podsumowano Rok Kulturalny Zamościa. Zobacz kto został nagrodzony [ZDJECIA]

Zamość podsumował Rok Kulturalny. Uroczysta gala, która odbyła się dzisiaj (14 grudnia), w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” była okazją do uhonorowania osób i instytucji w sposób szczególny zaangażowanych w rozwój życia kulturalnego w mieście oraz do podsumowania najważniejszych wydarzeń kulturalnych mijającego roku.

Jurek Owsiak zaprasza na zamojski Finał WOŚP [WIDEO]

27. Finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia. Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w wideo, które przesłano do naszej redakcji, zaprasza na wspólne "granie" do Zamościa. Środki zbierane będą na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Klip publikujemy poniżej.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us