Reklama

Kultura

Patriotyczny koncert w ZDK

W Zamojskim Domu Kultury odbędzie się dzisiaj (10 listopada) koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. To zespół rozsmakowany w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 289 razy

"Poeci obecni słowem"

8 listopada w Zamojskim Domu Kultury odbędzie się wspomnieniowe spotkanie "Poeci obecni słowem". W tym roku wydarzenie jest poświęcone nieżyjącym pisarzom naszego miasta.

Spotkanie z prof. Kovacsem

"Historia relacji polsko-węgierskich. Polacy a rewolucja węgierska w 1956 roku" - prelekcję pod takim tytułem wygłosi w Zamościu István Kovács. Spotkanie z wybitnym węgierskim poetą, historykiem i tłumaczem odbędzie się 7 listopada o godzinie 12:00, w zamojskim ratuszu (sala ślubów).

"Brak paliwa" i XXIX Zamojskie Spotkanie z Fotografią

Już w poniedziałek (4 listopada), Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na godzinę 16:00 do Galerii Fotografii STYLOWY na otwarcie wystawy fotografii Stanisława Kliszcza pt. "Brak paliwa", a następnie do Restauracji Corner na godzinę 17:00 na XXIX Zamojskie Spotkania z Fotografią.

Małgorzata Kożuchowska, Janusz Majewski, Bartłomiej Topa i Łukasz Maciejewski gośćmi Alchemii Kina!

Małgorzata Kożuchowska, Janusz Majewski, Bartłomiej Topa i Łukasz Maciejewski będą gośćmi 8. Przeglądu Filmowego „Alchemia Kina” - Promocja Polskiego Filmu, który odbędzie się w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu w dniach 25-27 listopada 2019. W programie znajdą się projekcje najnowszych polskich filmów fabularnych: „Żelazny most”, „Proceder” i „Czarny mercedes” oraz spotkania z twórcami, które poprowadzi publicysta i krytyk filmowy: Łukasz Maciejewski.

Plenery 2019. Wystawa fotografii

Zamojska Grupa Fotograficzna zaprezentuje kolejną zbiorową wystawę swoich członków. Prace powstały podczas plenerów, które odbyły się w 2019 roku. Były to przeważnie jednodniowe wędrówki po Zamojszczyźnie i Roztoczu.

"Miejsca w czasie"

Wystawa „Miejsca w czasie” Piotra Tymochowicza prezentowana jest w Biurze Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej. Wernisaż odbył się 25 października. Publikujemy zdjęcia z wydarzenia.

Dzieci "u progu kariery"

W Zamojskim Domu Kultury zakończyły się przesłuchania w konkursie "U progu kariery", gdzie mogły się zaprezentować dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Ponad 150 uczestników zmagało się w trzech kategoriach konkursowych: wokalnej, recytatorskiej i plastycznej.

Patriotyzm przez szachy

Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu zaprasza na Międzyszkolny Turniej Szachowy z cyklu "Patriotyzm przez szachy – Zamość 2019". Wydarzenie organizowane jest z okazji obchodów Święta Niepodległości.

„Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia” w Kinie Konesera

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Dyskusyjny Klub Filmowy „Senso” zapraszają na Kino Konesera. 31 października o godz. 19:00 dla miłośników dziesiątej muzy film czołowej macedońskiej reżyserki Teony Strugar Mitevskiej - „Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia” - inspirowany wydarzeniami z 2014 roku, które wywołały falę dyskusji o roli kobiet we współczesnym świecie i kościele. Obraz zdobył m.in. Nagrodę Jury Ekumenicznego oraz Nagrodę Gildii Filmowców na ostatnim festiwalu Berlinale. 

"Jajo w sieci" – bajka edukacyjna dla dzieci

Zamojski Dom Kultury zaprasza najmłodszych widzów na bajkę edukacyjną "Jajo w sieci". To najnowszą produkcja teatralna aktorki Ewy Gorzelak – szerszej publiczności znanej z "Na Wspólnej", "M jak miłość" i "Słodkie Życie". Darmowe wejściówki na spektakl są do pobrania w ZDK.

Fantastyczny wstęp do walki mieczem i szablą w ZDK

Będzie to już trzecie spotkanie w ramach projektu „Za Horyzontem Wyobraźni”. - Tym razem podczas warsztatów nauczymy się podstaw władania mieczem i szablą. Poczujemy się jak Conan Barbarzyńca, Geralt z Rivi czy Jurko Bohun - zachęcają organizatorzy.

"Mowa ptaków" w Kinie Konesera

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Dyskusyjny Klub Filmowy „Senso” zapraszają na projekcję filmu w ramach cyklu Kino Konesera. 17 października 2019 o godz. 19:00 na ekranie „Mowa ptaków” - ekranizacja ostatniego scenariusza zmarłego w 2016 roku Andrzeja Żuławskiego.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 455 razy

"Jajo w sieci" – bajka edukacyjna dla dzieci

Zamojski Dom Kultury zaprasza najmłodszych widzów na bajkę edukacyjną "Jajo w sieci". To najnowszą produkcja teatralna aktorki Ewy Gorzelak – szerszej publiczności znanej z "Na Wspólnej", "M jak miłość" i "Słodkie Życie". Darmowe wejściówki na spektakl będą do pobrania w ZDK.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 547 razy

"Na dachu Maroka i w piaskach Sahary" - wystawa w Stylowym

Galeria Fotografii Stylowy w Zamościu oraz Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu zapraszają na otwarcie nowej wystawy fotografii. Wernisaż fotografii Janka Ciosa pt. ,,MAROKO - Na dachu Maroka i w piaskach Sahary" odbędzie się we wtorek 8 października o godz.17.00 w Galerii Stylowy (hall przed salami projekcyjnymi).

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us