Reklama

Kultura

INCEPCJA – 10. rocznica premiery

Trudno uwierzyć, że mija właśnie 10 lat, odkąd „Incepcja” Christophera Nolana trafiła na ekrany kin. Nominowany do 8 nagród Akademii i zdobywca 4 Oscarów, film ten był przełomowy pod wieloma względami - wizualnie, narracyjnie i promocyjnie. Od czasu „Incepcji” wszyscy kinomani na świecie wiedzą, że każdy film Christophera Nolana to nowa tajemnica, wyzwanie i uczta dla wszystkich zmysłów. „Incepcja” to także produkcja, która 10 lat temu zainaugurowała pokazy filmowe w nowym budynku Centrum Kultury Filmowej „Stylowy’ w Zamościu…

W letnim nastroju z Namysłowiakami

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu zaprasza na czwartkowe koncerty plenerowe. Pierwszy odbędzie się już 6 sierpnia o godzinie 18:00 na Rynku Wodnym. W koncercie pt. ‘’W letnim nastroju. Przeboje na smyczki i skrzypce’’ Namysłowiacy zaprezentują utwory polskich jak i zagranicznych twórców. Usłyszymy m.in. tango z filmu Zazdrość i medycyna w kompozycji W. Kilara, motyw główny z serialu Czarne Chmury W. Kazaneckiego oraz kompozycje H. Wieniawskiego i J. Petersburskiego.

Zamojskie Lato Teatralne. W środę "Makbet"

W Zamościu trwa 45 Zamojskie Lato Teatralne. W środę widzowie będą mogli obejrzeć ponadczasową opowieść o żądzy władzy, determinacji ludzkiego losu, a także źródłach zła w świecie oraz cierpieniu człowieka. "Makbeta" Williama Szekspira wystawi Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" z Kielc.

Spotkanie z Mieczysławem Cybulskim w Książnicy Zamojskiej

Spotkanie autorskie z Mieczysławem Cybulskim - fotografem, założycielem Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej. Jest również założycielem (1990) i Prezesem Fundacji „Fotografia dla Przyszłości”. Spotkanie odbędzie się w piątek o godzinie 18:00, w Książnicy Zamojskiej.

ZLT: "Lament na placu Konstytucji"

W środę (29.07) kolejny spektakl Zamojskiego Lata Teatralnego. "Lament na placu Konstytucji" wg "Lamentu" Krzysztofa Bizio wystawi Teatr Polonia w Warszawie. Przez zamojską publicznością wystąpi Barbara Wrzesińska, Maria Seweryn i Małgorzata Zawadzka.

Łąki Łan w Zamościu

Po kilku miesiącach przerwy powracają koncerty i wydarzenia kulturalne w naszym mieście. W najbliższą sobotę, 1 sierpnia będzie można obejrzeć koncert niezwykle żywiołowej i energetycznej grupy Łąki Łan - po raz pierwszy w Zamościu!

Popołudnie z bajki [ZDJĘCIA]

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu wystąpiła wraz z czołowymi polskimi wokalistami w koncercie pt. „Popołudnie z Bajki’. Plenerowe widowisko odbyło się na Rynku Wodnym. Widzowie mogli usłyszeć najsłynniejsze piosenki i motywy muzyczne z bajek wytwórni Walta Disney’a, m.in. z Dzwonnika z Notre-Dame, Króla Lwa, Pięknej i Bestii czy 101 Dalmatyńczyków. Publikujemy fotorelację z koncertu (fot. Paweł Nowak).

Popołudnie z bajki w gwiazdorskiej obsadzie

Dzisiaj, o godzinie 17:00 na Rynku Wodnym Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu wystąpi wraz z czołowymi polskimi wokalistami w koncercie pt. „Popołudnie z Bajki’. W popołudniowym koncercie plenerowym będziemy mogli usłyszeć najsłynniejsze piosenki i motywy muzyczne z bajek wytwórni Walta Disney’a, m.in. z Dzwonnika z Notre-Dame, Króla Lwa, Pięknej i Bestii czy 101 Dalmatyńczyków.

"Różne oblicza piękna. Co robią kobiety żeby się podobać"

Niezwykłe fotografie Elżbiety Dzikowskiej można oglądać na Rynku Wielkim i w BWA Galerii Zamojskiej. Wystawa zatytułowana jest "Różne oblicza piękna.Co robią kobiety żeby się podobać".

Elżbieta Dzikowska urodziła się w Międzyrzecu Podlaskim, gdzie ukończyła Szkołę Podstawową i Liceum Ogólnokształcące. Studiowała na Uniwersytecie Warszawskim – najpierw filologię chińską, potem historię sztuki. Pracowała w miesięcznikach „Chiny” i „Kontynenty” w Tygodniku Kulturalnym „Radar”, w Redakcji Filmowo-Telewizyjnej TELE-AR i w Interpress-Filmie. Napisała kilka książek o Ameryce Łacińskiej. Przedstawiła 50 wywiadów z artystami w albumie „Polacy w sztuce świata”. Jest autorką przewodnika „Groch i kapusta, czyli podróżuj po Polsce”. Przez wiele lat prowadziła z mężem, Tony’m Halikiem, program telewizyjny „Pieprz i wanilia”, potem sama realizowała program „Groch i kapusta”. Była kuratorem indywidualnych prezentacji znanych artystów polskich i zagranicznych. Z Wiesławą Wierzchowską przygotowała dwie wielkie wystawy: „Jesteśmy” (sztuka emigracyjna) dla warszawskiej ZACHĘTY, w 1991 roku i „Ars Erotica” dla Muzeum Narodowego w Warszawie, w 1994 roku.

Dużo podróżuje, jest członkiem Polskiego Oddziału „The Explorers Club” i Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki AICA. Posiada wiele odznaczeń. Jej pasją jest fotografia i odkrywanie Polski. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Poniżej zdjęcia z wystawy, fot. Janusz Zimon.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us