Reklama
Reklama

Kultura

Wystawa fotograficzna online

3 kwietnia w Morandówce miało odbyć się oficjalne otwarcie wystawy fotograficznej organizowanej przez Zamojską Grupę Fotograficzną i Zamojski Dom Kultury. - Z wiadomych przyczyn wernisaż się nie odbędzie, ale już dziś zapraszamy wszystkich Państwa do oglądania przepięknych zdjęć na stronie ZDK - zachęca Katarzyna Figura z Zamojskiego Domu Kultury.

"Kłamstewko" w Kinie Konesera

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Dyskusyjny Klub Filmowy „Senso” zapraszają na spotkanie filmowe z cyklu Kino Konesera. 19 marca 2020 o godz. 19:00 na ekranie „Kłamstewko” Lulu Wang - komedia z nagrodzoną Złotym Globem Awkwafiną. To pełna wdzięku, serca, humoru i wzruszeń opowieść o rodzinie, która decyduje się ukryć przed ukochaną babcią informację o jej stanie zdrowia i tłumnie odwiedzić ją pod pretekstem hucznego wesela jednego z kuzynów.

Konkurs "Czytelnik Roku"

Jesteś nauczycielem i lubisz poznawać nowinki w swojej dziedzinie? Jesteś studentem i piszesz pracę dyplomową? A może po prostu jesteś miłośnikiem książek i zaczytujesz się w dobrych kryminałach? Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu wraz z filiami w Biłgoraju, Hrubieszowie i Tomaszowie Lub. zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie „Czytelnik Roku”. Co trzeba zrobić? Wystarczy tylko założyć sobie kartę i wypożyczać książki.

25. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM – podsumowanie

Dobiegła końca 25. jubileuszowa edycja Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego Sacrofilm. Podczas 6-dniowego przeglądu widzowie w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu obejrzeli 12 filmów, którym towarzyszyły prelekcje filmoznawców i krytyków filmowych. W wydarzeniach 25. Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego Sacrofilm wzięło udział prawie 2000 osób.

"Zamknięte" Patryka Bułhaka

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Patryka Bułhaka pt.: "Zamknięte". Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek (6 marca) o godzinie 16:30 w Galerii Fotografii Ratusz.

Jubileuszowy Sacrofilm rozpoczęty

Rozpoczęły się 25. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm”. Okrągły jubileusz stał się okazją do wyrażenia wdzięczności wszystkim, którzy przyczynili się do powstania i realizacji tego wydarzenia. Historię i ideę Sacrofilmu przybliżyła projekcja reportażu telewizyjnego „W drodze do jednego Ojca”, autorstwa ks. Leszka Surmy. Ekipa TVP Regionalna towarzyszyła wydarzeniom festiwalu w 2014 roku, nagrywając spotkania przed kinowym ekranem, rozmowy z gośćmi i uczestnikami przeglądu oraz relacje z wykładów. Reportaż był znakomitym podsumowaniem kilkunastu edycji Sacrofilmu.

Zamość: Wystawa tragicznie zmarłej artystki

Wystawa prac Marty Pleskaczyńskiej pokazuje artystkę wrażliwą a zarazem drapieżną, której sztuka czeka na odkrycie. Miała niespełna 28 lat, kiedy w 2019 roku tragiczna śmierć przerwała jej życie.

Podziękowania od stowarzyszenia

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu pragnie szczególnie podziękować wszystkim mieszkańcom Zamojszczyzny. „Bez ich zaangażowania nie byłoby możliwe ukończenie I etapu budowy Kompleksu Terapeutyczno – Opiekuńczego dla Dorosłych Osób z Niepełnosprawnościami „Rodzinny Dom”- informuje organizacja.

Ulotność w BWA

W Biurze Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej prezentowana jest wystawa Joanny Słupskiej Maron pt. "Ulotność". Wernisaż odbył się 14 lutego. Prace można oglądać do 15 marca.

"Skąd pochodzą Twoi przodkowie?”

W Bursie Międzyszkolnej nr 2 w Zamościu odbyło się spotkanie ph. „ Skąd pochodzą Twoi przodkowie?” poświęcone m.in. badaniom genetycznym zorganizowane w ramach projektu naukowo - badawczego "Małe ojczyzny", który realizuje placówka.

Wystawa Bartosza Stadnika w zamojskim "Plastyku"

„W mojej głowie” to tytuł wystawy batików Bartosza Stadnika, której wernisaż odbył się 18 lutego 2020 r. w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Bernarda Morando w Zamościu. Bartosz jest wychowankiem Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu i uczniem I klasy zamojskiego „Plastyka”.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us