Reklama

Kultura

Malowane światłem w Galerii Wieszak

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”, II Liceum Ogólnokształcące w Zamościu i Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zapraszają na wystawę pt. „Malowane światłem” autorstwa Elizy Chadaj i Krystiana Strupieniuka. Ekspozycję można oglądać do końca września w szkolnej Galerii Wieszak w II LO.

45. Zamojskie Lato Teatralne to już historia. Publikujemy zdjęcia z ostatniego spektaklu

Wczoraj odbył się ostatni spektakl 45 Zamojskiego Lata Teatralnego. Widzowie mieli okazję zobaczyć spektakl "Zagłada" osadzony w przestrzeni parku miejskiego. Przed teatrem radna sejmiku województwa lubelskiego Maria Gmyz, prezydent miasta Zamość Andrzej Wnuk i dyrektor Zamojskiego Domu Kultury Janusz Nowosad wręczyli Grażynie Kawali Medal Pamiątkowy Województwa Lubelskiego za wieloletnią działalność kulturalną. Pani Grażyna jest kierownikiem programowym Zamojskiego Lata Teatralnego.

Strefa Cross Anny Kwiatkowskiej

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne, Galeria Fotografii Stylowy oraz autorka Anna Kwiatkowska serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. "Strefa Cross", które odbędzie się 14 września 2020 roku o godzinie 17:00 w CKF Stylowy.

Teatralny mural w Zamościu

Na osiedlu Orzeszkowej przy ulicy Ciepłej powstał mural Zamojskiego Lata Teatralnego. Teatr łączy to co od zawsze jest sobie przeciwstawne: kulturę i naturę. Postać kobieca jest reprezentantką twórczości człowieka, czyli kultury. Prawa strona pochłonięta w roślinności symbolizuje twórczość natury. Na styku tych dwóch powstaje widowisko. Aktor i widz, którzy nie mogą istnieć bez siebie nawzajem. Tym właśnie jest teatr – momentem, zdarzeniem, zderzeniem.

"A więc wojna! Niezpomniane kadry"

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na pokaz przejmującego dokumentu „A więc wojna! Niezapomniane kadry”, w którym naoczni świadkowie opowiadają o osobistych przeżyciach z sierpnia i września 1939 roku, czyli przełomu pokoju i wojny w Polsce, a tłem historii są niepokazywane wcześniej szerszej publiczności archiwalne materiały filmowe. Projekcja filmu odbędzie się 10 września 2020 o godz. 17:30.

Za horyzont wyobraźni

Zapraszamy na pierwsze fantastyczne spotkanie w ramach projektu „Za horyzont wyobraźni”. Gościem będzie pisarz Michał Golkowski!

  • 1 komentarz
  • Czytany: 169 razy

Transport dóbr i obrazów Andrzeja Górskiego

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza wszystkich na wyjątkową podróż w czasie. Już dzisiaj (4 września), o godzinie 17:00 w Galerii Fotografii Ratusz, odbędzie się uroczysty wernisaż niezwykłej wystawy fotograficznej pt. „Transport dóbr i obrazów” autorstwa Andrzeja Górskiego.

XI Zamojska Arlekinada

Niepowtarzalne widowisko taneczno-teatralne odbędzie się w niedzielę (6 września) na Rynku Wielkim w Zamościu. Zaprezentowane będą tańce nawiązujące do karnawału weneckiego.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us