Reklama

Kultura

Zamość: Startuje XX Festiwal "Dwa Teatry"

W dniach 17-20 września w Zamościu odbędzie się XX Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry 2021”. W programie wydarzenia znajdzie się m.in. konkurs słuchowisk radiowych dla dorosłych oraz konkurs słuchowisk dla dzieci i młodzieży.

Rok Lema w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu

Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu, włączając się w obchody ustanowionego przez Sejm RP ROKU 2021 – Rokiem Stanisława Lema, realizuje autorski projekt „…NIE Z TEJ ZIEMI”. Placówka przygotowała z tej okazji szereg wydarzeń.

"Tempus Fugit" Lilli Kulki w Zamościu

Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza na wystawę "Tempus Fugit" z okazji jubileuszu 40-lecia pracy pedagogicznej prof. Lilli Kulki (1981 - 2021). Wernisaż odbędzie się 17 września o godzinie 17.00 W trakcie otwarcia wystawy planowany jest koncert gitarowy, dedykowany autorce, w wykonaniu Jakuba Chachury.

Podsumowanie Przeglądu Fotografii Zamojskiej

Już jutro – 9 września, o godzinie 17.00 w Zamojskim Domu Kultury odbędzie się oficjalne podsumowanie VII Przeglądu Fotografii Zamojskiej. Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym prezydenta Zamościa i Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej – Stowarzyszenia Twórców.

Przejścia Alicji Dudzińskiej w GF Stylowy

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne, Młodzieżowa Pracownia Fotografii Negatyw, Galeria Fotografii Stylowy oraz autorka Alicja Dudzińska serdecznie zapraszają wszystkich na otwarcie wystawy fotografii pt. "Przejścia". Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek, 10 września o godzinie 16:00 w Galerii Fotografii Stylowy. 

Odsłonięcie rzeźby Znikomka

Odsłonięcie rzeźby "Znikomka" będzie miało miejsce w Zamojskim Domu Kultury, w sobotę 11 września, podczas 14 Festiwalu Ulica Literacka. Będzie to piąta - umieszczona w przestrzeni Zamościa - rzeźba z cyklu postaci inspirowanych twórczością Bolesława Leśmiana. Autorem jest Bartłomiej Sęczawa, a fundatorką Stanisława Igras.

  • 2 komentarzy
  • Czytany: 327 razy

Czytali "Moralność Pani Dulskiej" [ZDJĘCIA]

W sobotę na Rynku Wodnym w Zamościu odbyło się Narodowe Czytanie.  Przedstawiciele władz samorządowych, instytucji i organizacji społecznych oraz słuchacze Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku czytali dramat Gabrieli Zapolskiej "Moralność pani Dulskiej".

Obchody setnych urodzin Stanisława Lema w Zamościu

Zamojski Dom Kultury zaprasza na drugie Fantastyczne Spotkanie w ramach projektu "Za horyzont wyobraźni". "Podczas spotkania uczcimy konkursami i prelekcjami setne urodziny Stanisława Lema - jednego z najważniejszych polskich prozaików, najszerzej tłumaczonego polskiego autora i mistrza powieści science fiction." - zachęcają organizatorzy.

Weekend z Festiwalem Millennium Docs Against Gravity

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na Weekend z Festiwalem Millennium Docs Against Gravity. To jeden z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, prezentujący kino najwyższej próby. Jest wydarzeniem, które kształtuje opinie, otwiera szerzej oczy i inspiruje do głębszej refleksji nad kondycją świata. Projekcje filmowe najwybitniejszych dzieł światowego dokumentu odbędą się w CKF „Stylowy” w dniach 10-12 września 2021.

"Zdjęcia roku" wybrane!

Prawie 2000 prac wpłynęło na konkurs "Zdjęcie Roku" organizowany przez Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne i Zamojski Dom kultury. Za najlepsze fotografie uznano "Dystopian future vol. 1" Pawła Weremiewicza w kategorii młodzież i "Lecę gdzie chcę" Magdy Chudzik w kategorii dorośli.

Festiwal Dwa Teatry. Miasto szuka wolontariuszy

Zamojski Urząd Miasta szuka wolontariuszy do pomocy przy realizacji XX Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry-Zamość 2021". Wydarzenie odbędzie się w dniach 17-19 września.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us