Kultura

Pogaduchy o starszej pani spod piątki

Książnica Zamojska zaprasza na wirtualne spotkanie z Marleną Jarosz, autorką zbioru "Starsza pani spod piątki i inne opowiadania". Wydarzenie odbędzie się 25 listopada o godz. 17.00, będzie transmitowane na Facebooku Książnicy Zamojskiej.

Zabierz nas wszystkich. Nowy tomik wierszy Bogdana Nowaka

"Wiosna w reżimie sanitarnym" – to tytuł pachnącego jeszcze drukarską farbą tomiku poezji napisanego przez Bogdana Nowaka, zamojskiego dziennikarza oraz autora m.in. kilku książek historycznych. Publikacja została wydana przez Książnicę Zamojską w ramach nowego cyklu "Biblioteka stulecia 1921-2021”. Tomik zilustrowano czarno-białymi zdjęciami wykonanymi przez 20-letniego Kacpra Nowaka, syna autora. Jest on studentem fotografii Łódzkiej Szkoły Filmowej oraz laureatem kilku ważnych konkursów fotograficznych (w 2019 r. zakwalifikował się m.in. do finału prestiżowego konkursu „Grand Press Photo” w kategorii „Young Poland”).

Zaczytaj się w listopadzie

Dzięki współpracy Zamościa z Krakowem, mieszkańcy naszego miasta mogą wziąć udział w akcji CZYTAJ.PL. Na czytelników czeka 12 bestsellerów literatury w formie e-booków i audiobooków. Akcja trwa do końca listopada.

Nowe szaty "Zamojszczyzny"

Działający przy Zamojskim Domu Kultury Zespół Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna" ma nowe stroje. Zakupiono je z programu EtnoPolska 2020 Narodowego Centrum Kultury. W ramach dofinansowania zespół otrzymał 42 tysiące złotych od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz 10 tysięcy złotych od Miasta Zamość.

„La Gomera” – pokaz specjalny

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na pokaz specjalny filmu „La Gomera" - kryminalnej komedii w reżyserii mistrza rumuńskiej Nowej Fali Corneliu Porumboiu. Projekcja filmu odbędzie się 8 listopada 2020 o godz. 19:00 w ramach Europejskiego Dnia Kina Artystycznego.

Regionalny konkurs wiedzy "Jan Paweł II" rozstrzygnięty

59 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatów zamojskiego, biłgorajskiego i tomaszowskiego wzięło udział w konkursie wiedzy o Janie Pawle II, zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu. Konkurs został rozstrzygnięty 30 października, rozegrano go on-line w aplikacji Quizizziz.

Ekstremalne makro Wygachiewicza

Na wystawie prezentowanych jest 30 fotografii owadów w skalach odwzorowania większych niż 2:1. Licząc precyzyjnie jest ich 2908! Przy tej skali odwzorowania głębia ostrości jest liczona bowiem w mikronach.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us