Reklama
Reklama

Kultura

Pomnik krasnala Batiarygi

Bohater VI tomu "Ksiąg Roztoczańskich Krasnali" autorstwa Lusi Ogińskiej, będzie miał w Zamościu swój pomnik. Uroczystość odsłonięcia odbędzie się 5 maja o godz. 13:00 na Rynku Solnym.

Wiosna filmów w Zamościu. Publikujemy program

Podróżujący po całej Polsce festiwal Wiosna Filmów po raz kolejny trafi do Zamościa. To wyjątkowa okazja, by przedpremierowo zobaczyć najlepsze i najciekawsze filmy, wielokrotnie nagradzane na najważniejszych festiwalach filmowych świata. Zamojska replika festiwalu Wiosna Filmów odbędzie się w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu w dniach 10-16 maja 2019, godz. 19:00.

Przestrzenie - wystawa malarstwa Natalii Batko – Gajdy

Od 28 kwietnia w Centrum „Synagoga” w Zamościu będzie prezentowana wystawa malarstwa Natalii Batko – Gajdy pt. „Przestrzenie”. Są to najnowsze prace artystki. „Przestrzenie” to zbiór pejzaży i widoków. Krótkie migawki zapisane w pamięci podczas podróży po Polsce.

Dr John Mol będzie leczył z chorób czytelniczego lenistwa

Jarosław Siek, zamojski autor książek dla najmłodszych, zmieni Książnicę Zamojską w klinikę, w której dr John Mol za pomocą różnych specyfików będzie leczył z chorób czytelniczego lenistwa. Wszystko w ramach 10-lecia działalności artystycznej autora i 10 urodzin wydawnictwa Bombajka.

Miasta i ludzie – wystawa fotografii

48 wybranych zdjęć autorstwa Jerzego Tkaczyka z Gminy Zamość wyeksponowano w Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Zamość w Wysokiem. Ciekawe sytuacje, ludzie i osoby uwieczniono na zdjęciach, które składają się na wystawę fotograficzną, pt. "Miasta i ludzie".

Za Horyzont Wyobraźni

Polska fantastyka to temat szeroki i głęboki. Autorów znanych i lubianych jest już wielu a debiutantów jeszcze więcej. Jeśli chcesz odnaleźć się w tym bogatym panteonie przyjdź na pierwsze spotkanie z serii „Za Horyzontem Wyobraźni –Spotkania Fantastyczne."

FLOW Tymona Markowskiego

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na otwarcie wystawy fotografii autorstwa Tymona Markowskiego pt. "Flow." Wernisaż, z udziałem autora, odbędzie się w najbliższy piątek, tj. 12 kwietnia 2019 roku o godzinie 16:00 w Galerii Fotografii Ratusz, Rynek Wielki 13 w Zamościu.

Konkursy recytatorskie. Wyniki i zdjęcia

W sobotę 8 kwietnia w Zamojskim Domu Kultury odbyły się przeglądy powiatowe dwóch konkursów recytatorskich: 64 OKR (dla wszystkich chętnych, którzy ukończyli 16 lat) i XII „Przebudzeni do życia” (dla uczniów VII i VIII klasy szkoły podstawowej i III klasy gimnazjum). Poniżej wyniki konkursów.

"Pan Tadeusz" w zamojskich szkołach

Książnica Zamojska rozpoczyna realizację całorocznej akcji Czytamy "Pana Tadeusza". Ma ona na celu upamiętnienie 185. rocznicy pierwszego wydania tej epopei narodowej. Akcja zainaugurowana będzie 10 kwietnia o godz. 17.00 w Bursie Międzyszkolnej nr 2 w Zamościu.

DYPLOM 2019

Dyrekcja BWA Galerii Zamojskiej i Liceum Plastycznego w Zamościu zapraszają na otwarcie wystawy "Dyplom 2019”. Wernisaż zaplanowano na 12 kwietnia.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us