Reklama
Reklama

Kultura

Letni Przegląd Plastyki Zamojskiej 2019 [ZDJĘCIA]

W BWA Galerii Zamojskiej można oglądać wystawę "Letni Przegląd Plastyki Zamojskiej". Wernisaż ekspozycji prezentującej dorobek lokalnych artystów odbył się w środę. Poniżej obszerna galeria zdjęć.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 2845 razy

20 rocznica wizyty Papieża w Zamościu [WIDEO]

Dzisiaj mija 20 lat od wizyty Jana Pawła II w Zamościu. Papież odwiedził nasze miasto 12 czerwca 1999r. w czasie swojej VII Wizyty Apostolskiej do Polski. Modlił się w katedrze, przejechał przez Rynek Wielki, spotkał się z władzami miasta, a także poświęcił szpital swojego imienia. Wziął również udział w nabożeństwie odprawionym przy kościele Matki Bożej Królowej Polski.  

Grand Prix dla Capelli All'Antico

Wielki sukces Capelli All’ Antico z Zamojskiego Domu Kultury na XVII Międzynarodowym Festiwalu Kultury Dawnej w Malborku. Zespół, mimo licznej konkurencji, zdobył Grand Prix Festiwalu.

"arte, cultura, musica e..." [ZDJĘCIA]

13 edycja Zamojskiego Festiwalu Kultury "arte, cultura, musica e..." przeszła do historii. Głównym punktem programu były koncerty na Rynku Wielkim - "Włoska Noc Operowa" i "Włoskie Złote Przeboje". Poniżej zdjęcia z wydarzenia.

"Urodziny Kory" - koncert "U mamy"

"Urodziny Kory" - koncert pod takim hasłem odbędzie się dzisiaj (8 czerwca) w Jacni. Piosenki Kory zagra OHP Sex-tet Chili Queen-tet. Gospodarzem urodzin będzie Kamil Sipowicz, mąż zmarłej w ubiegłym roku artystki.

Zamojska Arlekinada [ZDJĘCIA]

Zamojska Arlekinada to widowisko łączące teatr, muzykę i taniec. Dziesiąta edycja imprezy odbyła się w piątek na Rynku Wielkim. Poniżej zdjęcia z wydarzenia (fot. Paweł Nowak).

44 Zamojskie Lato Teatralne. [PROGRAM]

Kreacje aktorskie – takie jest hasło tegorocznego festiwalu. 44 ZLT rozpocznie się 16 czerwca, zakończy 6 lipca 2019 roku pokazem grupy warsztatowej. Program główny, czyli spektakle teatrów zawodowych zainauguruje Teatr Ludowy z Krakowa – laureat Buławy Hetmańskiej 43 Zamojskiego Lata Teatralnego.

Konkurs fotograficzny "Foto lubelskie"

W rocznicę 450- lecia zwarcia Unii Lubelskiej, Centrum Spotkań Kultur w Lublinie organizuje wystawę fotograficzną połączoną z konkursem. Na laureatów czekają nagrody pieniężne.

"Spotkania z historią". CKF szuka wolontariuszy

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza do współpracy wolontariuszy, chętnych do pomocy przy obsłudze 7. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”, który odbędzie się w dniach 14-17 sierpnia 2019.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us