Reklama
Reklama

Kultura

Startuje 47 Zamojskie Lato Teatralne

Rozpoczyna się 47 Zamojskie Lato Teatralne. Wydarzenie jest najstarszym plenerowym festiwalem teatralnym w Polsce. Dzisiaj (25 czerwca), w przestrzeni zamojskiej starówki, odbędą się dwa spektakle.

„Złoty Dyplom” w Tykocinie dla chóru „Ale Cantare”

Żeński Zespół Wokalny „Ale Cantare” z Gminy Zamość był najlepszy, zdobywając I miejsce w kategorii „chórów jednorodnych” na V Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Sakralnej „Nadzieja w Chórze”, który odbył się 11 czerwca w Tykocinie (woj. podlaskie). Chórzystki z Zamojszczyzny pod dyrekcją Barbary Rabiegi odebrały więc zasłużony „Złoty Dyplom” i nagrodę finansową w wysokości 700 zł. To większy sukces niż podczas ubiegłorocznej edycji tego konkursu, kiedy to „Ale Cantare” zdobyło I miejsce i „Srebrny Dyplom” w kategorii „chórów kameralnych”. W tym roku Grand Prix nie przyznano.

Zamość: Za nami Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej [ZDJĘCIA]

XXVI Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej odbył się w ostatni weekend w Zamościu. Obok prezentacji konkursowych organizatorzy przygotowali koncerty m.in. Reprezentacyjnego Zespołu Muzyki Myśliwskiej PZŁ, zespołów sygnalistów myśliwskich z całej Polski, Trompes de Pologne czy Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu. Poniżej zdjęcia z wydarzenia, foto: Paweł Nowak.

"ZABYTKI" - startuje Międzynarodowe Biennale Fotografii

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza do udziału w XXVIII edycji Międzynarodowego Biennale Fotografii ZABYTKI. Jest to konkurs z ponad półwieczną historią, a uczestnicy poza prestiżem i sławą walczą o medale, nagrody pieniężne, wyróżnienia i nagrodę główną.

Magia krajobrazu Oliwii Cieniuch w Galerii Pozytyw

Młodzieżowy Dom Kultury, Galeria Fotografii Pozytyw oraz autorka Oliwia Cieniuch zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. "Magia krajobrazu". Wernisaż odbędzie się 15 czerwca roku o godzinie 16:00 w Galerii Pozytyw działającej przy Młodzieżowym Domu Kultury, ul. Kamienna 20.

Róża i Jan Zamoyscy w Alei Sław [ZDJĘCIA]

Podczas jubileuszowej, XV edycji, tablicę pamiątkową Róży i Jana Zamoyskich w Alei Sław odsłoniły wszystkie dzieci Państwa Zamoyskich: Elżbieta Daszewska, Maria Ponińska, Gabriela Bogusławska, Agnieszka Rożnowska i Marcin Zamoyski (10.06.)

Zamojska Arlekinada po raz 13 [ZDJĘCIA]

13 Zamojska Arlekinada odbyła się w sobotę na Rynku Wielkim w Zamościu. Tradycyjne widowisko łączące taniec, muzykę i teatr, inspirowane komedią dell’arte nawiązywało do karnawału weneckiego.
  • 1 komentarz
  • Czytany: 291 razy

Festiwalu "Dwa Teatry" od piątku w Zamościu

W dniach 10-13 czerwca – po raz drugi w Zamościu – odbędzie się Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry”. W programie m.in. konkursy słuchowisk radiowych oraz spektakli telewizyjnych. Oprócz festiwalowych prezentacji oraz imprez towarzyszących, odbędą się także prezentacje twórczości ukraińskich artystów.

Trwa XIV Ogólnopolski Plener Malarski "Zamość Perła Renesansu"

W dniach 06 – 10 czerwca 2022 w Zamościu odbywa się XIV Ogólnopolski Plener Malarski "Zamość Perła Renesansu". Bierze w nim udział 33 uczniów z 16 szkół plastycznych z całej Polski, wśród nich są reprezentanci Jarosławia, Katowic, Krakowa, Nałęczowa, Gronowa Górnego, Mińska Mazowieckiego, Łodzi , Lublina, Częstochowy, Olsztyna, Kościelca, Tarnowa, Krosna, Koszalina, Nowego Wiśnicza i Zamościa.

Uroczyste podsumowanie konkursów w Książnicy Zamojskiej

14 czerwca o godz. 10.00 w Książnicy Zamojskiej (ul. Kamienna 20, Galeria Ekslibris) odbędzie się podsumowanie dwóch konkursów: "Moje pasje i marzenia" - konkurs literacko-plastyczny dla osób niepełnosprawnych i zagrożonych społecznym wykluczeniem, a także "Bajeczne latawce" - konkurs techniczno-plastyczny na najpiękniejszy latawiec, nawiązujący do znanych książek (bajek, baśni i innych utworów literackich) dla dzieci i młodzieży.
Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us