Reklama
Reklama

Kultura

"Siewki" Marty Kieli-Czarnik

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Marty Kieli-Czarnik pt. "Siewki". Wernisaż, z udziałem autorki, odbędzie się już w najbliższy piątek, tj. 30 września w Galerii Fotografii Ratusz o godzinie 16:30. Bezpośrednio po wernisażu zaplanowano spotkanie autorskie z fotografką, które w ramach XLIV Zamojskich Spotkań z Fotografią odbędzie się w Restauracji Corner Pub (przy ulicy Żeromskiego 6).

Wystawa pt. "Morskie opowieści" w zamojskim ratuszu

29 września, w holu ratusza, odbędzie się wernisaż wystawy z okazji Światowego Dnia Morza pt. "Morskie opowieści". Prezentowane będą prace ze zbiorów Zamojskiej Grupy Morskiej, która działa w Zamościu już od 38 lat, tj. od czasu chrztu statku m/s „Ziemia Zamojska”.

Erozja kształtu w BWA [ZDJĘCIA]

W BWA Galerii Zamojskiej można oglądać wystawę prac Piotra Siwczuka pt. "Erozja kształtu". Ekspozycję można oglądać do końca października. Poniżej publikujemy zdjęcia z wernisażu.
  • 1 komentarz
  • Czytany: 201 razy

"Miejsca odkryte. Wystawa Przyjaciół" - nowa wystawa w Centrum "Synagoga" FODŻ

Centrum "Synagoga" Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego zaprasza na otwarcie wystawy pod tytułem „Miejsca odkryte. Wystawa Przyjaciół”. Przyjaciółmi są dwaj Artyści: grafik i fotograf, Alan Metnick oraz Jerzy Tyburski, tworzący malarstwo i grafikę. Ich prace, choć pochodzące z różnych dziedzin sztuki, będzie można zobaczyć w jednym miejscu.

Kabaret HRABI i Igor Kwiatkowski rozweselą zamościan

Badania dowodzą, że statystyczny Polak do opery idzie raz na 150 lat. Udając się na spektakl „Ariaci", będzie można…mieć to z głowy. Hrabi i Jakubiec udowadniają, że opera może być dla człowieka zrozumiała, pouczająca, wzruszająca, a nawet zabawna. Wydarzenie już 14 października na deskach Zamojskiego Domu Kultury. Z kolei 18 listopada w Zamościu wystąpi Igor Kwiatkowski z programem "Tylko śmiech nas ocali".

"Zdjęcie Roku 2022"

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne i Zamojski Dom Kultury zachęcają do udziału w konkursie fotograficznym "Zdjęcie Roku 2022". Zgłoszenia przyjmowane będą do 11 listopada.

Kolekcjonowanie pamięci

Zamojski Dom Kultury zaprasza do udziału w akcji "Kolekcjonowanie Pamięci". Polega ona na przynoszeniu do ZDK przedmiotów, które wiążą się z pamięcią o kimś. Powstanie z nich wyjątkowa instalacja. Akcja potrwa do 16 października.

"Opowieści" - zaproszenie na wystawę

"Opowieści" są efektem warsztatów fotograficznych realizowanych w Młodzieżowej Pracowni Fotografii Negatyw istniejącej przy Spółdzielni Mieszkaniowej im. Jana Zamoyskiego w Zamościu. Otwarcie wystawy podzielono na dwie części. Pierwsza odbędzie się dzisiaj (22 września) o godzinie 12.30 w Galerii Wieszak w II LO w Zamościu, druga rozpocznie się o godzinie 16.00 w Galerii Młodych w "Okrąglaku".

„Vortex” w Kinie Konesera

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Klub Filmowy „Senso” zapraszają na projekcję filmu z cyklu Kino Konesera. Po wakacyjnej przerwie, w klubowym repertuarze, długo wyczekiwany "Vortex" Gaspara Noégo. To przejmujący i cierpliwy zapis ostatnich dni życia starszego małżeństwa, w które wcielili się: legenda francuskiego kina Françoise Lebrun i kultowy reżyser kina grozy Dario Argento.

Podążając za marzeniami – spotkanie z pisarką

30 września, w Filii Bibliotecznej nr 6 Książnicy Zamojskiej, ul. B. Prusa 2 w Zamościu (Karolówka) na spotkaniu autorskim gościć będzie Krystyna Zofia Kamieniak - pisarka, malarka, autorka tomiku poezji oraz wydanej w 2022 r. powieści „Dom w ogrodach marzeń”.

Plenery twórcze w ZDK

Zamojski Dom Kultury zaprasza na rodzinną zabawę ze sztuką. Plenery twórcze odbędą się w soboty, 17 i 24 września. Pierwsze spotkanie poprowadził Łukasz Zwolan, drugie Natalia Szczerba.

ZTF zaprasza na foto warsztaty

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na V edycję Warsztatów Fotograficznych dla Dorosłych. Nie wiesz jak zatrzymać w kadrze niepowtarzalne chwile? A może nie jesteś zadowolony ze swoich zdjęć? Jeżeli tak właśnie jest, to te warsztaty są dla ciebie! Szczegół na załączonym plakacie.
Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us