Reklama
Reklama

Kultura

"Kartka do W. Szymborskiej" - wojewódzki konkurs plastyczny

Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu zaprasza uczniów szkół podstawowych klas 6 - 8 z województwa lubelskiego do udziału w konkursie plastycznym. Zadaniem uczestników będzie wykonanie techniką kolażu pocztówki inspirowanej życiem i twórczością Wisławy Szymborskiej.

Wizytówka - nowa galeria w Zamościu

Książnica Zamojska zaprasza na otwarcie nowej przestrzeni wystawienniczej połączone z prezentacją kart wizytowych z prywatnej kolekcji Stanisława Rudego. „Galeria Wizytówka” to przestrzeń na parterze Książnicy Zamojskiej pomiędzy Biblioteką dla Dzieci i Młodzieży a Wypożyczalnią Książki Mówionej i Zbiorów Multimedialnych.

Dzień Ormiański w Zamościu

Uroczyste obchody 655-lecia ustanowienia Arcybiskupstwa Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego na Ziemiach Polskich odbędą się w Zamościu. Wydarzenie zaplanowano na 16 września.

"Zwykłe historie"

Młodzieżowa Pracownia Fotografii "Pozytyw" zaprasza na wystawę fotografii pt. "Zwykłe historie". Wernisaż odbędzie się 14 września w Galerii Fotografii Stylowy. Początek o godzinie 16:30.

Festiwal Muzyki Barokowej w Zamościu

Jak co roku, wrzesień przynosi kolejną edycję wyjątkowego wydarzenia muzycznego w Zamościu. W najbliższą niedzielę rozpocznie się III Wschodni Festiwal Muzyki Barokowej MUSICA DELL'ANIMA. W programie są cztery koncerty prezentujące wyjątkowe dzieła muzyczne z epoki baroku. Na wszystkie wstęp jest bezpłatny.

"Palcem po mapie" - Kuba

Zamojski Dom Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Palcem po mapie". Tym razem tematem przewodnim będzie Kuba, opowie o niej nie kto inny, jak sam Marcin Kydryński. To spotkanie nie będzie typową prelekcją, a opowieścią w oparciu o książkę.

Maraton horrorów w "Stylowym"

To prawdziwa gratka dla fanów mocnych wrażeń! Wieczór pełen grozy w towarzystwie demonicznej zakonnicy Valak. 9 września, Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na maraton horrorów.

Podsumowanie wakacji w zamojskim kinie

„Barbie”, „Oppenheimer”, „Miraculous: Biedronka i Czarny Kot. Film” oraz „Między nami żywiołami” to najchętniej oglądane filmy mijającego lata w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu. W wakacje, zamojskie kino odwiedziło ponad 38 tysięcy widzów. Serca publiczności zdobyła "Barbie". Film w Zamościu obejrzało ponad 9200 widzów. „Oppenheimera” i „Miraculous: Biedronka i Czarny Kot. Film” po 4700 osób, a produkcję Disney-Pixar – „Między nami żywiołami” – 4200.
Subskrybuj to źródło RSS

Narzędzia

Follow Us

Reklama

ezamosc.pl

Polecamy

Sekcje