Reklama
Reklama

Kultura

Dzień Kobiet w Kinie

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza panie na Dzień Kobiet w Kinie! 8 marca 2021 w repertuarze dla Pań: OBIECUJĄCA. MŁODA. KOBIETA - film, który zelektryzował publiczność na festiwalu Sundance. Prowokacyjny i buntowniczy. Określany jako „arcydzieło” i „jeden z najlepszych filmów roku”.

Przemocy mówię NIE

Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu rusza z kolejną edycją działań profilaktycznych "Przemocy mówię NIE". W programie jest międzyszkolny konkurs w rozwiązywaniu zadań szachowych oraz wojewódzki konkurs plastyczny.

„Dodaj książce skrzydeł”

Książnica Zamojska zaprasza do udziału w 4 modułowym kursie on-line dla rodziców, promującym czytelnictwo wśród dzieci. Autorski program „Dodaj książce skrzydeł” opracowała Agata Korcz-Rozłowska.

„Na rauszu” w Kinie Konesera – pokaz przedpremierowy

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na przedpremierowy pokaz filmu „Na rauszu”. Spotkanie filmowe odbędzie się w ramach cyklu Kino Konesera 25 lutego 2021 o godz. 19:30. To najnowszy film Thomasa Vinterberga z Madsem Mikkelsenem w roli głównej, przebój festiwalowy i zwycięzca Europejskiej Nagrody Filmowej.

Finisaż wystawy "Między słowami"

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne, Galeria Fotografii Stylowy oraz autorka Diana Berdak serdecznie zapraszają na finisaż wystawy fotografii pt. "Między słowami", który odbędzie się 20 lutego 2021 roku o godzinie 16:00 w CKF Stylowy w Zamościu.

Po długiej przerwie Namysłowiacy zapraszają na koncert

26 lutego, o godzinie 19:00 Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu po długiej przerwie wykona koncert symfoniczny dla publiczności w swojej sali koncertowej. Ze względu na obowiązujące prawo i zapewnienie bezpieczeństwa koncert odbędzie się z ograniczoną liczbą słuchaczy i zostanie podzielony na 3-części.

Wysocka izba pod Zamościem znów otwarta

Wraz z muzeami i galeriami sztuki otwiera się ponownie Regionalna Izba Pamięci w podzamojskim Wysokiem (w Gminie Zamość). Do zwiedzania czeka tam ekspozycja ponad 1200 starych przedmiotów, zbieranych od lat przez Koło Gospodyń Wiejskich w Wysokiem. Zwiedzanie wciąż jest darmowe, ale teraz w reżimie sanitarnym i z ograniczeniem liczby zwiedzających do 1 osoby na 15 m2. Izba zaprasza w piątki i soboty na darmową podróż w czasie do dawnej, ludowej, zamojskiej wsi i nie tylko.

Kobiecy wieczór w Stylowym: SKŁODOWSKA

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza panie na filmowy wieczór w kobiecym gronie. 18 lutego 2021 o godz. 18:15 na ekranie SKŁODOWSKA - opowieść o wielkiej odwadze, determinacji, miłości i geniuszu kobiety, która zadziwiła naukowy Paryż, a wkrótce cały świat. W roli głównej nominowana do Oscara Rosamund Pike. Przed seansem atrakcje i upominki dla pań.

"Działo się 2020" - wystawa

Wystawa jest podsumowaniem roku pracy członków Zamojskiej Grupy Fotograficznej. - Był to rok trudny, w którym możliwość organizacji spotkań, plenerów, wystaw i wernisaży została mocno ograniczona. Jednak udało nam się zorganizować 14 wystaw (indywidualnych i zbiorowych) i VI Przegląd Fotografii Zamojskiej - informuje Mirosław Chmiel z ZGF.

Wracamy do kina! Weekend walentynkowy w Stylowym

Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu od piątku (12 lutego) zaprasza na projekcje filmowe. Przed nami długi i długo wyczekiwany weekend walentynkowy (12-14.02.2021). W repertuarze mnóstwo hitów i premier filmowych: komedie, fascynujące historie, intrygujące tematy, poruszające opowieści, kino studyjne i animacje dla najmłodszych kinomanów. Bilety już w sprzedaży!

"Powłoki" Beaty Cedrzyńskiej w BWA

Od dzisiaj (5 lutego), w Biurze Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej można oglądać obrazy Beaty Cedrzyńskiej z cyklu "Powłoki". Wystawa prezentuje m.in. najnowsze prace artystki, z rozpoczętego w 2019 roku cyklu tytułowego "Powłoki", obejmującego zarówno malarstwo zrealizowane w technice akrylu na płótnie, jak i w technikach fotograficznych, graficznych na płótnie lub na szkle.

Gmina Zamość: Trwa zimowy foto-konkurs

Do końca lutego potrwa pierwszy feryjno-zimowy konkurs fotograficzny Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość. Tematyka bardzo ogólna więc fotki z soplami, śniegiem, bałwanami i innymi figurami śnieżnymi są jak najbardziej wskazane.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us