Reklama

Kultura

Z Perecem w dawnym Zamościu

2 lutego o 16.00 Książnica Zamojska zaprasza do biblioteki przy Kamiennej na spotkanie z dr. Markiem Tuszewickim, historykiem, jidyszystą, adiunktem w Instytucie Judaistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dr Tuszewicki jest redaktorem naukowym tomu wspomnień I. L. Pereca „Mgliste lata dzieciństwa. Wspomnienia z Zamościa”.

„Z urokliwą duszą i urodziwym ciałem”. Recenzja nowej edycji Państwa Zamojskiego

Czy tej samej książce można podarować kolejne życie? To na pewno możliwe, ale zarazem wymagające niebywałego kunsztu i wyobraźni. Bo oblec duszę w nowe ciało potrafią tylko nieliczni. Z pełną odpowiedzialnością powiedzieć można, że sztuka ta udała się Książnicy Zamojskiej, która w październiku 2022 roku wydała w nowej odsłonie „Państwo Zamojskie” Bogdana Nowaka.

Nadzwyczajny Koncert Karnawałowy w Urodziny Leśmiana

"Nadzwyczajny Koncert Karnawałowy w Urodziny Leśmiana" - odbędzie się 20 stycznia w Zamojskim Domu Kultury. W programie Koncertu muzyka Edwarda Czernego w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu, pod batutą Tadeusza Wicherka oraz Orkiestry Wojskowej w Lublinie, pod kierownictwem por. Pawła Kołodzieja.

Gramy, bo lubimy w ZDK! 31 finał WOŚP

Będzie można spróbować domowych ciast i pysznej kawy, posłuchać występów muzycznych i tanecznych, poznać i zabrać do domu fanty z "Darów dla WOŚP" - to wszystko w Zamojskim Domu Kultury podczas 31 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dla dzieciaków ukochane kolorowe warkoczyki, tatuaże oraz malowanie buziek.

Ferie w zamojskim kinie

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na ferie. W okresie zimowego wypoczynku (16-20 i 23-27 stycznia 2023) od poniedziałku do piątku, na wszystkie seanse rozpoczynające się przed godziną 15:00, obowiązują bilety w promocyjnej cenie 18 zł.

Sylwestrowy wieczór filmowy w Stylowym

Najbardziej wyczekiwane filmy sezonu podczas Sylwestrowego Wieczoru Filmowego w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu. Widzowie, którzy zechcą spędzić ostatnie godziny 2022 roku w kinie, mogą wybierać spośród dwóch filmowych propozycji. Pierwsza z nich to przedpremierowe pokazy dwóch szalonych komedii: „Ślub doskonały” i „W trójkącie”. Druga to projekcja superprodukcji Jamesa Camerona „Avatar: Istota wody” – z imponującymi scenami akcji, epickim rozmachem i emocjami, działającymi na nieprawdopodobnym poziomie. Na wydarzenie zaprasza Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu 31 grudnia 2022. 
Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us