Reklama
Reklama

Kultura

Pokojowe przygody Koziołka Matołka [WIDEO]

Pokojowe przygody Koziołka Matołka - to multimedialny projekt przygotowany przez nauczycieli i wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. Zrealizowano go podczas zdalnych zajęć dydaktycznych. Zachęcamy do obejrzenia.

Zamość: Filmy wracają na duży ekran

Od 6 czerwca (sobota) będziemy mogli ponownie powitać odwiedzić Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu. - Otwieramy się w nowej odsłonie, ze zmodernizowaną i odświeżoną salą oraz nowoczesnym nagłośnieniem Dolby Atmos®, które zapewni porywające wrażenia dźwiękowe i wprowadzi widza w sam środek akcji - informuje Małgorzata Stępniewska z zamojskiego kina.

"Dziecko w malarstwie" w BWA

BWA Galeria Zamojska zaprasza na wystawę zatytułowaną "Dziecko w malarstwie". Na wystawie można obejrzeć obrazy o tematyce dziecięcej wybitnych polskich artystów, takich jak Stanisław Baj, Antoni Fałat, Franciszek Maśluszczak, Jan Dobkowski, a także przedstawicieli zamojskiego środowiska plastycznego, między innymi Bogusława Bodesa i Marka Terleckiego.

"Eurofolk" przeniesiony

XIX Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Eurofolk" został przeniesiony. Jak informują organizatorzy, impreza odbędzie się pod koniec sierpnia, w zmienionej formule.

Trzecie wydanie "Wizjonera na strychu"

Ukazało się trzecie, przebudowane i rozszerzone wydanie książki Bogdana Nowaka "Wizjoner na strychu". Środki na wydruk wyłożył Krzysztof Bielecki, zamojski księgarz, wydawca i właściciel księgarni "Trio z Roztocza".

Witaj maj, trzeci maj

Z okazji 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, zespół wokalny "Ale Cantare" z Płoskiego, przygotował dość nietypowe wykonanie patriotycznej piosenki "Witaj majowa jutrzenko". Panie działające pod kierunkiem Barbary Rabiegi przygotowały indywidualnie nagrania swoich wokali, które później zostały połączone w jedną całość. Jak Wam się podoba?

Czas na Fantastykę

Zostań w domu Czas na Fantastykę - pod takim hasłem Zamojskie Stowarzyszenie Kulturalne "Czerwony Smok" zaprasza miłośników szeroko pojętej fantastki i nie tylko do oglądania serii filmów zrealizowanej podczas kwarantanny.

Witold Paszt w Zamojskim Czytaniu

Od 31 marca trwa na fanpage’u Zamojskiego Domu Kultury akcja #zostańwdomu Zamojskie Czytanie. Codziennie o godzinie 18.00 prezentują się goście z różnych środowisk i grup zawodowych. W sobotę wystąpi wyjątkowy artysta, założyciel i wokalista zespołu VOX – Witold Paszt.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us