Reklama

Jubileuszowy Czteroetapowy Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny zbliża się wielkimi krokami! Wyróżniony

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
Czteroetapowy Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny jest unikalną imprezą sportową w skali całego kraju, składającą się z czterech etapów następujących dzień po dniu o łącznej długości 100 km. Główną bazą i punktem wyjściowym biegu jest miasto Zamość, miasto idealne, nazywane również Perłą Renesansu i Padwą Północy, miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

To właśnie w Zamościu, w obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji zlokalizowane będzie miasteczko i biuro zawodów. Codziennie przed startem poszczególnych etapów, będą odbywać się tu odprawy sędziowskie, weryfikacja uczestników, jak i wspólne wyjazdy na miejsce startu.

I etap rozpoczynający zamojską setkę wystartuje z Rynku Wielkiego w Zamościu i poprowadzi do Zwierzyńca, słynnego turystycznego miasta ukrytego wśród lasów Roztoczańskiego Parku Narodowego. Łączny dystans jaki zawodnicy pokonają w pierwszy dzień to 31,500 km. Jest to zarazem najdłuższy etap biegu.

II etap to ponad 30 km trasa wiodąca szlakami Roztocza do pięknego Krasnobrodu- uzdrowiska położonego na terenie Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego. Uczestnicy Biegu Pokoju wystartują z miejscowości Hubale, pokonując kolejne kilometry będą przebiegać przez malownicze miejscowości takie jak: Kosobudy, Guciów, Bondyrz, z finałem w Krasnobrodzie położonym w dolinie rzeki Wieprz.

III etap to najkrótszy dystans z naszej czteroetapówki (16,600 km) z metą w Skierbieszowie. Gmina Skierbieszów położona jest w północnej części Powiatu Zamojskiego na pograniczu Ziemi Chełmskiej i Zamojskiej na terenie Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego. Jeżeli któremuś z uczestników biegu przyjdzie do głowy, że będzie to łatwy etap, to nic bardziej mylnego. Mimo krótkiego dystansu, trasa jest bardzo wymagająca poprzez liczne wzniesienia i zakręty.

IV etap jest półmaratonem im. Czesławy Kwoki (dziecko Zamojszczyzny, jedna z ofiar niemieckich akcji wysiedleń przeprowadzanych na Zamojszczyźnie), który wystartuje z Nielisza, zaś metą będzie Rynek Wielki w Zamościu. Wizytówką Gminy Nielisz jest „zamojskie morze”- zalew, który liczy sobie niemal 1000 ha powierzchni, a istniejąca tu zapora spełnia rolę tarasu widokowego. To właśnie na zaporze zalewu w Nieliszu przewidziany jest start do ostatniego etapu, będącego zarazem półmaratonem. Zwieńczeniem czterodniowego wysiłku uczestników będzie meta w sercu Zamościa, czyli na Renesansowym Rynku Wielkim.

Z okazji Jubileuszu dla zawodników startujących w Biegu organizatorzy przygotowali specjalną ofertę cenową na noclegi w pokojach gościnnych OSiR: 35 zł/os./doba. Dodatkowo jeżeli uczestnik dokona wpłaty za uczestnictwo w biegu do 31.05.2024 r. opłata startowa będzie wynosić:
- za cztery etapy: 210 zł
- za półmaraton: 60 zł
- za jeden etap: 50 zł

W dniach 28-31.08.2024 r. zachęcamy do wzięcia udziału w XXXV Jubileuszowej edycji Czteroetapowego Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny.

Wszystkie informacje dotyczące biegu i wydarzeń towarzyszących są udostępniane na stronie internetowej: www.biegpokoju.zamosc.pl.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us