Reklama
Reklama

Sport

Ostoja z pucharem

Trzynaście drużyn wzięło udział w tegorocznym XII Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Stary Zamość. Najlepsza okazała się drużyna Ostoja Skierbieszów.

Dwa remisy i zwycięstwo

Niepokonane w rundzie rewanżowej są I-ligowe drużyny tenisa stołowego PWSZ Zamość. Z wyjazdowych spotkań panowie przywieźli remis, a panie remis i zwycięstwo.

Zwycięstwa były blisko

Obie pierwszoligowe zamojskie drużyny tenisa stołowego - żeńska i męska - wysoko prowadziły w swoich meczach, jednak spotkania zakończyły się ostatecznie remisami.

Sobota z tenisem stołowym

Po krótkiej przerwie do gry wracają zamojscy tenisiści i tenisistki. W najbliższą sobotę (4 stycznia) obie pierwszoligowe drużyny rozegrają w Zamościu swoje mecze o punkty. Sportowych emocji na pewno nie zabraknie.

Hetman ma nowych szkoleniowców

Marcin Płuska został nowym trenerem Hetmana Zamość. Jego asystentem będzie Michał Macek. Szkoleniowcy związali się z Hetmanem półtorarocznymi umowami.

Trenerzy Hetmana do wymiany

Jacek Ziarkowski i Mariusz Barda nie są już trenerami 3-ligowego Hetmana Zamość. Zarząd zamojskiego klubu rozwiązał z nimi umowę.

Złota Klaudia, srebrna Julka!

Świetnie podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów w pływaniu spisały się młode zawodniczki Orki Zamość. Mistrzostwa zostały rozegrane w dniach 13-15 grudnia na 25-cio metrowym basenie w Opolu. W zawodach wystartowało 381 pływaków (210 juniorów i 171 juniorek) ze 117 klubów. Łączny dorobek dziewcząt: Julii Bednarz, Klaudii Malec, Julii Malinoś, Katarzyny Szuper i Zuzanny Siomy to 4 medale-1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe oraz 5 miejsce za Unią Oświęcim, G-8 Bielany Warszawa, Polonią Warszawa i Piętnastką Bydgoszcz w klasyfikacji drużynowej.

Zwycięstwo tenisistów i dwa remisy zamojskich tenisistek

Zamojskie drużyny tenisa stołowego występujące w I lidze mężczyzn i kobiet zakończyły pierwszą rundę sezonu 2019/2020. Panowie na koniec rundy zasadniczej wygrali na wyjeździe z KTS Gliwice 6:4 i zajęli 2. miejsce w ligowej tabeli. Z kolei panie zremisowały u siebie 5:5 z drużyną RKS Cukrownika S. Instal Chybie i następnie powtórzyły ten sam rezultat na wyjeździe z IKTS Bronią Radom, co dało im 6. miejsce na półmetku sezonu.

AMWL dla studentów UPZ

Studenci Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu zdominowali tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego (6.12.2019 r.), dzieląc między sobą miejsca na podium. Paweł Kozieł zdobył złoto, Łukasz Jarocki srebro, zaś Arkadiusz Żuk brąz.

Zamojscy sędziowie z pucharem

Drużyna Okręgowego Kolegium Sędziów w Zamościu wygrała XVII halowe Mistrzostwa Sędziów Piłkarskim o Puchar Prezesa Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Zawody odbyły się 7 grudnia, w hali sportowej w Nieliszu.

Turniej Mikołajkowy za nami. Wyniki i zdjęcia

Zakończyła się IX edycja Turnieju Mikołajkowego Miast Partnerskich w halowej piłce nożnej. Zmagania odbyły się w sobotę w zamojskiej hali OSiR. Poniżej wyniki.

Rocznik 2007
1. OSiR Biłgora
j 2. Żółkiew
3. TKS Tomasovia Tomaszów Lub.
4. DKS Gaudium Zamość
5. MSPN Roztocze Szczebrzeszyn
Najlepszy bramkarz – Szymon Madej – OSiR Biłgoraj
Król strzelców – Michał Wachowicz – OSiR Biłgoraj

Rocznik 2009
1. Żółkiew
2. LKS „Czarni” Oleszyce
3. DKS Gaudium I
4. DUFC Adrenalin Łuck
5. Gaudium II
Najlepszy bramkarz – Jakub Mandziuk – DKS Gaudium Zamość
Król strzelców – Mykola Karpa – Żółkiew

Rocznik 2011
1. KS Włókniarz Frampol
2. KS „Janowski Orlik” Janów Lub
3. DKS „Gaudium” Zamość II
4. DKS Gaudium Zamość I
5. MKS „Unia” Hrubieszów
Najlepszy bramkarz – Damian Kwapisz – KS Włókniarz Frampol
Król strzelców – Miłosz Wiatr – KS Włókniarz Frampol

Rocznik 2012
1. DUFC Adrenalin Łuck
2. DKS „Gaudium” Zamość
3. KS „Wisła” Józefów n/Wisłą
4. STS „Gryf” Gmina Zamość
5. AMSPN Hetman Zamość
Najlepszy bramkarz – Aleks Mulawa – DKS Gaudium Zamość
Król strzelców – Roman Dolinko – DUFC Adrenalin Łuck

Poniżej zdjęcia z turnieju.

Puchar Polski-ostatni sprawdzian Orki

Bardzo dobrze, podczas ostatnich w tym roku zawodów z cyklu Grand Prix-Puchar Polski 23-24 listopada, spisali się zawodnicy Orki Zamość. W przepięknym poznańskim obiekcie, między innymi o minima na Mistrzostwa Europy w Glasgow (4-8.12.2019) ścigało się 613 zawodniczek i zawodników z 88 klubów.

Jeszcze nie tym razem

Żółto-czerwoni ciągle bez patentu na akademików. W spotkaniu na szczycie I ligi piłki ręcznej (gr. C) AZS AWF Biała Podlaska wygrywa z Padwą Zamość 31:30 (17:14).

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us