Sport

Padwa zablokowała Olimpię

Mecze piłki ręcznej wygrywa się defensywą. Ta stara prawda potwierdziła się w wyjazdowym spotkaniu Padwy Zamość z Olimpią Piekary Śląskie. Świetna postawa Damiana Procho i całej defensywy żółto-czerwonych sprawiły, że lider wygrał aż 28:17 (14:8).

Złoto w Toruniu!

Wiktoria Łuczak, zawodniczka zamojskiego Agrosu, zdobyła złoty medal w pchnięciu kulą podczas Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 w Toruniu. Zawody odbyły się w ostatni weekend, 12-14 lutego.

Niepokonane w lidze

Passę meczów bez porażki podtrzymały tenisistki pierwszoligowej drużyny Uczelnia Państwowa Zamość. Tym samym pozostają nadal niepokonane od początku tego sezonu.

Awans juniorów Padwy

Juniorzy Padwy Zamość awansowali do 1/8 Mistrzostw Polski. W turnieju rozegranym w hali OSiR zespół Michała Zielonki i Damiana Morawskiego zajął pierwsze miejsce, odnosząc komplet zwycięstw.

Wygrana w Tarnowie

W sobotnim sparingu MKS Padwa Zamość wygrała z występującą na parkietach PGNiG Superligi Grupą Azoty SPR Tarnów 29:25 (15:14)!

Zamojscy tenisiści wracają do gry!

Meczami z Palmiarnią Zielona Góra i Energą Manekin Toruń drużyna Uczelnia Państwowa Zamość rozpocznie kolejną rundę rozgrywek Superligi tenisa stołowego sezonu 2020/2021. Zwycięstwo w jednym z tych spotkań może praktycznie zagwarantować zamościanom utrzymanie w krajowej elicie.

Rektor nagrodził sztangistów

Zajmowali czołowe miejsca w mistrzostwach akademickich i młodzieżowych oraz zdobywali medale na zawodach seniorskich. Za ten wysiłek i godne reprezentowanie Uczelni Państwowej w Zamościu, rektor dr hab. Andrzej Samborski wręczył nagrody i podziękowania reprezentantom UPZ w podnoszeniu ciężarów oraz ich trenerowi.

Brawa dla zawodniczek UKS Optima

Dobre wrażenie pozostawiły swoja grą w Kraśniku zawodniczki UKS Optima Zamość na V Ogólnopolskim Turnieju Świątecznym Tenisa Stołowego. W rozgrywanych w dniach 19-20 grudnia zawodach klub reprezentowały zawodniczki w kategorii żak i młodzik.

Tenisiści UPZ nie mieli sobie równych

Reprezentanci Uczelni Państwowej w Zamościu zdominowali Indywidualne Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w tenisie stołowym. Wszystkie miejsca na podium zajęli zawodnicy UPZ, a najcenniejszy medal zdobył Igor Zavadskyi.

Medalowy koniec roku ORKI Zamość

Dla pływaków(sportowców, nie tylko zamojskich był to bardzo trudny rok. Wiosenna przerwa w treningach, startach kontrolnych, forma podtrzymywana ,, na sucho” w domowych warunkach…później utrudnienia w realizacji treningów na pływalniach(ograniczenie do 4 osób na torze), odwołanie większości ważniejszych zawodów z Letnimi Mistrzostwami Polski włącznie…Wszystko to złożyło się na to, że wielu pływaków nie przetrwało tej próby. Ci, którzy wrócili do ,,normalnego” trenowania zobaczyli w końcu cel swojej ciężkiej pracy w postaci jesiennej edycji zawodów Grand Prix-Puchar Polski (Oświęcim, Łódź, Poznań) i zaplanowanych na grudzień Zimowych Mistrzostwach Polski. Wszystkie zawody odbywały się według zaleceń i z przestrzeganiem obostrzeń związanych z pandemią. Największym wyzwaniem dla PZP i organizatorów poszczególnych zawodów były ograniczenia ilościowe zawodników( początkowo do 250 a później do 150 uczestników) kiedy w zawodach GP startowało niekiedy 900 zawodników a w MP ( w zależności od kategorii wiekowej) od 400 do 1000 zawodników.

Padwa triumfowała w Ostrowcu

Po dobrym meczu Padwa wygrała w Ostrowcu Świętokrzyskim 31:27 (17:12). Żółto-czerwoni zagrali zespołowo i skutecznie, zarówno w defensywie, jak i pod bramką rywali. Spotkanie rozpoczęła chwila ciszy, upamiętniająca zmarłego przed kilkoma dniami byłego Prezesa Padwy i miłośnika szczypiorniaka - Wojciech Sirko.