Sport

ORKA 2 razy na podium

W niedzielę (19 listopada) w lubelskiej Aqua rozegrana została V, finałowa runda Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików. Zgodnie z regulaminem w zawodach startują zawodniczki i zawodnicy w przedziale od 10 do 13 lat. Wyniki klasyfikowane są zarówno w poszczególnych kategoriach: 10-11 lat, 12 lat, 13 lat, jak i wszystkich łącznie. W dwóch kategoriach:12 i 13 lat Orka uplasowała się na wysokim 3 miejscu a w klasyfikacji końcowej ligi obejmującej wszystkie startujące roczniki zamojski klub zajął 5 miejsce.

Akademia Zamojska uhonorowana nagrodą specjalną AZS

Akademia Zamojska otrzymała nagrodę specjalną Akademickiego Związku Sportowego w Lublinie za wybitne osiągnięcia sportowe w tenisie stołowym i złoty medal w Mistrzostwach Europy w Ołomuńcu 2023. Nagrodę odebrali rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. Ucz., mgr Piotr Kostrubiec – trener reprezentacji AZ w tenisie stołowym, nauczyciel akademicki oraz dr Krzysztof Okapa - kierownik Studium Wychowania Fizycznego AZ, dyrektor Instytutu Turystyki i Rekreacji.

Srebro i brąz Azymutu

Medale, w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Biegu na Orientację, wywalczyli najmłodsi zawodnicy UKS Azymut Siedliska. Zawody odbyły się w dniach 7-8 października, na terenach leśnych miasta Łódź. 

RKKT w czołówce II Open Traditional Karate-Do World Cup!

30 września, w Lublinie, odbyły się prestiżowe zawody II Open Traditional Karate-Do World Cup. Impreza zgromadziła 700 zawodników z 50 klubów reprezentujących Polskę oraz kraje z całego świata, takie jak Argentyna, Armenia, Mołdawia, Ukraina, i Czechy. To wyjątkowe wydarzenie odbyło się w hali sportowo-widowiskowej Uniwersytetu Medycznego.

14 medali dla Orki

290 pływaczek i pływaków z 19 klubów wystartowało w Zimowych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego na krótkim basenie. Zawody odbyły się 8 i 9 września, w lubelskiej Aqua. Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach: 12-13 lat, 14-15 lat i w kategorii open 12+.

Roztoczańska Mordęga 2023

Uczniowski Klub Sportowy Azymut Siedliska zaprasza miłośników spacerów i jazdy rowerowej do udziału w Ogólnopolskiej Turystycznej Imprezie na Orientację „Roztoczańska mordęga – pamięci bohaterów Powstania Styczniowego". Wydarzenie będzie turystycznym marszem na orientację.

Tenisowy "maraton"

Przed zawodnikami Akademii Zamojskiej tenisowy "maraton". Pierwszy mecz nasi tenisiści stołowi zagrają na wyjeździe w Gdańsku, będzie to 3 kolejka LOTTO Superligi, nasza drużyna szybko jednak będzie musiała wracać do Zamościa, ponieważ już w sobotę rozegra 4 kolejkę z zespołem z Białegostoku. Odpoczynku nie będzie - w niedzielę rozegrają kolejne spotkanie z zespołem z Bytomia, będzie to mecz 6 kolejki (spotkanie przełożone na prośbę drużyny gości).

Rektor AZ nagrodził Akademickich Mistrzów Europy

Studenci Akademii Zamojskiej zdobyli w tym roku złote i brązowe medale oraz tytuły Akademickich Mistrzów Europy w tenisie stołowym. W dowód uznania ich sukcesów rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. AZ wręczył złotej drużynie nagrody i pogratulował zawodnikom oraz ich trenerowi osiągnięcia.

Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny

34. Edycja Czteroetapowego Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny odbędzie się w dniach 30 sierpnia - 2 września. To niekomercyjna impreza sportowa, która upamiętnia wysiedlenia najmłodszych mieszkańców naszego regionu w czasie II wojny światowej.

Zamość: "Tour de Lubelskie"

W niedzielę (20 sierpnia), w Zamościu odbędzie się rajd rowerowy "Tour de Lubelskie". Miłośników dwóch kółek spotkają się o godzinie 11.00, na parkingu przy boiskach treningowych koło Rotundy.
Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us