Sport

Jest czego żałować!

Żółto-czerwoni mogą sobie pluć w brodę. Po bardzo wyrównanym meczu rozpoczynają bowiem rozgrywki Ligi Centralnej od wyjazdowej porażki z Zagłębiem Sosnowiec 23:24 (12:11).

Brąz na Mistrzostwach Europy

Dominik Kopeć, zawodnik KS Agros Zamość, zdobył brązowy medal w biegu sztafety męskiej 4x100 podczas Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce w Monachium. Nasz zawodnik biegł na ostatniej zmianie i nie dał się wyprzedzić rywalom, dzięki czemu polski zespół stanął na podium z brązem.

Student Akademii Zamojskiej Akademickim Mistrzem Europy!

Student Akademii Zamojskiej Jakub Folwarski zdobył złoty medal Europejskich Igrzysk Akademickich w tenisie stołowym i tytuł Akademickiego Mistrza Europy w grze pojedynczej! To drugi złoty medal Jakuba Folwarskiego na tym turnieju, bowiem wcześniej wywalczył złoto w drużynie wspólnie ze studentami AZ - Łukaszem Jarockim i Konradem Kulpą.

Walczyli o Puchar Wójta Gminy Sitno

W niedzielę, 10 lipca br. na stadionie w Sitnie, odbył się Turniej Oldbojów w Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Sitno. W turnieju wzięły udział trzy drużyny z terenu Gminy Sitno: Jarosławiec, Cześniki i Sitno. Mecze piłki nożnej rozgrywane były systemem każdy z każdym. W Turnieju Oldbojów w Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Sitno wygrała drużyna z Sitna (10 pkt.).  Drugie miejsce zajęła drużyna z Jarosławca (4 pkt.), natomiast na najniższym stopniu podium uplasowali się Oldboje z Cześnik (3 pkt.).

XXX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Księży w Tenisie Stołowym rozstrzygnięte! [ZDJĘCIA]

Po 3 latach przerwy spowodowanej głównie pandemią Covid-19, w dniach 27-28 czerwca w Zamościu rozegrano kolejną, jubileuszową edycję mistrzostw kraju w tenisie stołowym wśród księży i braci zakonnych. Impreza zgromadziła w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 29 kapłanów z diecezji gdańskiej, gliwickiej, gnieźnieńskiej, kieleckiej, legnickiej, lubelskiej, łomżyńskiej, poznańskiej, przemyskiej, sandomierskiej, sosnowieckiej i zamojsko-lubaczowskiej.

Studentka AZ Mistrzynią Polski AZS

Klaudia Luterek, studentka Akademii Zamojskiej została Mistrzynią Polski AZS w podnoszeniu ciężarów. Tytuł mistrzowski i złoty medal wywalczyła w kategorii 55 kg. Klaudia w dwuboju uzyskała wynik 156 kg (rwanie – 72 kg, podrzut – 84 kg). Ponadto zajęła 4. miejsce w klasyfikacji Sinclaira.

Mistrzostwa Polski Księży odbędą się w Zamościu

XXX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Księży w tenisie stołowym odbędą się w Zamościu. Zawody rozegrane zostaną 27 i 28 czerwca, w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9. Portal ezamosc.pl patronuje wydarzeniu medialnie.

Szczypiorniści z "Ósemki" wicemistrzami Polski

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 8 w Zamościu wywalczyła srebrny medal w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców w Dźwirzynie. Zespół trenera Damiana Morawskiego pokonała w ostatnim meczu drużynę z Ostrołęki, która zdobyła złoto dzięki korzystniejszej ilości bramek.