Reklama

Region

Pijane rowerzystki na "krajówce"

Policjanci zatrzymali dwie rowerzystki poruszające się drogą krajową nr 17. Okazało się, że obie były nietrzeźwe. 34-latka miała prawe 2 promile w organizmie, a jej o trzy lata młodsza koleżanka – ponad promil.

Tymczasowy areszt dla sprawcy wypadku

Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 45-letni mieszkaniec pow. krasnostawskiego, który w sobotę spowodował wypadek. W wyniku zdarzenia ranna została 40-letnia motocyklistka, która z ciężkimi obrażeniami przebywa w szpitalu. Sprawca miał niemal 2 promile alkoholu w organizmie.

Amunicja w rzece. Nietypowe znalezisko w Zwierzyńcu

Mieszkaniec pow. biłgorajskiego na dnie płynącej przez Zwierzyniec rzeki odnalazł amunicję. Natychmiast powiadomił o tym policjantów. Mundurowi ze Zwierzyńca zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu spacerów. Żołnierze sprawdzili, czy nie ma tam innych niebezpiecznych przedmiotów, po tym zabrali amunicję do zniszczenia.

81. rocznica pacyfikacji Soch [ZDJĘCIA]

1 czerwca 2024 r. odbyła się uroczystość upamiętniająca 81. rocznicę pacyfikacji wsi Sochy (gm. Zwierzyniec). W 1943 roku niemieccy żołnierze otoczyli wieś i rozpoczęli pacyfikację. Zginęło tam prawie 200 mieszkańców, w tym wiele kobiet i dzieci. Wieś została niemal doszczętnie spalona.

Znaleziono ciało zaginionego 54-latka

Tragicznie zakończyły się poszukiwania zaginionego 54-latka z gminy Zwierzyniec. Ciało mężczyzny odnaleziono w kompleksie leśnym w Zwierzyńcu. Trwa wyjaśnianie wszelkich okoliczności i przyczyn śmierci mężczyzny.

Podkrasne: Kierowca mercedesa zjechał do rowu

Nagłe pogorszenie stanu zdrowia kierującego było prawdopodobnie przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło na DK 17 w m. Podkrasne. Siedzący za kierownicą Mercedesa 69-latek stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu, gdzie samochód przewrócił się na bok. Mężczyzna trafił do szpitala.

Wjechał skuterem do rowu. Był pijany

35-latek z Łaszczowa wjechał motorowerem do rowu. Był kompletnie pijany, miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Jak się okazało, mężczyzna posiada również czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kto widział Adama Czuka? Policja prosi o pomoc!

Zamojscy policjanci poszukują Adama Czuka, 54-letniego mieszkańca gminy Zwierzyniec. Zaginiony ostatni raz był widziany 31 maja. Do chwili obecnej nie wrócił do domu i nie nawiązał kontaktu z najbliższymi. Policja apeluje do osób, które posiadają informacje na temat miejsca pobytu zaginionego o kontakt z Komendą Miejską Policji w Zamościu.

Gorzki smak kawioru

Prawie 120 kg czarnego kawioru zatrzymali na granicy w Hrebennem funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej. To kawior pochodzący z zagrożonego wyginięciem jesiotra syberyjskiego – chronionego gatunku wpisanego na listę CITES.

Święto 9 P.P. Legionów AK Ziemi Zamojskiej w Zwierzyńcu [ZDJĘCIA]

26 maja w Zwierzyńcu odbyła się uroczystość patriotyczno-religijna upamiętniająca Zjazd Żołnierzy 9 P.P. Legionów Armii Krajowej Ziemi Zamojskiej. Święto upamiętnia zasługi formacji Polskiego Państwa Podziemnego w walce o wolność Ojczyzny, w obronie ludobójczo wysiedlanej przez okupanta niemieckiego ludności Zamojszczyzny.

Płoskie: Leśniczy znalazł niewybuch

Pocisk z czasów prawdopodobnie II Wojny Światowej został odnaleziony w lesie, w okolicach miejscowości Płoskie. Niewybuch odnalazł leśniczy w czasie obchodu terenu. O nietypowym znalezisku natychmiast powiadomił policjantów, którzy do czasu przyjazdu saperów zabezpieczyli teren przed dostępem do niewybuchu osób postronnych.

Sprawca kolizji z promilami i zakazem

Kierowca Audi w organizmie miał ponad 3,5 promila i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W Sitańcu na łuku drogi wjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w Opla.

Marihuana w BMW

Tomaszowscy kryminalni zatrzymali 22-latka, który posiadał środki odurzające. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej. Kiedy został zatrzymany, chwycił woreczek i chciał uciekać. Jak informuje policja, 22-latek przewoził marihuanę, z której można byłoby wytworzyć blisko 120 porcji dilerskich.
Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us