Reklama

Region

Spis próbny w gminie Skierbieszów

W szesnastu gminach w całej Polsce przeprowadzony będzie drugi spis próbny przed Narodowym Spisem Powszechnym w 2021 roku. Spis próbny na Lubelszczyźnie odbędzie się w gminie Skierbieszów w powiecie zamojskim. Ze względu na pandemię koronawirusa w Polsce akcja przeprowadzona zostanie przez Internet i przy pomocy rachmistrzów telefonicznych.

Ponad 130 km/h w terenie zabudowanym

Całkowitym brakiem wyobraźni wykazał się 37-latek z Rzeszowa, który w sobotni poranek pędził samochodem osobowym m-ki BMW w terenie zabudowanym z prędkością 132 km/h. dozwoloną prędkość przekroczył o 82 km/h. Kierowca został zatrzymany w m. Płusy (pow. biłgorajski). Mężczyzna na trzy miesiące stracił prawo jazdy, otrzymał mandat i punkty karne.

Pomyliła gaz z hamulcem

Do nietypowego zdarzenia drogowego doszło wczoraj w Krasnymstawie. Jak informuje policja, kierująca samochodem osobowym marki Mazda wyjeżdżając z parkingu prawdopodobnie pomyliła gaz z hamulcem. Kierowany przez nią pojazd uderzył w ścianę budynku.

Zwierzyniec: Mandaty za spotkanie

Cztery młode osoby spotkały się na parkingu przy ul. Plażowej w Zwierzyńcu. Jak informuje policja, były świadome obowiązujących ograniczeń wprowadzonych z uwagi na pandemię koronawierusa. Za zlekceważenie przepisów otrzymały mandaty.

Skuterem w sarnę

55-letni kierowca skutera na prostym odcinku drogi zdarzył się z sarną. Zwierzę uciekło do pobliskiego lasu, a mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Zamiast na kwarantannie siedział nagi na łące

Nagi mężczyzna siedział na łące w gminie Jarczów (pow. tomaszowski). 31-latek przyznał, że przebywa na kwarantannie ponieważ wrócił z Niemiec. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, która zabrała go do szpitala.

Na spacer z kontrabandą

Policjanci z Krasnegostawu zatrzymali 61-latkę, która przenosiła papierosy bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi zabezpieczyli 900 paczek nielegalnych wyrobów tytoniowych. Jak informuje policja, uszczuplenie Skarbu Państwa wyniosło ponad 16 tys. złotych.

Uciekł ze szpitala przed wykonaniem testów na koronawirusa

Mieszkaniec powiatu tomaszowskiego uciekł przez okno ze szpitala, w którym miał mieć wykonane testy na obecność koronawirusa. Kiedy policjanci skontaktowali się z nim telefonicznie, nie chciał podać im miejsca swojego pobytu. Nieodpowiedzialny pacjent został odnaleziony tego samego dnia. Za swoje naganne zachowania odpowie przed sądem.

Bełżec: Ciężarówka potrąciła pieszego

Do potrącenia 71-letniego pieszego doszło wczoraj w miejscowości Bełżec. Mężczyzna przechodząc przez oznakowane przejście dla pieszych został potrącony przez samochód ciężarowy. Pieszy z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us