Reklama
Reklama

Region

Kierowca ciągnika doprowadził do wypadku

Kierujący ciągnikiem rolniczym, włączając się do ruchu, doprowadził do zderzenia z samochodem marki Ford. Do wypadku doszło w poniedziałek przed godz. 8:00 w Gorzkowie (pow. krasnostawski). Kierujący ciągnikiem 67-latek z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Odpalił petardę w samochodzie. Eksplodowała mu w rękach

Urazem palców dłoni zakończyło się bezmyślne zachowanie 24-letniego pasażera Volkswagena, który w czasie jazdy odpalił znalezioną we wnętrzu samochodu petardę. Odpalony już materiał pirotechniczny chciał wyrzucić przez okno, okazało się mechanizm opuszczania szyby był popsuty. Petarda eksplodowała w jego dłoni.

KGW Ruszów w półfinale ogólnopolskiego konkursu kulinarnego

KGW Ruszów zdobyło trzecie miejsce w półfinale ogólnopolskiego konkursu kulinarnego Bitwa Regionów w Nałęczowie. Podbiło kubki smakowe jury daniem, którym nie powstydziłaby się ekskluzywna restauracja. To comber z sarny na poduszce z kulaszy w towarzystwie sosów tricolore: brązowego z prawdziwków, czerwonego z żurawiny i zielonego z hałajdy.

Skok na kantor się nie udał

Tomaszowscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 30, 34 i 40 lat, którzy we wtorek usiłowali napaść na jeden z kantorów w Tomaszowie Lubelskim. Pomimo użytych narzędzi ich plan nie wypalił. Alarm spłoszył napastników.

Do usiłowania napadu doszło we wtorek. Tuż po godz. 7:00 pod lokal przyszło dwóch mężczyzn. W pewnym momencie zamaskowany kominiarką mężczyzna wszedł do środka. Przy użyciu młotka próbował rozbić szybę dzielącą klientów od obsługi kantora. Drugi z napastników został przed budynkiem.

Mężczyźni zostali spłoszeni alarmem, który włączył właściciel. Nie udało im się zbić szyby. Jak ustalili policjanci, jeden z napastników uciekł pieszo, a drugi odjechał samochodem. Okazało się także, że sprawcy podczas ucieczki zgubili młotek i czapkę, którą wcześniej zakupili w tomaszowskim sklepie.

Sprawcy już zostali zatrzymani. Są to 34 i 42-letni mieszkańcy gminy Jarczów, a także 30-latek z gminy Tarnawatka, znani policjantom za wcześniejsze konflikty z prawem.

Policjanci ustalili, że cały proceder był planowany dużo wcześniej i mężczyźni przygotowywali się do niego. Obserwowali lokal, a także przychodzili jako klienci. Jak się okazało, na wyposażeniu mieli również paralizatory i broń gazową ukrytą w samochodzie.

Wczoraj policjanci doprowadzili zatrzymanych do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut usiłowania rozboju. Dziś podejrzani zostaną doprowadzeni do sądu. Policjanci wnioskują o ich tymczasowe aresztowanie. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Z bronią został na granicy

Broń i amunicję gazową ujawnili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na przejściu granicznym w Hrebennem. W bagażu podróżującego osobowym renault obywatela Ukrainy funkcjonariusze znaleźli pistolet gazowy i 2 sztuki amunicji 9 mm.

Kolarskie sukcesy policjanta ze Szczebrzeszyna

St. sierż. Radosław Wasilewski w organizowanych w Dobczycach wyścigach kolarskich „Majka Days 2019” trzykrotnie stanął na podium zdobywając srebrne medale. Został wicemistrzem w Mistrzostwach Polski Policji w Kolarstwie Szosowym w jeździe indywidualnej na czas, jako drugi do mety dojechał również w kwalifikacji Policja w wyścigu ze startu wspólnego w ramach „Majka Days”.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us