Reklama
Reklama

Region

Skierbieszów: Historyczne militaria sprzedawał w Internecie. Odpowie za przywłaszczenie zabytków

Policjanci zabezpieczyli ponad dwadzieścia 20 różnych historycznych przedmiotów o znaczeniu militarnym. Przechowywał je w swoim domu 25-latek z gminy Skierbieszów. Jak ustalili policjanci, mężczyzna korzystając z wykrywacza metali wykonywał nielegalne poszukiwania a znalezione przedmioty sprzedawał na aukcjach internetowych. Za przywłaszczenie zabytków odpowie przed sądem.

Nowy system kontroli fito-sanitarnej na stacji Hrubieszów LHS

Większa efektywność pracy przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa, skrócenie czasu transportu i uproszczenie pobierania próbek – takie efekty przyniesie spółce PKP LHS nowa inwestycja w postaci systemu mobilnej kontroli fito-sanitarnej, który właśnie został oddany do użytku na stacji Hrubieszów LHS. Przedsięwzięcie jest elementem procesu inwestycyjnego wynikającego m.in. z budowy Nowego Jedwabnego Szlaku.

Wypadek podczas pompowania koła. Rolnik został ranny

Do nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj w pow. hrubieszowskim. Podczas pompowania koła przyczepy rolniczej pękła felga. Obręcz zabezpieczająca uderzyła 37-letniego mężczyznę powodując liczne obrażenia ciała. Mężczyzna trafił do szpitala.

Zderzenie dwóch pojazdów na DK-74

Kierujący Chevroletem skręcając w lewo doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwnej strony samochodem marki Opel. Zarówno on jak i pasażerka, którą przewoził zostali przewiezieni do szpitala.

Adamów: Konopie rosły na strychu

25-latek z gminy Adamów na strychu domu, w którym mieszkał uprawiał konopie inne niż włókniste. Policjanci zabezpieczyli kilkanaście krzaków tej rośliny. Właściciel konopi został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Pijawki na Hrebennem

Przemyt dwóch tysięcy pijawek lekarskich udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Hrebennego. Na żywe zwierzęta funkcjonariusze natrafili w trakcie kontroli autobusu relacji Lwów – Wilno. Pijawki znajdowały się w zbiorniku na wodę.

Mieszkańcy Zawady nie chcą wiaduktu

Mieszkańcy Zawady pod Zamościem protestują przeciwko planowanej budowie nowego wiaduktu. Inwestycja łączy się z budową nowej łącznicy kolejowej, która ma skrócić czas przejazdu pociągiem na trasie Lublin - Zamość. Mieszkańcy są przeciwni, bo - jak sami mówią - wiadukt wchodzi na nasze posesje.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us