Reklama

W Święto Pracy zabytkowe pojazdy zjadą do Zamościa! Wyróżniony

Plakat, materiał nadesłany Plakat, materiał nadesłany
W Święto Pracy, 1 maja 2024 roku, Roztoczańskie Muzeum PRL w Zamościu zaprasza wszystkich miłośników motoryzacji na zlot pojazdów zabytkowych "Speed Car 1-Majowa Motoparada Klasyków". To wyjątkowe wydarzenie motoryzacyjno-patriotyczne będzie nie tylko okazją do celebrowania Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy, ale również zainauguruje 5. sezon turystyczny Roztoczańskiego Muzeum PRL.

W programie znajdą się konkursy, pokazy oraz parada pojazdów z Zamościa do Szczebrzeszyna. Nie zabraknie także możliwości podziwiania około dwustu unikatowych pojazdów, wśród których znajdą się zarówno kultowe modele z okresu PRL, jak i te z lat 90. Świętować będziemy nie tylko wyjątkowość klasycznej motoryzacji, lecz także 444 lata istnienia Zamościa.

Jakie zobaczymy pojazdy?

- Tego dnia blask karoserii i dźwięk klaksonów połączą się z ponadczasowym pięknem, tworząc niezapomnianą atmosferę święta motoryzacji w Zamościu. Na liście zgłoszeń mamy już ponad 100 pojazdów i ciągle przyjmujemy kolejne zgłoszenia. Spodziewam się przybycia ok. 200 załóg nie tylko z Lubelszczyzny. Na liście są pojazdy kultowe z PRL jak „maluchy”, „duże fiaty”, Wołgi, Moskwicze, Zastavy, Tarpany, ale też starsze. Będą również samochody, które dobrze pamiętamy z lat 90 jak Mercedesy, VW Golfy czy Polonezy – zapowiada Tomasz Pakuła, dyrektor Roztoczańskiego Muzeum PRL, organizator zlotu.

Najbardziej oryginalne pojazdy zostaną wyróżnione w konkursie, gdzie jury przyzna nagrody w różnych kategoriach, między innymi dla najpiękniejszych samochodów i motocykli zlotu oraz dla najstarszych pojazdów. Wyłonią również biało-czerwoną załogę, biało-czerwony pojazd, osoby ubrane w najciekawsze przebrania patriotyczne, a także wystawcę z najbardziej odległego miejsca od Zamościa. Na profilu muzeum na Facebooku odbędzie się głosowanie na nagrodę publiczności.

Pojazdy będzie można oglądać 1 maja od godz. 12:00 pod Roztoczańskim Muzeum PRL przy ul. Weteranów 6 (wstęp na wydarzenie jest bezpłatny).

Nie tylko pojazdy!

Organizatorzy nie skupiają się tylko na motoryzacji, a planują więcej atrakcji. Będzie można chociażby spotkać się z alpakami! Pracownicy Szajówki Alpaki opowiedzą o ich zwyczajach i charakterach. Każdy będzie mógł pogłaskać i nakarmić te urocze stworzenia marchewką czy zrobić zdjęcie.

Imprezę z przyczepy kultowego Fiata 126p rozkręci Dj Astero – Wedding & Event DJ!

Stół szwedzki na 444 lata Zamościa
Niezwykle ważne jest promowanie lokalności, dlatego podczas tego zlotu – przy okazji świętowania 444 lat Zamościa – organizatorzy będą rozpowszechniać historię stołu szwedzkiego i przygotują niespodziankę: stół szwedzki z regionalnymi produktami wystawiony nie Szwedom, a wystawcom zlotu, tym razem nie przez Jaśnie Wielmożnego Mości Pana Podczaszego Koronnego Jana II Zamoyskiego Sobiepanem zwanego, a przez zamojskich restauratorów: Bistro Powiedz Cześć, Restaurację Renesans i Piekarnię Grela.

Nagroda główna: kurs na prawo jazdy w Cabrio!
Zwycięzca zlotu w kategorii na najpiękniejszy samochód lub motocykl zlotu otrzyma kurs na prawo jazdy – będzie miał prawo wyboru kursu kategorii A (motocykl) lub kategorii B (samochód osobowy) i ewentualną możliwość przekazania nagrody bliskiej osobie. O wyborze zwycięzcy, a także wybraniu kategorii samochód/motocykl, zadecyduje jury złożone ze sponsorów i organizatorów zlotu. Sponsorem nagrody jest Ośrodek Szkolenia Kierowców Cabrio w Zamościu.

Natomiast Warsztat Samochodowy Momot z Zawady (blacharstwo, mechanika pojazdowa, lakiernictwo) ufundował pamiątkowe statuetki i nagrody.
Sponsorem Strategicznym zlotu jest Speed Car – ogólnopolska sieć stacji diagnostycznych i kontroli pojazdów. W swojej ofercie posiada przeglądy rejestracyjne i badania techniczne oraz diagnostyczne pojazdów, a także ubezpieczenia OC i AC.

Sklep nikiniki.pl ufundował ubrania i akcesoria, które przywołują najlepsze wspomnienia fanom motoryzacji PRL.

Parada do Szczebrzeszyna

Prezentacja pojazdów na ul. Weteranów zakończy się 44-minutową patriotyczną motoparadą klasyków na 444 lata istnienia Zamościa! Parada przejedzie ulicami Żdanowską i Namysłowskiego, przez Płoskie, do Szczebrzeszyna, gdzie także odbędzie się pokaz klasyków połączony z integracją załóg uczestniczących w wydarzeniu.

Zgłoszenia wystawców
Do udziału w wydarzeniu dopuszczone będą pojazdy spełniające określone kryteria, takie jak produkcja modelu do 1998 roku włącznie, unikatowość czy rzadkość. Formularz rejestracyjny dostępny jest tutaj. Organizatorem zlotu klasyków jest Roztoczańskie Muzeum PRL w Zamościu. W muzeum można zwiedzić 8 gabinetów i 14 wystaw tematycznych, a zwiedzanie odbywa się z audioprzewodnikiem, do którego głosu użyczył legendarny lektor Tomasz Knapik.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym motoryzacyjno-patriotycznym święcie! Niech się święci 444 lata Zamościa!

Data i miejsce:
1 maja 2024 roku
Roztoczańskie Muzeum PRL
ul. Weteranów 6, Zamość

Program:
10:00-12:00 rejestracja uczestników zlotu
12:00 oficjalne rozpoczęcie zlotu
12:00-14:30 prezentacja pojazdów i atrakcje towarzyszące
13:00 konkurs na najciekawsze przebrania patriotyczne (konkurs nie tylko dla wystawców, ale także dla publiczności)
14:00 wręczanie nagród
14:30 44-minutowa patriotyczna motoparada klasyków na 444 lata istnienia Zamościa!
(przejazd ulicami miasta: wyjazd pojazdów z ul. Weteranów, przejazd na Starym Mieście ul. Żdanowską i Namysłowskiego, dalej przez Płoskie do Szczebrzeszyna)
15:15 pokaz klasyków w Szczebrzeszynie, wręczenie Nagrody Publiczności i integracja

4 komentarzy

 • Komu zależy na tym chwaleniu nieudolności PRL ?
  Komu zależy na tym chwaleniu nieudolności PRL ? niedziela, 21 kwiecień 2024 13:05 Link do komentarza

  żenujące. "kultowe" ??? Czy naprawdę Polscy woleli maluchy od mercedesów ?

 • Mariusz
  Mariusz niedziela, 21 kwiecień 2024 18:44 Link do komentarza

  Tu nie chodzi o samochody tylko reklamę muzeum prl...

 • Komu zależy na tym chwaleniu nieudolności PRL ?
  Komu zależy na tym chwaleniu nieudolności PRL ? poniedziałek, 22 kwiecień 2024 08:23 Link do komentarza

  co na jedno wychodzi

 • Janusz
  Janusz środa, 01 maj 2024 08:52 Link do komentarza

  Super sprawa.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us