Wiadomości

Warsztaty z fotografii mobilnej

Zamojski magistrat przygotował cykl weekendowych warsztatów, które będą poruszać tematy przydatne w życiu. Otworzy go w najbliższą sobotę Andrzej Stefańczyk ze studia "Słodko Gorzko".

Zamość: Masz stary piec? Miasto dofinansuje wymianę!

Już po raz szósty Miasto Zamość dofinansuje wymianę starych, nieefektywnych urządzeń grzewczych. W budżecie na rok 2021 zarezerwowano na ten cel 300 tysięcy złotych, dzięki czemu stare piece węglowe będą mogły być zastąpione nowymi, ekologicznymi urządzeniami. Nabór wniosków zaplanowano w marcu.

Hrubieszów: Przemyt papierosów wykryty przez rentgen

3,5 tys. paczek papierosów zabezpieczyli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Hrubieszowa. Papierosy podczepione były na magnesach w wagonie składu towarowego wjeżdżającego z Ukrainy do Polski. W ich wykryciu pomógł kolejowy rentgen Służby Celno-Skarbowej.

Jest już nowy „Skafander”

Ponoć historia świata to historia rozmowy. Idąc z tą myślą w pierwszym w Nowym Roku numerze Gazety Akademickiej „Skafander” znajdziecie sporo wywiadów i artykułów, których bohaterami są młodzi ludzie z Zamojszczyzny. 

Centrum Symulacji Medycznej UPZ prawie gotowe

Budynek Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej Uczelni Państwowej w Zamościu jest już gotowy. To 500 metrów nowoczesnej infrastruktury, dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych, z windą zdolną do przewożenia łóżek szpitalnych oraz z garażem dla karetki pogotowia. Obecnie trwają procedury przetargowe na wyposażenie tego obiektu, w którym praktyczne umiejętności będą nabywać studenci kierunku pielęgniarstwo UPZ.

Miała zyskać. 26-latka straciła ponad 20 tys.zł

To kolejne tego typu oszustwo. 26-latka miała mieć zysk z inwestycji w kryptowalucie. Zainstalowała na komputerze oprogramowanie do zdalnej obsługi urządzenia i autoryzowała wykonywane z jej konta przelewy. Straciła ponad 20 tysięcy złotych.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 297 razy

Jaka to melodia? Wygrana dla „Krok za krokiem”

17 stycznia 2021 roku mogliśmy obejrzeć specjalny odcinek programu "Jaka to melodia". Specjalny ponieważ, uczestnicy swoją wygraną przekazali na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem" w Zamościu.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 566 razy

Pomożmy uratować serce Zuzi

"Prosimy pomóżcie uzbierać nam środki na operację serca Zuzi w Bostonie. To dla niej jedyna szansa na życie." - apelują rodzice 8-miesięcznej zamościanki. Dziewczynka urodziła się z krytyczną wadą serduszka. Na skomplikowaną operację potrzeba niemal 700 tys.zł.

Po alkoholu i narkotykach wsiadł za kierownicę

Blisko 4 promile miał kierowca volkswagena, którego policjanci zatrzymali wczoraj na ul. Wojska Polskiego w Zamościu. Co więcej, badanie narkotestem wykazało, że 36-latek z gminy Zamość znajdował się pod działaniem środków odurzających.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us