Reklama
Reklama

Wiadomości

Brawurowa akcja zatrzymania uciekiniera

Pelikan uciekł z zamojskiego ogrodu zoologicznego. Przeszybował nad ogrodzeniem i wylądowały niedaleko, bo w parkowym stawie. Niedługo cieszył się wolnością. Został uśpiony i przewieziony do ogrodu.

Jarosław Kaczyński przyjedzie do Zamościa

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński dzisiaj (19 października) przyjedzie do Zamościa. Otwarte spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00 w sali Consulatus zamojskiego ratusza.

Zamość: Zbliża się XII kwesta na odnowę zabytkowych nagrobków

1 listopada, w dniu Wszystkich Świętych na cmentarzu przy ul. Peowiaków w Zamościu odbędzie się coroczna zbiórka pieniędzy na renowację zabytkowych nagrobków i pomników. Dzięki zgromadzonym do tej pory środkom udało się wyremontować 30 zabytkowych obiektów zamojskiej nekropolii.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 190 razy

Dowóz osób niepełnosprawnych i starszych na wybory samorządowe 2018 w Zamościu

Urząd Miasta Zamość informuje, iż osoby niepełnosprawne, które mają problem z dotarciem do lokalu wyborczego w najbliższą niedzielę, 21 października – mogą zgłosić potrzebę dowozu i poprosić o pomoc. Bezpłatny transport do lokalu wyborczego i z powrotem mogą zmówić wszystkie osoby, które mają problemy z samodzielnym poruszaniem się.

Zamość: Szczęśliwy finał poszukiwań

Szczęśliwie zakończyły się wczorajsze poszukiwania 88-latka z Zamościa, który wyszedł z domu na spacer i do godzin wieczornych nie wrócił do domu. O zaginięciu męża zamojską policję poinformowała zaniepokojona żona. Mężczyznę odnaleźli mundurowi, kiedy zagubiony szedł ul. Reja.

Marszałek wrócił do zamojskich koszar [WIDEO]

Na dzisiaj zaplanowano ustawienie pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego przed Klubem Garnizonowym w Zamościu. Monument już stoi przy ulicy Piłsudskiego i czeka na dźwig, który go podniesie i ustawi na cokole. 

"Krok za krokiem" zaprasza na piknik sąsiedzki

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu zaprasza mieszkańców miasta do udziału w „Pikniku Sąsiedzkim". Wydarzenie jest inauguracją inwestycji o nazwie: „Rodzinny Dom” – Kompleks Terapeutyczno – Opiekuńczy dla Dorosłych Osób z Niepełnosprawnościami.

Mokre: Policjanci zatrzymali kieszonkowca

18-latek z Zamościa podejrzewany o dokonanie kradzieży portfeli na terenie giełdy towarowej w miejscowości Mokre usłyszał zarzuty. Prokurator na wniosek policji zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Młodzieniec stanie niedługo przed sądem.

Marta Pfeifer zaprasza na spotkania

Marta Pfeifer zaprasza mieszkańców miasta na przedwyborcze spotkania z kandydatami swojego komitetu wyborczego. - Nasi kandydaci przedstawią swój program oraz odpowiedzą na pytania i zaprezentują wizję Zamościa przyszłości - zachęca do udziała kandydatka na urząd prezydenta Zamościa.

Poniżej terminarz spotkań:
poniedziałek 15.10.2018, g.17.30 - Książnica Zamojska, ul.Kamienna 20
wtorek 16.10.2018 g.18.00 - Osiedlowy Dom Kultury Okrąglak, ul.Wyszyńskiego 28A
środa 17.10.2018 g.18.00 - Budynek Stowarzyszenia Krok za Krokiem ul.Peowiaków 6A
czwartek 18.10.2018 g.18.00 - Hotel 77, ul. Zamenhofa 7

Zamość: Polsko – niemieckie seminarium

Zamojskie Centrum Wolontariatu organizuje polsko - niemieckie seminarium pt. "Zaangażowanie potomków w pomoc i upamiętnianie losów seniorów poszkodowanych przez narodowy socjalizm". Spotkanie odbędzie się we wtorek (16 października) w godzinach 10.30 – 16.00, w patio restauracji „Skarbiec Wina”przy ul. S. Staszica.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us