Reklama
Reklama

Wiadomości

Radiowa "Dwójka" w Zamościu

Program 2 Polskiego Radia kontynuuje reporterską trasę "Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej. Ostatnie lato '39". W najbliższy weekend dziennikarze radiowej Dwójki zajrzą do Zamościa, gdzie w sobotę 24 sierpnia spotkają się z animatorami kultury, mieszkańcami miasta i turystami.

Uderzył w drzewo, a po tym zasnął w lesie

40-latek leżał w lesie, kilkadziesiąt metrów od rozbitego samochodu. Kiedy służby ratunkowe dotarły na miejsce okazało się, że mężczyzna w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Najprawdopodobniej to on kierował wcześniej autem.

Zamość: Nowe latarnie wkomponowane w drzewa

Przy głównych zamojskich ulicach wymieniono stare oświetlenie uliczne na nowe, energooszczędne. Urzędnicy chwalili się, że magistrat zaoszczędzi na rachunkach za energię. Tymczasem wzdłuż ulicy Partyzantów część nowych latarni oświetla jedynie drzewa. Na dość nietypową sytuację zwrócił uwagę jeden z naszych Czytelników.

Zamość: Zbiórka funduszy na budowę organów

Rozpoczęła się zbiórka środków na budowę organów w XVII wiecznym kościele Franciszkanów w Zamościu. Akcja prowadzona jest za pośrednictwem portalu katolikwspiera.pl. Instrument ma być jednym z największych w regionie.

Święto Wojska Polskiego w Zamościu [ZDJĘCIA]

Obchody Święta Wojska Polskiego odbyły się dzisiaj (15 sierpnia) na Rynku Wielkim w Zamościu. Były okolicznościowe przemówienia, wręczenie aktów mianowania, pokaz musztry paradnej i defilada. Zaprezentowano również wyposażenie jednostek garnizonu Zamość. Poniżej zdjęcia.

Małgorzata Dybowska nową bohaterką „Alei Sław” A. D. 2019

„Małgorzata Dybowska, muzyk, pedagog” – takie słowa znajdą się na tablicy pamiątkowej z brązu, którą wykona artysta rzeźbiarz Bartłomiej Sęczawa. Uroczysta gala XII edycji „Alei Sław” w ulicy Grodzkiej w Zamościu z udziałem bohaterki, odbędzie się 20 września 2019 r.

Nie zatrzymał się przed "Stopem"

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to prawdopodobna przyczyna zdarzenia drogowego do jakiego doszło w m. Zawada. Po zderzeniu dwóch pojazdów, kierujący przewiezieni zostali do szpitala.

Podróbki na giełdzie

51-letni obywatel Bułgarii usłyszał wczoraj zarzut wprowadzenia do obrotu handlowego odzieży z nielegalnie naniesionymi znakami znanych marek. Mężczyzna został zatrzymany na giełdzie w Mokrem, gdzie handlował podrobionymi koszulkami. Policjanci zabezpieczyli ponad 850 sztuk odzieży.

Zakaz kąpieli w zamojskim zalewie

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu poinformował o zakazie kąpieli w miejskim zlewie. Przekroczone są normy zanieczyszczenia wody. Zakaz obowiązuje od dzisiaj (12.08) do odwołania.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us