Reklama
Reklama

Wiadomości

AZ zaprasza na debatę

Akademia Zamojska zaprasza na debatę przedwyborczą z udziałem reprezentantów ogólnopolskich komitetów wyborczych. Debata odbędzie się 26 września w Zamojskim Domu Kultury.

Zamość: Sala kinowa przeszła remont

Zakończył się remont sali nr 1 w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy" w Zamościu. Widzowie zamojskiego kina oglądają jesienne premiery w nowej, lepszej jakości i w komfortowych warunkach.

100 tys.zł. dla szpitala. To prezent od PGE

W środę, 20 września Andrzej Olborski, dyrektor Oddziału Zamość PGE Dystrybucja S.A. przekazał zarządowi „starego” szpitala w Zamościu symboliczny czek na 100 tys. zł. Te pieniądze to prezent od Fundacji PGE. Darowizna przeznaczona będzie na zakup specjalistycznego sprzętu służącego ratowaniu zdrowia i życia pacjentów.

14 elektrycznych autobusów wkrótce trafi do Zamościa

Spółka MAN Truck & Bus Polska kończy produkcję 14 sztuk autobusów elektrycznych dla Zamościa. W piątek (15.09.2023 r.) przedstawiciele zamojskiego MZK odwiedzili fabrykę w Starachowicach. Z linii produkcyjnej zjechało już większość z 14 zamówionych autobusów.

Zamość: Wypadek motocyklisty na ul. Lubelskiej

Zderzenie motocyklisty z autem osobowym na ul. Lubelskiej w Zamościu. Policjanci wstępnie ustalili, że 33-letni kierowca Audi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motocykliście. 65-letni kierowca jednośladu z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Zamość: Ruszy budowa biurowca przy ul. Wyszyńskiego

Na koniec września zaplanowano uroczystą inaugurację budowy nowoczesnego biurowca u zbiegu ulic Wyszyńskiego i Legionów w Zamościu. Obiekt ma powstać w ramach inwestycji "Fabryka Zamość" będącej częścią Programu Fabryka zainicjowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A.

Zbliża się 84. rocznica agresji sowieckiej na Polskę

17 września 1939 roku Armia Czerwona, łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, wkroczyła na teren naszego kraju. Napaść była realizacją paktu Ribbentrop-Mołotow zawartego 23 sierpnia 1939 roku w Moskwie pomiędzy III Rzeszą a ZSRR. Publikujemy program zamojskich uroczystości rocznicowych.
Subskrybuj to źródło RSS

Narzędzia

Follow Us

Reklama

ezamosc.pl

Polecamy

Sekcje