Reklama

Wiadomości

Zamość: Jazdę zakończyła na środku ronda

51-latka wjechała na środek wysepki ronda, auto uderzyło w kamienie ozdobne i przewróciło się na bok. Przyczyną zdarzenia, jak informuje policja, było nagłe pogorszenie stanu zdrowia kierującej. Kobieta trafiła do szpitala.

82. rocznica agresji sowieckiej na Polskę

17 września 1939 roku Armia Czerwona, łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, wkroczyła na teren naszego kraju. Ta sowiecka napaść była realizacją paktu Ribbentrop-Mołotow zawartego 23 sierpnia 1939 roku w Moskwie pomiędzy III Rzeszą a ZSRR. W Zamościu, uroczystości rocznicowe rozpocznie o godzinie 14.00 msza w Katedrze Zamojskiej.

Zamojski Dom Kultury zmienia szaty

Zmieni się frontowa elewacja Zamojskiego Domu Kultury. Gruntowna modernizacja już się rozpoczęła, wymienione zostaną m.in. okna i schody, a ściany zostaną docieplone.

Zamość: Uwaga na spadające kasztany!

Kierowcy, którzy parkują auta przy ul. Kiepury w Zamościu, muszą uważać na kasztany. Zarząd Dróg Grodzkich oznakował ulicę znakiem "inne niebezpieczeństwa" z tabliczką "Spadające kasztany na odcinku 200 m".

Zmarła Janina Kalinowska, przewodnicząca Stowarzyszenia Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu

Mamy dla Was smutną wiadomość. Zmarła Janina Kalinowska, szefowa Stowarzyszenia Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu z siedzibą w Zamościu. Do końca walczyła o prawdę o ludobójstwie dokonanym przez ukraińskich nacjonalistów na Polakach na Wołyniu, w Małopolsce Wschodniej i we wschodnich terenach Lubelszczyzny.

Remont ulicy Łukasińskiego dobiega końca [ZDJĘCIA]

Remont ulicy Łukasińskiego w Zamościu powoli dobiega końca. Nawierzchnia pojawiła się już na całej ulicy. Zgodnie z zawartą umową, wykonawca ma czas na realizację tego zadania do 3 listopada ale wszystko wskazuje na to, że ukończy prace przed terminem.

Żdanów: Pijany uciekał przed policjantami

Kierujący skodą widząc zatrzymujący go patrol próbował uniknąć kontroli skręcając w boczną uliczkę. Okazało się, że 29-letni kierowca w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu i nie miał prawa jazdy. Wkrótce jego sprawą zajmie się sąd.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us