Reklama

Wiadomości

Na pamiątkę Peowiaków

Tablica upamiętniająca akcję zamojskich Peowiaków z 1918 r., została ponownie wmurowana w elewację Starej Bramy Lwowskiej. Jej uroczyste odsłonięcie zaplanowano na 16 grudnia.

"Bezpieczni na drodze" - konkurs rozstrzygnięty

300 autorów prac plastycznych wyróżnionych w konkursie "Bezpieczni na drodze" otrzymało wczoraj nagrody. Uroczyste podsumowanie konkursu było również okazją do oficjalnego otwarcia Gminnego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Grabowcu.

Przyłapani na paleniu "marysi"

24-latek z Zamościa i jego 21-letni kolega zostali „przyłapani” przez dzielnicowych na paleniu marihuany. - Policjanci chcieli tylko zostawić wezwanie do stawienia się na komendę. Kiedy gospodarz otworzył drzwi mundurowi wyczuli unoszący się z wnętrza mieszkania charakterystyczny zapach marihuany - informuje rzeczniczka policji.

W Zamościu otwarto jadłodzielnię

Od dzisiaj, w Zamościu działa pierwsza w regionie "Jadłodzielnia". To miejsce, w którym można podzielić się żywnością z potrzebującymi. Otwarte jest codziennie w godzinach 7:00 - 19:00.

Koncert charytatywny dla Adriana [FOTO, WIDEO]

Ponad pięć tysięcy złotych zebrano podczas licytacji na charytatywnym koncercie dla Adriana Kielara. Kwota na pewno będzie dużo większa, bo nie policzono jeszcze pieniędzy zbieranych do puszek, gdyż zbiórka ma być kontynuowana w sobotę, w Galerii Twierdza w Zamościu.

Kradzionym samochodem próbował przejechać policjanta

Nawet do 10 lat więzienia może grozić 20-latkowi z gminy Żółkiewka. Mężczyzna najpierw ukradł z parkingu Renaulta, a potem uciekał przed policjantami i próbował rozjechać jednego z nich. Dodatkowo w jego mieszkaniu mundurowi ujawnili narkotyki.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 1059 razy

Adrian, nie jesteś sam! Dzisiaj koncert

Zespół Vox, Jarzębina, Adrian Makar, armia aniołów, święty Mikołaj i prawdziwy renifer - czyli wielki, charytatywny koncert dla Adriana Kielara. Impreza już dzisiaj (6 grudnia). Wszystkich, którzy chcą pomóc 14-latkowi z Łabuń-Reformy zapraszamy do zamojskiego Klubu Batalionowego o godzinie 17.00.

Mikołajki na lodowisku

W czwartek, 6 grudnia, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu zaprasza wszystkich miłośników łyżew na "Mikołajki na lodowisku". Będzie darmowy wstęp na lodowisko. Zaplanowano też konkursy z nagrodami i słodki poczęstunek. Oprawę muzyczną zapewni DJ PEX.

Jedzenie wyrzucane przez okno, stare meble na dziedziniec i libacje w bramie

- Bezradność skłoniła mnie, by do Was napisać - czytamy w wiadomości przesłanej do naszej redakcji od jednej z mieszkanek zamojskiej starówki. - Podwórko przy którym mieszkam, nie wiem czemu, jest pomijane w sprzątaniu. Otwarty śmietnik jest hotelem dla bezdomnych a straż miejska, poproszona o interwencję, żąda podawania nazwisk osób, które zaśmiecają lub goszczą się w bramie. To absurd - grzmi nasza Czytelniczka.   

odDAM ‒ Patriotyczny Wieczór Dobroczynności

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu organizuje po raz szósty imprezę charytatywną pn. „odDAM ‒ Patriotyczny Wieczór Dobroczynności”. Wydarzenie odbędzie się 6 grudnia w hotelu Artis (Sala Kryształowa) od godz. 17.00. W programie m.in.: występy artystyczne wychowanków Stowarzyszenia i wystawa prac przez nich wykonanych, tańce narodowe oraz smaczny poczęstunek.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us