Reklama
Reklama

Wiadomości

Ubywa działek w podstrefie

Miasto sprzedało dwie kolejne działki przy ul. Strefowej w Zamościu, wchodzącej w skład Podstrefy Zamość i Zamojskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Na inwestorów czeka już tylko ok. 20 ha terenu.

Zamość: Umowy na termomodernizację szkół

Miasto podpisało trzy umowy na przeprowadzenie prac budowlanych w zakresie termomodernizacji oraz modernizacji instalacji c.o. w: Szkole Podstawowej nr 9, III Liceum Ogólnokształcącym i Szkole Podstawowej nr 3.

Pokaz modeli balonów na ogrzane powietrze

Klubowy pokaz modeli balonów na ogrzane powietrze odbędzie się w najbliższą sobotę (23 luty) w Zamościu. Organizatorem jest Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Waleriana Łukasińskiego i Aeroklub Ziemi Zamojskiej.

Zamościanin uszkodził 11 pojazdów

21-letni mieszkaniec Zamościa rozładowywał swoje frustracje na zaparkowanych samochodach. Straty oszacowano na prawie 7 tys. zł. Zamościanin usłyszał już zarzuty, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

72 wnioski przyjęte

Zakończył się nabór wniosków o przyznanie dotacji z budżetu Miasta, do wymiany starych systemów grzewczych. W wyznaczonym terminie (1- 15 lutego) mieszkańcy złożyli 72 wnioski.

Mniej bezdomnych w Zamościu

W minionym tygodniu odbyło się nocne liczenie osób bezdomnych w Zamościu. Akcja przeprowadzana jest na terenie całej Polski. Jak się okazało, w naszym mieście jest coraz mniej bezdomnych.

Były rzecznik został inspektorem

Marek Gajewski, do niedawna pełniący obowiązki rzeczniczka prasowego prezydenta Zamościa, został inspektorem ds. Turystyki, Promocji i Współpracy Zagranicznej w Wydziale Turystyki i Promocji zamojskiego Urzędu Miasta. Jak czytamy w uzasadnieniu wyboru, kandydat "wykazał się dobrą znajomością zagadnień wchodzących w zakres zadań na stanowisku objętym naborem, uzyskując najwyższą ilość punktów".

Międzynarodowe debatowanie młodzieży w Zamościu

Zamojskie Stowarzyszenie Heureka Generator jest w trakcie realizacji międzynarodowej wymiany młodzieży zatytułowanej „Talk, talk” (Mów, mów). Młodzi ludzie z Polski, Łotwy, Węgier i Czech spotkali się, żeby rozwijać kompetencje z zakresu autoprezentacji, krytycznego myślenia i wystąpień publicznych.

"Parkowa" wraca do parku [WIDEO]

Do centrum zamojskiego parku wróci kawiarnia. Na działce, na której przed laty funkcjonowała restauracja "Parkowa" budowany jest nowy budynek.

Zamojscy uczniowie spełniają dziecięce marzenia. Trwa zbiórka

Grupa uczniów zamojskich szkół ponadgimnazjalnych realizuje "Projekt Marzenie", który spełnia marzenia dzieci z domów dziecka. Zamojska młodzież zorganizowała zbiórkę środków na ten cel. Do spełnienia jest jeszcze 60 marzeń.

Grupa "Projekt Marzenie" działa w Zamościu od ubiegłego roku. Tworzą ją uczniowie z różnych szkół, w różnym wieku, z różnorodnymi poglądami, lecz przyświeca im jeden cel - spełniać marzenia dzieci z domów dziecka. Młodzież realizuje swój projekt w ramach akcji "Zwolnieni z Teorii".

"Mamy niecałe 2 miesiące na spełnienie marzeń około 60 dzieci z całego województwa lubelskiego. Dlatego też postanowiliśmy zorganizować zbiórkę pieniędzy. Pomóżcie nam zrealizować marzenia tych dzieciaków!" - apeluje młodzież na stronie zbiórki.

Środki zbierane są za pośrednictwem portalu https://zrzutka.pl/8esk2s

 

Konferencja Veolii [WIDEO]

W Zamościu zakończyło się usuwanie awarii sieci ciepłowniczej. Dziś spółka energetyczna zorganizowała konferencję prasową podsumowującą zdarzenie. Mieszkańcy dotknięci awarią mogą się starać o odszkodowanie. Poniżej wideo z konferencji.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us