Reklama

Wiadomości

10. Exodus Młodych

W dniach 18-20 sierpnia, na terenie parafii Sanktuarium św. Stanisława Biskupa w Górecku Kościelnym odbędzie się 10. edycja Ogólnopolskiego Spotkania Młodzieży w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej Exodus Młodych. Wydarzenie co roku gromadzi na Roztoczu ponad tysiąc młodych osób.

Poszukiwani w rękach policjantów

Dwie osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości zostały zatrzymane przez policjantów z zamojskiej komendy. 45-latka poszukiwana listem gończym w ręce stróżów prawa wpadła podczas interwencji domowej. Natomiast 26-latek, który do odbycia ma roczną karę pozbawienia wolności, policjanci zatrzymali w jednym z zamojskich mieszkań.

Zamość: Pamiątkowa tablica Malinowskich

W najbliższy piątek (07.08.2020 r.) odbędzie się uroczysta prezentacja pamiątkowej tablicy poświęconej Pawłowi i Zofii Malinowskim h. Pobóg. Rodzeństwo od lat 40. do 80. XX w. prowadziło sklep galanteryjny przy ul. Daniłowskiego 1 w Zamościu.

Kolejna osoba odsłoni tablicę w "Alei Sław" w Zamościu

Maria Sarnik-Konieczna, z wykształcenia architekt, konserwator zabytków, której działalność konserwatorska przy rewaloryzacji Zamościa w latach 70. i 80. XX wieku zaowocowała wpisaniem Hetmańskiego Grodu na Listę UNESCO, zostanie uhonorowana w „Alei Sław” w Zamościu. Gala odbędzie się 14 sierpnia o godz. 16.00 w Zamościu, na ulicy Grodzkiej.

Strażacy ćwiczyli z żołnierzami [ZDJĘCIA]

Na terenie poligonu wojskowego doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu ciężarowego przewożącego żołnierzy z samochodem osobowym. Część żołnierzy doznała różnego rodzaju obrażeń. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń zgrywających jednostek ochrony przeciwpożarowej i służb współdziałających oraz 25 Batalionu Lekkiej Piechoty w Zamościu.

Dziecko pod opieką nietrzeźwych rodziców

Ponad 2,5 promila alkoholu miała w organizmie matka, która opiekowała się swoją półtoraroczną córką. Nietrzeźwy był również ojciec dziecka, który sam zadzwonił na Policję informując o domowej awanturze. Dziewczynką zaopiekowała się zaprzyjaźniona z rodziną koleżanka, a matka i ojciec trzeźwieją w Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych.

Muzeum czynne dłużej

Muzeum Zamojskie oraz Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał wydłużyły swoje godziny otwarcia. Powód, to wzmożony ruch turystyczny.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us