Reklama
Reklama

Wiadomości

Marta Pfeifer kandyduje na prezydenta Zamościa

Zamojska radna Marta Pfeifer będzie się ubiegać o urząd prezydenta Zamościa. Swój start w zbliżających się wyborach samorządowych oficjalne ogłosiła podczas piątkowej konferencji prasowej.

Zarzuty dla oszustki

Zamojscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzewaną o oszustwo. Przez ponad 5 lat 42-latka wymyślając różne tragiczne historie, w które rzekomo uwikłana była jej rodzina prosiła małżeństwo z Zamościa o pieniądze. Obiecywała ich zwrot, który jednak nigdy nie nastąpił. Pokrzywdzeni stracili łącznie kilkaset tysięcy złotych.

Potrącenie na Szczebrzeskiej - to tylko zdjęcia do spotu

Wypadek z udziałem pieszego, do którego doszło dzisiaj na przejściu dla pieszych przy ul. Szczebrzeskiej w Zamościu nie wydarzył się naprawdę. Były to sceny do spotu edukacyjno – informacyjnego realizowanego przez zamojską komendę przy współudziale uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Projekt powstał w ramach kampanii „Patrz i słuchaj”.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 2052 razy

Centrum Monitoringu Miejskiego w nowej siedzibie

Centrum Monitoringu Miejskiego w Zamościu pracuje już w nowej siedzibie. Jak informuje magistrat, pomieszczenia, które obecnie zajmuje Centrum, zostały wyremontowane i dostosowane do potrzeb i specyfiki pracy jednostki.

Dzień otwarty w Archiwum

W związku z przypadającym 9 czerwca Międzynarodowym Dniem Archiwów, Archiwum Państwowe w Zamościu organizuje w piątek, 15 czerwca Dzień Otwarty. Tematem przewodnim będzie przypadający na 2018 rok jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Płoskie: Zderzenie dwóch pojazdów

Wczoraj na DK-74 w miejscowości Płoskie doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem marki Volkswagen najechała na tył przyczepy, z którą podróżował kierujący pojazdem marki BMW. Z obrażeniami ciała do szpitala trafił kierowca BMW.

Policjanci ćwiczyli na poligonie w Sitańcu

Dwudniowe ćwiczenia policjantów z województwa lubelskiego z zakresu oględzin miejsc eksplozji odbyły się na terenie poligonu w podzamojskim Sitańcu. Inicjowano wybuchy, a następnie funkcjonariusze dokonywali oględzin miejsca zdarzenia. Po ćwiczeniach policjanci podsumowali działania, omawiając poszczególne ich elementy.

Nowy rozkład jazdy pociągów regionalnych

Od niedzieli obowiązuje korekta rocznego rozkładu jazdy pociągów POLREGIO. Wprowadza ona zmiany rozkładu pociągów całorocznego kursowania oraz rozkład pociągów sezonowych, który będzie obowiązywał do 1 września.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 1296 razy

"Koalicja obywatelska" powstała w Zamościu

Zamojskie struktury Nowoczesnej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Platformy Obywatelskiej zawiązały "koalicję obywatelską" do wyborów samorządowych. Ugrupowania zapowiedziały przygotowanie programu wspólnie z mieszkańcami Zamościa.

  • 5 komentarzy
  • Czytany: 833 razy

Zespół VOX z Zamościa w Alei Sław

Witolda Paszta, Jerzego Słotę i Dariusza Tokarzewskiego, bohaterów Alei Sław w klimacie retro, na ulicę Grodzką w Zamościu przywiózł stuletni Ford T. Artyści z zespołu VOX odsłonili tablicę z odciskami swoich butów. Dla uhonorowanych wystąpił zespół „Gdzie Diabeł Nie Może…” (8.06.).

  • 1 komentarz
  • Czytany: 1178 razy

Festiwal Kolorów [ZDJĘCIA]

Holi Festival Poland, czyli największa ogólnopolska edycja imprez z kolorowymi proszkami odbyła się w piątek w Zamościu. Było bardzo kolorowo, zdjęcia poniżej (foto: Paweł Nowak).

"Korowód do Niepodległej" [ZDJĘCIA]

"Korowód do Niepodległej" przeszedł w piątek ulicami Zamościa. Młodzież i dzieci z zamojskich placówek oświatowych przemaszerowały z parkingu przy PZU na Rynek Wielki. Wydarzenie zorganizowano z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us