Reklama

Wiadomości

„Wszędzie dobrze, ale w Zamościu najlepiej”

„Wszędzie dobrze, ale w Zamościu najlepiej” – tak twierdzi Paulina Stanibuła. Absolwentka turystyki i rekreacji PWSZ w Zamościu w tym roku powróciła do swojego rodzinnego miasta i tutaj znalazła pracę w swoim zawodzie. W wywiadzie dla gazety „Skafander” wspomina swoje lata studenckie.

Dzień Prymasowski w Zamościu

Drugi Dzień Prymasowski poświęcony pamięci Ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego odbędzie się w sobotę (27.05) w Zamościu. Zaplanowano m.in. grę miejską, akcję "Patron naszej ulicy", spotkanie z prof. Janem Żarynem czy projekcję filmu dokumentalnego. Publikujemy szczegółowy program.

W poniedziałek kolejna sesja Rady Miasta. Publikujemy program

29 maja zamojscy radni zbiorą się na kolejnej sesji Rady Miasta. Podejmą uchwały m.in. w sprawie płatnego parkowania pojazdów samochodowych, Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Zamość, nadania nazwy ulicy położonej na terenie miasta, czy zmiany w uchwale dotyczące zamojskiego budżetu obywatelskiego.

Mieszkańcy Zamościa nie dali się oszukać [WIDEO]

Wczoraj oszuści kilkakrotnie próbowali wyłudzić pieniądze od mieszkańców Zamościa. Dzwonili na telefony stacjonarne i podając się za członków najbliższej rodziny prosili o pieniądze. Na szczęście nie udało się im nikogo oszukać. Policja apeluje o rozwagę w kontaktach z osobami, których nie znamy.

Kozacy ponownie pod Zamościem. Spalą most

"Szturm Twierdzy Zamość A.D. 1648" odbędzie się w najbliższy weekend w Zamościu. Wojska kozacko-tatarskie będą próbować zdobyć miasto. W wydarzeniu weźmie udział ok.250 rekonstruktorów, w tym grupa Kozaków z Ukrainy ok.14 armat, ok.12 koni. Na potrzeby wydarzenia rekonstruktorzy zbudują most od strony Lunety, który zostanie spalony w czasie bitwy nocnej.

Konserwacja rowów melioracyjnych

Urząd Miasta Zamość podpisał umowę ze Związkiem Spółek Wodnych w Zamościu na konserwację rowów melioracyjnych. Pierwszym etapem będzie koszenie i hakowanie 8,5 km rowów. Zostanie również przeprowadzone odmulanie 700 m rowu na Karolówce.

Subskrybuj to źródło RSS

JoomBall - Cookies

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us