Reklama
Reklama

Wiadomości

Regionaliści: Od Skokówki do Miączyna

Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" zaprasza na XIII spotkanie z cyklu "Regionaliści" (historia, architektura, przyroda, krajoznawstwo, turystyka) ph. "Od Skokówki do Miączyna". Spotkanie odbędzie się w dniu 28.06.2022 r. (wtorek) o godzinie 16:30 w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Ormiańskiej 1 (wejście od podwórza, I piętro).

Lato w kinie

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na Lato w kinie. W wakacje (lipiec-sierpień), od poniedziałku do piątku, na wszystkie seanse rozpoczynające się przed godziną 15:00, obowiązują bilety w promocyjnej cenie 18 zł. W repertuarze fantastyczne premiery filmowe oraz dużo znakomitych animacji i filmów dla dzieci i młodzieży.

Akt lokacyjny Zamościa wrócił „do domu”! Jest bezcenny!

Specjalnym transportem (20 czerwca), do Zamościa przywieziony został Akt lokacyjny Zamościa. To najważniejszym dokument w dziejach naszego miasta, ma 442 lata i przez blisko 150 lat uznawany był za zaginiony. Został odnaleziony w Archiwum Narodowym w Krakowie i przekazany do Archiwum Państwowego w Zamościu.

Jeden wjechał do rowu, drugi jechał na zakazie. Obaj byli pijani

44-letni kierowca BMW, który w Złojcu stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Za jazdę na „podwójnym gazie” i złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami odpowie także 21-latek, który kierując volvo w organizmie miał ponad promil.

Jest nowy prezes LOT "Zamość i Roztocze"

Joanna Liberadzka-Duras została nowym prezesem Stowarzyszenia Lokalna Organizacja Turystyczna "Zamość i Roztocze". Zastąpiła Damiana Miechowicza, który w poniedziałek (20.06) złożył oficjalną rezygnację z funkcji prezesa zarządu.

Noc Świętojańska w zamojskim parku [ZDJĘCIA]

Noc Świętojańska, czyli widowiskowy obrzęd sięgający tradycją do kultury słowiańskiej, odbył się w niedzielę w zamojskim parku. Uczestnicy mogli zapleść i rzucić na wodę wianki oraz potańczyć do tradycyjnych ludowych melodii.
  • 1 komentarz
  • Czytany: 577 razy
Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us