Reklama

Reklama

Wiadomości

Terroryści w Rolniczaku! To tylko ćwiczenia

Ćwiczenia mają sprawdzić koordynację działań w sytuacji zagrożenia terrorystycznego obiektu użyteczności publicznej. Będą się odbywać na terenie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu (Rolniczak).

Jedno dziecko, jedno drzewo

Lasy Państwowe, Miasto Zamość oraz Zarząd Okręgowego PZŁ w Zamościu zapraszają na akcję społeczną "Jedno dziecko jedno drzewo". Wydarzenie odbędzie się 18 października przy ul. Lipskiej 42 w Zamościu.

W programie: wspólne sadzenie, okolicznościowych drzew, pamiątkowe certyfikaty i tabliczki z imionami dzieci, piknik rodzinny.

Początek wydarzenia o godzinie 11:00.

Nauka pierwszej pomocy zamiast mandatu

Taki "prezent", w Dniu Edukacji Narodowej, zafundowali kierowcom łamiącym przepisy zamojscy policjanci wspólnie z pracownikami WORDu oraz ratownikami drogowi. W ramach akcji zatrzymani kierowcy ćwiczyli resuscytację krążeniowo-oddechową.

Zamość: Zderzenie 2 aut, uszkodzona sygnalizacja

Na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego z Sadową zderzyły się dwa samochody. Uszkodzona jest sygnalizacja świetlna. Jak relacjonował nasz Czytelnik, na miejscu tworzą się korki, ruchem kierują policjanci.

Płyty do suchej zabudowy – idealne rozwiązanie do wykończenia wnętrz [ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

System suchej zabudowy fermacell jest przyjazny zarówno dla człowieka, jak i dla środowiska, ekstremalnie wytrzymały, stabilny i odporny na ogień. Doskonale sprawdzi się do wykończenia całego domu od piwnicy aż po dach. Dzięki specjalnej konstrukcji można dowolnie kształtować pomieszczenia, dopasowując je do najbardziej wymyślnych projektów. Montaż systemu jest prosty, więc wykwalifikowana ekipa wykona pracę szybko i sprawnie. Sprawdź, do jakich prac możesz wykorzystać płyty gipsowo-włóknowe oraz płyty cementowo-włóknowe fermacell i poznaj zalety ich zastosowania.

Preumowa na rewitalizację Starego Miasta w Zamościu podpisana

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie podpisano (11.10.19) preumowę o dofinansowanie projektu pn. "Rewitalizacja Starego Miasta w Zamościu". Dotyczy on m.in. rewitalizacji Bastionu VI Twierdzy Zamość, remontu i prac konserwatorskich dziedzińca VI i VII Bloku kamienic Starego Miasta czy utworzenia terenu rekreacyjnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz toru modelarskiego na terenach fortecznych przy Bastionie VI. 

Bezpłatny transport do lokalu wyborczego

Urząd Miasta Zamość informuje, iż osoby niepełnosprawne, które mają problem z dotarciem do lokalu wyborczego w niedzielę 13 października 2019 r. – mogą zgłosić potrzebę dowozu. Bezpłatny transport do lokalu wyborczego i z powrotem mogą zmówić wszystkie osoby, które mają problemy z samodzielnym poruszaniem się.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us