Reklama

Wiadomości

Zamość doceniony

Prezydent Zamościa odebrał z rąk prezesa PGE Dystrybucja S.A. statuetkę i czek w wysokości 15 tysięcy złotych za zwycięstwo w konkursie "Samorząd przyjazny energii". Przedsięwzięcie zorganizowało Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej.

Zakończenie sezonu foodtruckowego w Zamościu

18, 19 i 20 września 2020 r. to daty, które każdy miłośnik dobrej kuchni już teraz powinien zapisać sobie w kalendarzu. Do Zamościa wracają prawdziwi pasjonaci kulinariów, którzy przez trzy dni, w ramach kończącego tegoroczny sezon zlotu food trucków, będą karmić mieszkańców swoimi popisowymi daniami. Kulinarne pożegnanie lata będzie miało miejsce na parkingu pod galerią Sadowa City Market.

Prezydent Zamościa z prokuratorskimi zarzutami

Prokuratura Okręgowa w Siedlcach przedstawiła prezydentowi Zamościa Andrzejowi Wnukowi zarzut składania fałszywych zeznań. - Nie popełniłem żadnego przestępstwa – odnosi się do sprawy Andrzej Wnuk.

Zatrzymany za handlel podróbkami

Prawie 300 sztuk podrobionej odzieży zabezpieczyli policjanci oraz funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego. Towar na giełdzie w miejscowości Mokre oferował do sprzedaży 56-letni obywatel Bułgarii. Mężczyzna został zatrzymany, wkrótce usłyszy zarzuty wprowadzania do obrotu towarów z zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie miał prawa używać.

Smaki Zamościa i Roztocza. Zgłoś się do konkursu

Tylko do 17 września można się zgłosić do konkursu kulinarnego i wygrać atrakcyjne nagrody. Zamojski Dom Kultury, Miasto Zamość i Lokalna Organizacja Turystyczna „Zamość i Roztocze” zapraszają do udziału w Konkursie Potraw „Smaki Zamościa i Roztocza”. Wydarzenie odbędzie się na Rynku Wielkim 19 września w ramach Jarmarku Hetmańskiego.

Wybił szyby w przystankach i koparkach

Policjanci z Zamościa zatrzymali 33-latka, który uszkodził przystanki autobusowe i pojazdy. Zamościanin idąc ul. Wojska Polskiego pałką teleskopową wybił szyby w trzech przystankach oraz dwóch koparkach powodując straty w łącznej kwocie ponad 32 tysięcy złotych.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 462 razy

Wtargnął do mieszkania, zastraszył gospodarza i chciał ukraść telefon

Nawet 12 lat pozbawienia wolności może grozić 45-latkowi, który nocą wyrwał zamknięte drzwi do jednego z mieszkań i wtargnął do środka. Potem naruszając nietykalność gospodarza i grożąc pozbawieniem życia usiłował ukraść jego telefon. Przestępcze plany pokrzyżowali mu policjanci. 45-latek został już tymczasowo aresztowany i za kradzież zuchwałą odpowie w warunkach recydywy. 

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us