Reklama
Reklama

Wiadomości

Pierwszy hejnał

W najbliższą niedzielę (28.04.) po raz pierwszy w tym sezonie turystycznym, z wieży zamojskiego Ratusza zostanie odtrąbiony hejnał. Zgodnie z tradycją- na trzy strony świata. Dlaczego tylko na trzy? 

Dachowanie w Płoskiem

Wyglądało groźnie. W tył osobowego Peugeota wjechała ciężarówka a jadące z przeciwka BMW zjechało do rowu, zahaczyło o przepust i dachowało. Jak informuje policja, nikt nie ucierpiał. 

Wspólne sadzenie drzew

Już 26 kwietnia, w ramach ogólnopolskiej akcji, każdy może w siedzibie najbliższego nadleśnictwa odebrać sadzonkę i posadzić ją na własnym gruncie, aby móc później drzewko samodzielnie pielęgnować i podziwiać, jak z roku na rok rośnie.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 246 razy

Strajk w oświacie trwa

Strajk nauczycieli trwa i na razie nic nie wskazuje, żeby miał się szybko zakończyć. W Zamościu strajkuje blisko 10 procent nauczycieli.

Śmieci pod okiem kamery. Są pierwsi przyłapani

Przenośna kamera, kupiona w grudniu przez zamojski Urząd Miasta, zarejestrowała pierwsze przypadki niewłaściwego segregowania odpadów. Jak informuje magistrat, niejednokrotnie w pojemnikach lub obok nich, znajdowano meble, gruz, opony, odpady wielkogabarytowe- co powinno trafiać do PSZOK-u.

Hrubieszowska i Wyszyńskiego do naprawy

Spółka Veolia rozpoczyna naprawy nawierzchni ulic po awarii sieci ciepłowniczej, do której doszło w lutym. Ulice Hrubieszowska i Wyszyńskiego w miejscu prowadzenia robót, będą wyłączone z ruchu pojazdów.

Życzymy naszym Czytelnikom Wesołych Świąt!

Najserdeczniejsze życzenia radosnych i spokojnych świąt Wielkiej Nocy spędzonych w rodzinnym gronie życzy Wam redakcja portalu ezamosc.pl. Niech ten wyjątkowy czas wypełni ciepła, rodzinna atmosfera. Życzymy Wam odpoczynku od codziennych zmartwień i obowiązków.

Zespół eZamosc.pl

Jechali zbyt szybko, stracili uprawnienia

Kolejni kierowcy, którzy w terenie zabudowanym poruszali się z prędkością powyżej 100 km/h na trzy miesiące stracili uprawnienia do kierowania. Z największą prędkością – 133 km/h jechał 37-latek zatrzymany do kontroli w m. Sitaniec.

Wypadek motocyklisty w Płoskiem

30-letni motocyklista trafił do szpitala po tym jak jego jednoślad zderzył się z Toyotą, którym kierował 20-latek z Zamościa. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia oraz apelują o ostrożność i skupienie uwagi za kierownicą.

Zamość: Miasto wypuści obligacje?

Emisja obligacji miejskich będzie głównym tematem dzisiejszej sesji Rady Miasta Zamościa. Projekt uchwały zakłada, że miasto wyemituje obligacje o łącznej wartości 50 mln.złotych.

Zamość: Będzie skwer Św. Jana Pawła II?

Skwer położony pomiędzy ul. Akademicką, Kolegiacką i Grodzką na zamojskiej starówce może otrzymać nazwę Św. Jana Pawła II. Zdecydują o tym zamojscy radni na najbliższej sesji Rady Miasta.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us