Reklama
Reklama

Edukacja

O kulturze Polski w cywilizacji łacińskiej

O wkładzie polskiej kultury, zarówno społecznej, jak też politycznej w cywilizacji zachodniej mówił rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. AZ podczas spotkania otwartego, którego temat brzmiał: "Kultura Polski w cywilizacji łacińskiej".

Wyniki konkursów - dyktando w języku polskim i angielskim

Znamy już laureatów konkursów - XII Zamojskie Dyktando i V Dyktando w języku angielskim, organizowanych przez Akademię Zamojską. W konkursach udział wzięli uczniowie szkół średnich, a w przypadku XII Zamojskiego Dyktanda - także uczniowie szkół podstawowych. Łącznie do obu dyktand zgłoszono 960 uczniów z powiatów: zamojski, biłgorajski, tomaszowski, hrubieszowski, krasnostawski.

Zamość: Nowi nauczyciele mianowani

27 grudnia 3 nauczycieli zamojskich placówek oświatowych otrzymało akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego. To nauczyciele z Przedszkola Miejskiego Nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi, Szkoły Podstawowej Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. 

Z zamojskiego "Elektryka" popłynęła kolęda [WIDEO]

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu przygotowali niezwykły świąteczny prezent. Nagrali piękną kolędę i wysłali ją w eter z gorącymi życzeniami od dyrektorki placówki. W ten sposób chcieli złożyć najpiękniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
  • 1 komentarz
  • Czytany: 376 razy

Zaproszenie na wykład otwarty

W najbliższą środę, 15 grudnia, odbędzie się drugi z cyklu otwartych wykładów "Akademia Zamojska dla rodziny". Wykład pt. "Sumienie rodzinne w nauczaniu bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego" wygłosi prof. dr hab. Grzegorz Kucharczyk.

Zamość: Wicekonsul Honorowy Włoch z wizytą w ZSP nr 5

Anna Kaczmarczyk, Wicekonsul Honorowy Włoch w Lublinie oraz piątka włoskich kucharzy, na czele z Maestro Anuelo Serra - przewodniczącym Włoskiej Federacji Kucharzy w Polsce gościli we wtorek w Zamościu. Wzięli udział w "Tygodniu Kuchni Włoskiej" zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5.

Konkursy dla uczniów

Akademia Zamojska zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych i podstawowych do wzięcia udziału w konkursach. Mają one na celu popularyzowanie wiedzy i rozwijanie uzdolnień uczniów. Konkursy są także okazją do promocji szkół, które zgłoszą uczniów do udziału.

Wspólna konferencja Akademii Zamojskiej i Uniwersytetu Padewskiego

Akademia Zamojska i Uniwersytet w Padwie zorganizowały wspólnie międzynarodową konferencję pt. "From Padua in the South to Padua in the North" ("Z Padwy Południa do Padwy Północy"). Konferencja odbyła się online 12 listopada, przeprowadzona została w języku angielskim. Organizatorem był Zakład Anglistyki Instytutu Humanistyczno-Medycznego Akademii Zamojskiej oraz Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa Uniwersytetu Padewskiego.

Absolwenci Uczelni z prestiżowymi nagrodami

Marcin Sowa i Abel Charkiewicz - absolwenci kierunku finanse i rachunkowość Akademii Zamojskiej zdobyli dwa pierwsze miejsca w konkursie o Nagrodę Prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. na najlepszą pracę licencjacką w obszarze zarządzanie finansami w przedsiębiorstwie. Obaj pracowali pod kierunkiem dr. hab. Mieczysława Kowerskiego z Zakładu Finansów i Rachunkowości Instytutu Społeczno-Ekonomicznego Akademii Zamojskiej.

Czasopismo „Facta Simonidis” z pozytywną oceną

Czasopismo naukowe „Facta Simonidis” (ISSN: 1899-3109) wydawane przez Akademię Zamojską pozytywnie przeszło proces oceny i jest indeksowane w bazie ICI Journals Master List za rok 2020. Ankiety za rok 2020 r. zbierano do końca lipca 2021 r., a wyniki indeksacji ogłoszone zostały z końcem października tego roku.

Bursa pamięta

Bursa Międzyszkolna nr 2 w Zamościu kolejny raz włączyła się w akcję „Szkoła pamięta”. To kampania odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej i lokalnej.
Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us