Reklama
Reklama

Edukacja

Debata studencka

O tym, jak epidemia COVID-19 wpłynęła na ekonomię i gospodarkę państw Unii Europejskiej dyskutowali studenci kierunku finanse i rachunkowość Uczelni Państwowej w Zamościu, zrzeszeni w Studenckim Kole Naukowym Przedsiębiorczości UPZ.

Konferencja dot. transplantacji

Zakład Pedagogiki i Zakład Pielęgniarstwa Uczelni Państwowej w Zamościu zorganizowały konferencję online pt. „Transplantacja – podaruj drugie życie”, która odbyła się 27 maja.

O Straży Granicznej na UPZ

25 maja odbyło się studenckie seminarium naukowe online pt. „Geneza powstania i współczesność Straży Granicznej w Rzeczypospolitej Polskiej”, którego organizatorem był Zakład Bezpieczeństwa Narodowego Uczelni Państwowej w Zamościu wraz z kołami naukowymi funkcjonującymi na kierunku bezpieczeństwo narodowe – Kołem Naukowym Bezpieczeństwa Narodowego, Kołem Młodego Stratega i Studenckim Kołem Stosunków Międzynarodowych.

Zamość: Działa oddział przygotowania wojskowego

Oddział Przygotowania Wojskowego to nie tylko przygoda w mundurze to profesjonalizm, poświęcenie, dyscyplina i pokonywanie własnych lęków. Klasa mundurowa OPW w VII Liceum Ogólnokształcącym to propozycja dla osób, które swoją przyszłość łączą z pracą w służbach mundurowych.

Porozumienie UPZ i WSK

Wspólne szkolenia, badania i projekty naukowo-badawcze oraz staże i praktyki dla studentów – to niektóre zapisy porozumienia zawartego pomiędzy Uczelnią Państwową w Zamościu a WSK Tomaszów Lubelski sp. z o.o.

Gigant Historii z Zamościa

Marcin Sokołowski, tegoroczny maturzysta, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu wystąpił w finale ostatniego odcinka programu „Giganci Historii” poświęconego postaci Józefa Piłsudskiego. Marcin „o włos” przegrał z rywalem z Krakowa, prezentując imponującą wiedzę o Marszałku.

Dyskutowali o zagrożeniach zdrowotnych

Dwa dni obrad, blisko 100 referatów i wystąpień, 5 paneli tematycznych i 2 panele studenckie – tak wyglądała Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Zagrożenia bezpieczeństwa w procesach globalizacji. Zagrożenia zdrowotne”, której współorganizatorem był Zakład Bezpieczeństwa Narodowego Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu.

Uczniowie Ósemki rzucają wyzwanie zmianom klimatycznym

Międzynarodowy projekt eTwinning o nazwie „Little Planet Savers” - „Mali wybawcy naszej planety" skupia 12 nauczycieli oraz 170 uczniów z 5 krajów europejskich. Realizowany jest od 2020 roku. W działaniach projektu aktywnie uczestniczą uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej Nr 8 w Zamościu pod czujnym okiem Katarzyny Sochań-Krupy i Iwony Adamczuk.

'Zamość the Ideal Town' - podsumowanie konkursu

10 maja na Rynku Wielkim w Zamościu odbyło się podsumowanie VIII edycji konkursu "Zamość the Ideal Town". Największe uznanie jury konkursowego zdobył film Waldemara Drzewickiego z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Skierbieszowie oraz prezentacja Julii Burdy ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu.

Certyfikaty dla studentów UPZ

Kolejny rocznik studentów kierunku finanse i rachunkowość Uczelni Państwowej w Zamościu uzyskał Certyfikat COMARCH ERP OPTIMA, potwierdzający umiejętność samodzielnej pracy z nowoczesnym oprogramowaniem finansowo-księgowym.

„Jesteśmy różni, lecz równie ważni”

Szkoła Podstawowa nr 7 przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno-Społecznego „Jesteśmy różni, lecz równie ważni”. Projekt miał na celu podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat Autyzmu i Zespołu Aspergera.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us