Reklama
Reklama

Edukacja

"Barometr zawodów 2020" – jakich fachowców poszukuje rynek?

Pielęgniarki, operatorzy obrabiarek skrawających, specjaliści od rachunkowości i księgowości, nauczyciele szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych – to najbardziej deficytowe zawody w regionie według badania „Barometr zawodów 2020” dla województwa lubelskiego. Oznacza to, że absolwenci studiów o tych kierunkach nie będą mieli większych problemów ze znalezieniem zatrudnienia. To praca będzie szukać ich.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 600 razy

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Rachunkowość jako system informacyjny w biznesie"

Jak przebiegała historia rachunkowości? Jak narzędzia IT mogą wesprzeć pracę menedżerów finansowych i specjalistów od rachunkowości? Jakimi narzędziami cyfrowymi operują księgowi XXI wieku? Czy rachunkowość wpływa na sprawne porozumiewanie się w świecie biznesu? Odpowiedzi na te oraz inne pytania mogli uzyskać uczestnicy Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Rachunkowość jako system informacyjny w biznesie” („Accounting as Information System in Business”), która odbyła się na platformie e-learningowej Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu.

Technikum New Technology w Hackatonie na temat ochrony klimatu

Czterech uczniów Technikum New Technology weźmie w przyszłym roku udział w Hackatonie organizowanym w ramach unijnego projektu BalticSatApps. Celem konkursu jest znalezienie rozwiązania dotyczącego przetwarzania danych satelitarnych w jednym z kilku obszarów. Zamościanie planują zmierzyć się z problematyką monitoringu jakości powietrza w kontekście poprawy poziomu życia. Uczniowie będą pracować nad koncepcją i użytecznością autorskiej aplikacji wykorzystującej dane i parametry NO2, SO2, CO, promieniowania UV i temperatury przekazywane przez satelity Sentinel-3 oraz Sentinel-5. Aplikacja pozwoli nie tylko na ocenę jakości powietrza, ale także na prowadzenie analiz mających na celu zrozumienie procesów wpływających na degradację środowiska naturalnego.

300 złotych na start

Od 1 lipca drogą elektroniczną można składać wnioski o przyznanie świadczenia Dobry Start. Wnioski w wersji papierowej będą przyjmowane od 1 sierpnia 2020r.

Obchody 440- lecia Zamościa w Siódemce

Szkoła Podstawowa nr 7 włączyła się w miejskie obchody 440- lecia Zamościa. Uczniowie pod opieką nauczyciela muzyki Katarzyny Bedy przygotowali piosenkę o swoim mieście, bazując na utworze Trevera Nunna "Memory". Kompozytorem jest Andrew Lloyd Webber.

Jak poradzić sobie z maturalnym stresem?

Co zrobić, by nie dać się sparaliżować stresowi związanemu z egzaminami maturalnymi? Rozmowa z mgr. Grzegorzem Wojdyłą, pedagogiem, specjalistą pielęgniarstwa psychiatrycznego, wykładowcą na kierunku pielęgniarstwo w Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu.

Wybrano Rektora UPZ na kadencję 2020-2024

Kolegium Elektorów Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu wybrało 25 maja 2020 r. Rektora UPZ na kadencję 2020-2024. Stanowisko od 1 września 2020 r. ponownie obejmie dr hab. Andrzej Samborski, który od 2016 roku pełnił tę funkcję w zamojskiej uczelni.

Lekcje z Temidą w nowym wydaniu

Uczniowie I Liceum w Zamościu, którzy wybrali klasę o profilu prawnym rozwijają swoje zainteresowania nie tylko podczas tradycyjnych lekcji.

Zawody przyszłości w Technikum „New Technology” w Zamościu [artykuł sponsorowany]

Myśląc o nowoczesnej edukacji każdy rodzic powinien wpierw zadać sobie pytanie: „Jak będzie wyglądała gospodarka za 10 lat gdy moje dziecko wkroczy na rynek pracy?”. Otóż większość analiz i symulacji przewiduje, iż 50 % istniejących aktualnie zawodów zniknie w ciągu najbliższych 15-20 lat, a 65% dzisiejszych uczniów szkół podstawowych będzie pracowało w zawodach, które dziś jeszcze nie istnieją. Informatyzacja, algorytmika, robotyzacja to trendy, które z każdym rokiem wywierają coraz większy wpływ na wydajność gospodarki i rynku pracy. Zwłaszcza teraz, w obliczu globalnego kryzysu spowodowanego pandemią, kraje i firmy zwiększają nakłady na cyfrową transformację przyspieszając tzw. Rewolucję Przemysłową 4.0 opartą na digitalizacji wszystkich gałęzi i procesów społeczno-gospodarczych.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us