Reklama

Edukacja

Naukobus z Centrum Nauki Kopernik w Mokrem

Nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Już 27 i 28 maja przekonają się o tym uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mokrem, w powiecie zamojskim. Przyjedzie do nich Naukobus – mobilna wystawa z Centrum Nauki Kopernik. Korzystając z kilkunastu eksponatów, uczniowie będą mogli m.in. sprawdzić swoją pamięć, rozwiązać łamigłówki i dowiedzieć się, jak pracuje ludzkie serce. Naukobus to część programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministra Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik, realizowaną w mniejszych miejscowościach w całej Polsce.

AZ zaprasza na Dzień Bezpieczeństwa Narodowego

26 maja na płycie Rynku Wielkiego w Zamościu odbędzie się Dzień Bezpieczeństwa Narodowego. Podczas wydarzenia swoje wyposażenie i sprzęt zaprezentuje Wojsko Polskie, Policja, Służba Celno-Skarbowa, Państwowa Straż Pożarna, Straż Graniczna, Służba Więzienna. 

20 lat Polski w UE

„Bezpieczna Polska – bezpieczna Europa. Bezpieczna Europa – bezpieczna Polska” – to tytuł konferencji zorganizowanej w Akademii Zamojskiej z okazji jubileuszu 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.
  • 1 komentarz
  • Czytany: 413 razy

Czy Zamość stanie się hubem logistycznym?

O tym, dlaczego logistyka jest ważna dla niemal każdej gałęzi gospodarki oraz jaki może mieć wpływ na rozwój Zamościa i naszego regionu dyskutowali wykładowcy i studenci Akademii Zamojskiej wspólnie z przedsiębiorcami i przedstawicielami lokalnych firm oraz służb mundurowych podczas konferencji „Logistyka szansą dla rozwoju Zamościa i regionu”.

Ogólnopolskie Forum Prawa Medycznego w Zamościu [ZDJĘCIA]

Eksperci, naukowcy i praktycy z dziedziny prawa medycznego i medycyny wzięli udział w II Ogólnopolskim Naukowym Interdyscyplinarnym Forum Prawa Medycznego „Prawo i Medycyna”, jakie odbyło się w Akademii Zamojskiej. Organizatorem konferencji naukowej był Instytut Prawa Akademii Zamojskiej, współorganizatorem Polskie Towarzystwo Rehabilitacji (Polish Rehabilitation Society). Wydarzeniem towarzyszącym był XI Turniej Masażu Szkół Medycznych Województwa Lubelskiego, którego organizatorem była Szkoła Policealna - Medyczne Studium Zawodowe im. Stanisławy Leszczyńskiej w Zamościu. Celem konferencji naukowej była prezentacja osiągnięć i problemów badawczych uczestników w tematyce prawa i medycyny, zarówno w perspektywie teoretycznej, jak i praktycznej. Spotkanie stanowiło platformę wymiany wiedzy i doświadczeń oraz okazję do omówienia aktualnych zagadnień związanych z prawem medycznym i jego stosowaniem w praktyce.

Uczniowie ze Szczebrzeszyna na wymianie w Niemczech

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. dra Z. Klukowskiego ze Szczebrzeszyna uczestniczyli w wymianie ze szkołami partnerskimi ze Schwäbisch Hall i Crailsheim w Niemczech. Wyjazd odbył się w dniach 17-23 marca. Miał na celu wspieranie wzajemnego poznania, zrozumienia i współpracy młodych Polaków i Niemców.

Z Książnicą Zamojską... w podróż do świata liczb

Wszystko… jest liczbą to słowa wypowiedziane ponad 2 tys. lat temu w Krotonie, w szkole greckiego matematyka i filozofa, Pitagorasa. Jednocześnie to tytuł nowej, interaktywnej wystawy w Książnicy Zamojskiej, której autorem jest doktor Maciej Kluza z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Finał turnieju "Scrabble Challenge". Mamy wyniki

Już etap eliminacyjny konkursu, przeprowadzony 22 lutego w szkołach ponadpodstawowych, był zapowiedzią zaciętej rywalizacji, a pierwszy dzień tegorocznej wiosny dostarczył dużo dobrych emocji podczas pasjonujących rozgrywek wyłaniających laureatów tegorocznego 'Scrabble Challenge'. Turniej ten, istniejący od 2010 roku, przyciąga uwagę wielu młodych, wytrawnych graczy scrabble, pasjonujących się jednocześnie nauką języka angielskiego.

Akademia Zamojska zmienia się dla studentów

Nowa aula, mobilny zestaw wideokonferencyjny czy udogodnienia dla studentów z niepełnosprawnościami - Akademia Zamojska dynamicznie się rozwija nie tylko w kwestii nowych kierunków studiów, ale również modernizacji swoich obiektów dydaktycznych. 20 marca br. oficjalnie otwarto nowe skrzydło budynku AZ przy ul. Zamoyskiego 64.

Zamojskie EduTargi

21 marca, na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu w nowej hali, przy ul. Królowej Jadwigi 8, odbędą się Zamojskie EduTargi. Wydarzenie organizowane jest z myślą o młodych osobach, które stają przed wyborem najlepszej drogi kształcenia.

I Regionalny Konkurs Mechaniczny AZ rozstrzygnięty!

11 marca, w Centrum Badań i Transferu Technologii Akademii Zamojskiej odbył się finałowy etap I Regionalnego Konkursu Mechanicznego AZ, w którym zmierzyło się ponad 60 finalistów, uczniów szkół średnich z województw lubelskiego i podkarpackiego. Kto okazał się najlepszy?
Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us