Reklama
Reklama

Edukacja

Tetris Challenge w "Mundurówce"

Uczniowie klas wojskowych i strażackich Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych im. Powstania Zamojskiego w Zamościu włączyli się do światowego wyzwania #TetrisChallenge. W internecie pojawiają się zdjęcia z całego świata oznaczone hasłem #TetrisChallenge. Można na nich zobaczyć, jak służby "rozkładają się na części pierwsze".

Finał akcji "Czytam i rysuję z energią". Publikujemy wyniki konkursu

Dobiega końca XI edycja akcji czytelniczo-edukacyjnej "Czytam i rysuje z energią" organizowanej przez Książnicę Zamojską przy wsparciu PGE Dystrybucja S.A. Oddział Zamość. Uroczysty finał akcji oraz podsumowanie konkursu plastycznego towarzyszącego akcji "Energetyczny Zamość" odbędzie się w dniu 13 grudnia, o godz. 10.00 w Książnicy Zamojskiej.

Motywacja i stres w życiu studenta

Egzaminy, zaliczenia, obowiązki rodzinne i zawodowe - wszystkie wymienione wymagają sporo wysiłku i stuprocentowej koncentracji, często są też przyczyną stresu. Jak sobie poradzić z tym problemem? O tym 6 grudnia dyskutowano w auli Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu podczas konferencji pt. "Motywacja i stres w życiu studenta".

"Dzieci Zamojszczyzny. Los dzieci w relacjach źródłowych" - finał konkursu

29 listopada, w Sali Consulatus zamojskiego Ratusza odbyło się uroczyste podsumowanie X jubileuszowej edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Dzieci Zamojszczyzny. Los dzieci w relacjach źródłowych”. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 7 im. A. Mickiewicza w Zamościu przy współpracy z Muzeum Zamojskim oraz Kołem Przewodników Terenowych PTTK im. Róży i Jana Zamoyskich.

Goście ze Schwäbisch – Hall w „Siódemce”

Szkoła Podstawowa nr 7 w Zamościu uczestniczy w międzynarodowym projekcie BEACON. Projekt ten umożliwia wymianę doświadczeń związanych z działaniami na rzecz klimatu pomiędzy europejskimi krajami, takimi jak Polska, Niemcy, Czechy, Rumunia, Bułgaria, Portugalia i Grecja. Trzy zamojskie Szkoły Podstawowe - nr 2, 6 i 7 podjęły się współpracy ze szkołami w niemieckim mieście partnerskim Schwäbisch – Hall.

Zamość: Happening z okazji dnia tolerancji [ZDJĘCIA]

Happening na Starym Mieście i międzyszkolne warsztaty zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 3 w Zamościu z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji przypadającego na 16 listopada oraz Dnia Życzliwości, który obchodzony będzie 21 listopada.

10-tka promuje zdrowie

W Szkole Podstawowej nr 10 odbywał się Tydzień Zdrowego Żywienia. Każdy dzień miał swój zdrowy motyw przewodni: poniedziałek – mleko, wtorek – warzywa, środa-owoce, czwartek-kefir, piątek – zbożowy batonik, o czym przypominały uczniom gazetki i plakaty rozmieszczone na tablicach w całej szkole. Wydarzenie zorganizowano w ramach programu "Szkoły Promującej Zdrowie".

Trójka "Z robotyką w przyszłość"

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Elizy Orzeszkowej zakończyła właśnie trwający od października 2017 roku projekt Erasmus+ "Z robotyką w przyszłość". Wspólne zainteresowania połączyły ze sobą partnerów z Polski, Rumunii, Włoch i Hiszpanii.

Uczniowie „Siódemki” tworzą kodeks

W dniu 22.10.2019 r. społeczność Szkoły Podstawowej nr 7 odbyła debatę, której efektem będzie wspólnie wypracowany „Kodeks Pożądanych Zachowań w Szkole”. Wzięli w niej udział uczniowie klas I – VIII oraz dyrekcja, nauczyciele i zaproszeni rodzice. Każdą klasę reprezentował 3-osobowy zespół. Spotkanie miało miejsce w sali konferencyjnej LSCDN-u w Zamościu.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us