Reklama
Reklama

Edukacja

Konkurs Matematyczny UPZ rozstrzygnięty [WYNIKI]

Emil Łasocha z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Europejskiej w Zamościu wygrał tegoroczny Konkurs Matematyczny zorganizowany przez Instytut Techniczno–Informatyczny Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Konkurs Matematyczny odbył się pod patronatem Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Uczelnia dostępna dla wszystkich

Uczelnia Państwowa w Zamościu od początku istnienia jest otwarta dla osób niepełnosprawnych. Wkrótce warunki studiowania w UPZ dla osób z niepełnosprawnościami osiągną jeszcze wyższy poziom. Będzie to możliwe dzięki projektowi „Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu – Uczelnia dostępna dla wszystkich”, realizowanemu przy wsparciu Narodowego Centrum Rozwoju i Badań. UPZ w tym projekcie wspiera wiedzą i doświadczeniem Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu.

Porozumienie o współpracy UPZ i ZS nr 2

Uczelnia Państwowa w Zamościu objęła patronatem klasę kształcącą w zawodzie technik mechanik w Zespole Szkół nr 2 im. dr. Zygmunta Klukowskiego w Szczebrzeszynie. To tylko jeden z elementów porozumienia, jakie uczelnia zawarła ze szkołą.

Zamojska "Mundurówka" w finałach EkstraKLASY Wojskowej

Drużyna Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych Zamość awansowała do finałowej szesnastki Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim "EkstraKLASA Wojskowa". Zamojską "Mundurówkę" w turnieju reprezentuje drużyna w składzie: Martyna Kaczmarczyk, Emanuel Lis i Kacper Latos. Ich opiekunem jest kpt. Arkadiusz Jesionek.

Konkurs Matematyczny i Konkurs Informatyczny dla uczniów

Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w dwóch konkursach – matematycznym i informatycznym. Oba skierowane są do uczniów z powiatów: zamojskiego, tomaszowskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego, krasnostawskiego.

Konkurs matematyczny dla szkół podstawowych pod skrzydłami AGH

I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu po raz kolejny zaprasza uczniów szkół podstawowych z powiatów: zamojskiego, tomaszowskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego i krasnostawskiego do udziału w Konkursie Matematycznym. V edycja konkursu odbywa się pod patronatem Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie - uczelni, z którą I Liceum współpracuje już od kilkunastu lat organizując kursy roku zerowego z matematyki, fizyki, geografii i chemii i II etap Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH.

Kosmiczny konkurs dla uczniów!

Fundacja SpaceShip we współpracy z ośrodkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej zaprasza uczniów do konkursu. Nagrodą jest wyjazd do ośrodka European Space Security and Education Centre w Belgii.

Zajęcia feryjne online

Studenci pedagogiki Uczelni Państwowej w Zamościu wraz z nauczycielami z zamojskich przedszkoli, w ramach praktyk studenckich organizują cykl spotkań dla dzieci w wieku przedszkolnym i klas I-III.

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów ZSP nr 5 [art. sponsorowany]

W 2020 r. 434 uczniów z województwa lubelskiego zostało uhonorowanych Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Wśród nich jest czwórka uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu: uczniowie szkoły po gimnazjum: Wiktoria Adamczuk – uczennica 3 LPW – klasa policyjna (VII Liceum Ogólnokształcące) i Wiktoria Kinga Tchórz – uczennica 4 TMW – technik weterynarii (Technikum Nr 5) oraz uczniowie szkoły po podstawówce: Szymon Sadowski – uczeń 2 pPW - klasa wojskowa (VII Liceum Ogólnokształcące) i Kornelia Kamila Galardziak – uczennica 2 pTW – technik weterynarii (Technikum Nr 5).

Napisz list. Zmień życie

Pod takim hasłem organizowany był tegoroczny Maraton Pisania Listów Amnesty International, do którego przystąpili uczniowie I Liceum im. J. Zamoyskiego w Zamościu.

Bezpłatne studia magisterskie w Zamościu

To bardzo ważne wydarzenie w historii Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu. 10 grudnia br. UPZ otrzymała od Ministra Edukacji i Nauki pozwolenie na utworzenie studiów drugiego stopnia na kierunku pielęgniarstwo. Studia magisterskie na tym kierunku będą odbywać się zarówno w formie stacjonarnej, jak również niestacjonarnej. Podobnie jak w przypadku innych kierunków w UPZ, studia stacjonarne są bezpłatne.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 769 razy

Jak wygląda praca pedagoga w różnych instytucjach

Jak pracować z dzieckiem z ASD? Jak rozmawiać i pracować z rodzicami dziecka z niepełnosprawnością? Tego wszystkiego dowiedzieli się studenci pedagogiki Uczelni Państwowej w Zamościu od osób zajmujących się tymi kwestiami codziennie. Webinarium z udziałem specjalistów z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu studenci pedagogiki UPZ rozpoczęli cykl spotkań „Praca pedagoga w instytucjach opiekuńczo - wychowawczo – dydaktycznych”.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us