Reklama
Reklama

Edukacja

Aktualia Pedagogiki

Zakład Pedagogiki Akademii Zamojskiej zaprasza na konferencję naukową „Aktualia Pedagogiki. Panel dyskusyjny studentów pedagogiki pt. Człowiek i jego odpowiedzialność”.

Akademia Zamojska awansowała w rankingu Perspektyw

Akademia Zamojska zajęła 11. miejsce w prestiżowym rankingu Publicznych Uczelni Zawodowych „Perspektywy” 2022. Tym samym Uczelnia zanotowała wysoki awans z 34. miejsca, na którym sklasyfikowana była w 2020 roku.

SING WITH ME! Publikujemy wyniki

21 czerwca w Szkole Podstawowej Nr 8 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu piosenki anglojęzycznej dla przedszkolaków „SING WITH ME!”. W konkursie wzięło udział 9 zespołów wokalnych z siedmiu zamojskich przedszkoli. Sześciolatki z PM Nr 1, 4, 6, 7, 10, 14 oraz Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” zaprezentowały piosenki z repertuaru dziecięcego w języku angielskim.

Ogród sensoryczny w 10-tce

Na terenach Szkoły Podstawowej nr 10 w Zamościu tworzony jest przyszkolny ogród sensoryczny. Jego główne założenie to oddziaływanie na wszystkie zmysły osób w nim przebywających.

Akademia Zamojska i Collegium Intermarium partnerami

Promowanie klasycznego modelu uczelni oraz kultury klasycznej, popularyzacja idei Międzymorza – to tylko niektóre z celów jakie zakładają sobie Akademia Zamojska oraz Collegium Intermarium, które oficjalnie rozpoczęły współpracę. Porozumienie programowe podpisali rektorzy obydwu Uczelni: dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. AZ oraz adw. dr Bartosz Lewandowski, prof. CI.

Tradycji stało się zadość ...

Tak jak przed wiekami wykładowcy historycznej Akademii Zamojskiej przybywali do wsi akademickiej Bukowina (pow. biłgorajski), tak współczesna Akademia Zamojska po raz kolejny była współorganizatorem Spotkania Akademickiego w Bukowinie.

Dyskutowali o walorach turystycznych Zamościa

O tym, że turyści odwiedzający Zamość nie oczekują tylko nowych odkryć, wrażeń, przygód, odpoczynku i rozrywki, ale przede wszystkim wracają do tego miejsca, zachwycając się jego pięknem, które stworzyła historia i sztuka renesansu dyskutowali uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Ekspozycja turystycznych walorów Zamościa w sztuce”. Organizatorem konferencji był Zakład Turystyki i Rekreacji Akademii Zamojskiej. Patronat honorowy nad konferencją objął Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk.

W Akademii Zamojskiej powstało Towarzystwo Strzeleckie

6 czerwca 2022 r. studenci Akademii Zamojskiej utworzyli w Uczelni Towarzystwo Strzeleckie. Towarzystwo Strzeleckie jest organizacją studencką, do której może dołączyć każdy student Akademii Zamojskiej, bez względu na kierunek studiów. W pierwszym zebraniu założycielskim wzięło udział 20 studentek i studentów AZ.

Konferencja dot. Zamościa

Akademia Zamojska zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „Ekspozycja turystycznych walorów Zamościa w sztuce”, która odbędzie się w dniach 10-11 czerwca.

Targi Edukacji w Zamościu

"Zadbaj o swoją teraźniejszość i przyszłość" - to hasło tegorocznych Targów Edukacji. Wydarzenie, zaplanowane na 8 czerwca, organizowane jest wspólnie przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Zamościu, Wyższą Szkołę Humanistyczno – Ekonomiczną im. Jana Zamoyskiego w Zamościu oraz Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu.

Nowy ekologiczno-sensoryczny plac zabaw w Zamościu

W Przedszkolu Miejskim Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu odbyło się uroczyste otwarcie ekologiczno – sensorycznego placu zabaw. Inspiracjami do jego utworzenia był powrót do zabaw z dzieciństwa, działania proekologiczne, ale w szczególności umożliwienie wszystkim wychowankom korzystania z elementów zajęć terapii integracji sensorycznej.

Zamość: Dyskutowali o roli logistyki

O szansach rozwoju gospodarki na Zamojszczyźnie i roli logistyki w tej kwestii rozmawiali uczestnicy konferencji naukowej zorganizowanej przez Zakład Logistyki Akademii Zamojskiej. Patronat honorowy nad konferencją objął Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk.
Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us