Reklama
Reklama

Dzień Turystyki Aktywnej [ZDJĘCIA]

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

W poniedziałek 28 maja odbył się Dzień Turystyki Aktywnej i Rekreacji, zorganizowany wspólnie przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk.

Na początku wszystkich zebranych na starówce przywitali rektor PWSZ dr hab. Andrzej Samborski oraz wicedyrektor ZSP nr 1 Anna Bartoń-Szuwara. Organizatorzy imprezy przygotowali różne gry animacyjne. Do zabawy zachęcał Trybik (uczelniana maskotka), a także jeżdżące na rolkach uczennice z „Ekonomika”. Zajęcia z nordic walking prowadziła dr Urszula Parnicka. Podczas gdy jedni maszerowali z kijami, inni grali w tenisa stołowego z utytułowanymi zawodnikami PWSZ Zamość. Znaleźli się też ci, którzy odbijali z powodzeniem „zośkę”, lotkę do badmintona, czy piłkę do siatkówki. Dzieciaki zaś miały sporą frajdę dzięki Imperium Uśmiechu. Dużą popularnością cieszył się także bumper ball, czyli gra w piłkę nożną, w której zawodnicy mają nałożone na sobie dmuchane kule. Odbył się też turniej w kopaniu piłki do małej bramki z dużej odległości. Dobrą celnością musieli się wykazać także ci, którzy zdecydowali się strzelać na specjalnie przygotowanej strzelnicy do paintballa. Za to dużą siłą mogli popisać się ochotnicy biorący udział w turnieju przygotowanym przez Agnieszkę Kuczmaszewską, wicemistrzynię Polski w podnoszeniu ciężarów. Dla kobiet była konkurencja z 3-kilogramowymi hantlami, w konkurencji dla mężczyzn zamiast hantli były kettlebelle o wadze 6 kg. W trzeciej konkurencji (kat. open) należało przerzucać dużą oponę w ciągu dwóch minut. Impreza była także okazją do prezentacji firm i grup z naszego regionu, które oferują usługi związane z turystyką i rekreacją, m.in. spływy kajakowe, jazdę na torze kartingowym czy jazdę na motocyklu.

Imprezę poprowadzili uczeń „Ekonomika” Wojciech Koper oraz wykładowca na kierunku turystyka i rekreacja PWSZ w Zamościu dr Paweł Wołosz, którzy zachęcali nie tylko do aktywnej zabawy, ale również do zainteresowania się ofertą edukacyjną organizatorów.

Ucząc się w ZSP nr 1 masz szansę wziąć udział w projektach unijnych, Comenius, Erasmus+, co wiąże się z wyjazdami zagranicznymi. – mówił Wojciech Koper – Korzystamy z bardzo dobrze wyposażonych pracowni, uczestniczymy w wakacyjnych stażach zawodowych na terenie kraju, zdobywając w ten sposób doświadczenie. Mamy również możliwość rozwijania swoich pasji w różnych kołach zainteresowań.

– Turystyka i rekreacja w PWSZ w Zamościu to kierunek dla ludzi aktywnych, chcących poznawać świat, kierunek o charakterze praktycznym – mówił dr Paweł Wołosz z Instytutu Turystyki i Rekreacji PWSZ w Zamościu. – Nasi studenci nie tylko mają zajęcia teoretyczne, ale również jeżdżą po całym kraju, uczestnicząc w różnych imprezach turystyczno-krajoznawczych, takich jak targi turystyczne, spływy kajakowe, rajdy rowerowe, obozy zimowe, letnie. Co roku jeździmy też ze studentami do Berlina na największe targi turystyczne na świecie. Wszystko po to, żeby studenci poznali w sposób praktyczny, co to jest branża turystyczna i przekonali się, że praca w niej to sama przyjemność.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us