Zawodnicy Azymutu na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Radioorientacji Sportowej

Polska reprezentacja liczyła 11 zawodników z czego aż 4 z UKS " Azymut Siedliska" Gmina Zamość, foto: materiał nadesłany Polska reprezentacja liczyła 11 zawodników z czego aż 4 z UKS " Azymut Siedliska" Gmina Zamość, foto: materiał nadesłany
Dwójka zawodników z UKS "Azymut Siedliska" Gmina Zamość znalazła się w czołowej dziesiątce  na pierwszych Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Radioorientacji Sportowej. Zawody odbyły się w dniach 30.06- 04.07 na Słowacji w miejscowości Turčianske Teplice. 

Polska reprezentacja liczyła 11 zawodników z czego aż 4 z UKS " Azymut Siedliska" Gmina Zamość. Zamojski klub reprezentowali Sandra Niedźwiecka, Szczepan Gilewski, Dawid Makowski oraz Weronika Stankiewicz.

W zawodach uczestniczyło 160 najlepszych zawodników z 16 państw. Zawody były rozgrywane w trzech różnych biegach. Dwa biegi klasyczne oraz jeden sprint.

- Szczepan Gilewski w kategorii M14 w biegu Klasycznym na paśmie 144MHz zajął bardzo dobre 6 miejsce. Sandra Niedźwiecka w kategorii W14 w biegu sprinterskim zajęła 7 miejsce. Dawid Makowski (M14) był 16 a Weronika Stankiewicz (K16) 17 - informuje ich trener Patryk Niedźwiecki.

Polska reprezentacja w sumie zanotowała 7 wyników w czołowej dziesiątce. - Warto zaznaczyć, że teren był bardzo wymagający, poziom zawodów oraz zawodników z takich państw jak Rosja, Ukraina, Czechy i Słowacja stał na bardzo wysokim poziomie - ocenia Niedźwiecki.

Dodajmy, że zawodnicy z klubu UKS „Azymut Siedliska" Gmina Zamość tydzień wcześniej na odbywających się w Bielsku Białej Międzynarodowych Drużynowych Mistrzostwach Polski zdobyli mistrzostwo. Klub jest sponsorowany ze środków budżetu Gminy Zamość.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us