Policjanci z Krasnegostawu i Szczebrzeszyna na podium Tour de Pologne Amatorów

Amatorzy kolarstwa mogli przejechać tą samą trasą, co zawodowcy, foto: Policja.pl Amatorzy kolarstwa mogli przejechać tą samą trasą, co zawodowcy, foto: Policja.pl
Drugie miejsce zajęła sierż. Anna Kędra z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie podczas pierwszych Mistrzostw Polski Policji w kolarstwie szosowym. W kategorii mężczyzn trzecie miejsce wywalczył sierż. Radosław Wasilewski z Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie.

4 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej odbył się ostatni, siódmy etap tegorocznego 74 wyścigu Tour de Pologne. Zanim jednak na starcie stanęła czołówka światowego kolarstwa, rozstrzygnięto tam wyścig dla amatorów. Wyścig Tour de Plogne dla amatorów był okazją do sprawdzenia swoich sił dla wszystkich chętnych. Amatorzy kolarstwa mogli przejechać tą samą trasą, co zawodowcy. W ramach wyścigu po raz pierwszy zorganizowano Mistrzostwa Polskiej Policji w Kolarstwie Szosowym. Rywalizowała w nim ponad 50 - osobowa reprezentacja policjantów z całego kraju.

Na najwyższym podium z czasem 1:42:47 stanął sierż. Krzysztof Parma z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli, tuż za nim metę przekroczył sierż.sztab. Adrian Stempniak z Oddziałów Prewencji Policji w Poznaniu (1:42:57), zaś jako trzeci dojechał sierż. Radosław Wasilewski z Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie (1:46:02).

Wśród kobiet z czasem 2:18:48 wygrała st.post. Izabela Kłosowska z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Druga spośród pań na mecie zameldowała się sierż. Anna Kędra z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie z czasem 2:46:05. Tuż za nią linię mety przekroczyła podkom. Anna Starzyńska z Komendy Powiatowej Policji w Pile (2:47:49).

Amatorzy kolarstwa mieli do pokonania trudną trasę z wieloma podjazdami, w tym słynną „ścianę Bukowina”, która stanowi nie lada wyzwanie dla każdego entuzjasty jazdy na dwóch kółkach.