Reklama

Średniowieczny miecz znaleziono pod Hrubieszowem

Miecz odkryto podczas prac w gminie Mircze, foto: www.muzeum-hrubieszow.com.pl Miecz odkryto podczas prac w gminie Mircze, foto: www.muzeum-hrubieszow.com.pl
Bardzo dobrze zachowany średniowieczny miecz znaleziono podczas prac ziemnych pod Hrubieszowem. Znalazca przekazał okaz do lokalnego muzeum. Szacuje się, że przedmiot pochodzi z XIV wieku.

Miecz odkryto podczas prac w gminie Mircze. Broń jest skorodowana, ale zachowana niemal w całości. Pomimo użycia ciężkiego sprzętu do prac ziemnych, udało się go wydobyć w stanie niemal nienaruszonym. Do naszych czasów nie przetrwała rękojeść.

W zbiorach muzealnych znajdują się podobne zabytki, jednak rzadko kiedy znane jest miejsce ich odkrycia. To bardzo ważna informacja dla historyków i archeologów, którzy planują udać się na miejsce odkrycia i przeprowadzić małe wykopaliska. Naukowcy mają nadzieję, że uda im się odkryć jeszcze inne elementy ekwipunku rycerza.

Znaleziony miecz przejdzie teraz konserwację. Później zabytek ma trafić na ekspozycję w hrubieszowskim muzeum.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us