Filmowe hity w symfonicznej odsłonie

Z Namysłowiakami wystąpi duo Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki, foto: materiał nadesłany Z Namysłowiakami wystąpi duo Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki, foto: materiał nadesłany

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu po raz kolejny zaprasza na czwartkowy wieczór z muzyką symfoniczną. Już 13 sierpnia o godzinie 18:00 na Rynku Wodnym będziemy mieli okazję wysłuchać koncertu plenerowego „W kręgu muzyki filmowej’’.

Na najbliższym koncercie Namysłowiacy zaprezentują utwory znane z kasowych filmów i kultury masowej. Wybrzmi m.in. Błękitna Rapsodia George'a Gershwina, Yesterday grupy The Beatles w symfonicznej aranżacji a także Hollywood Fantasy autorstwa Wojciecha Kostrzewy - trzyczęściowa wiązanka tematów muzycznych z takich filmów jak Różowa Pantera, Ojciec Chrzestny, Piraci z Karaibów, American Beauty, Harry Potter. Filmowe i międzynarodowe akcenty przeplatać będzie polska muzyka ludowa, w tym Krakowiak Pizzicato Mariusza Matuszewskiego.

Podczas czwartkowego koncertu zamojską Orkiestrę poprowadzi maestro Jakub Czerski. To pochodzący spod Zamościa pianista, kompozytor i dyrygent. W jego dorobku artystycznym znajdują się liczne koncerty w kraju i za granicą, własna twórczość kompozycyjna oraz liczne sukcesy na konkursach i festiwalach o zasięgu krajowym i międzynarodowym (zdobywca Złotego Parnasa na X Międzynarodowym Forum Pianistycznym). Jest twórcą multimedialnego widowiska choreograficznego Musica Posthumana, do którego również napisał muzykę. Jako solista i dyrygent gościł na wielu scenach europejskich, występując m.in. w słynnej Carnegie Hall. Współpracował z wybitnymi artystami, m.in. Howardem Griffithsem, Wojciechem Świtałą, Philippem Giusiano czy Bruno Canino.

Wraz z Namysłowiakami wystąpi duo Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki, wyjątkowy duet młodych instrumentalistów – skrzypaczki i akordeonisty – koncertujący w Europie, Azji, Ameryce Północnej i Środkowej. W swoim dorobku mają laury na międzynarodowych konkursach muzycznych, dwie płyty, liczne prawykonania nowych kompozycji, a także autorskie opracowania utworów od baroku do współczesności. Ich nagrania Sonaty W. A. Mozarta i Wariacji Goldbergowskich J. S. Bacha uzyskały ponad milion wyświetleń w internecie, a w roku 2019 zostali docenieni przez ś.p. Krzysztofa Pendereckiego, otrzymując oficjalna zgodę Maestro na wykonywanie własnej wersji Jego Sonaty na skrzypce i fortepian.

Koncert zaplanowano na czwartek, 13 sierpnia, godz. 18:00 na Rynku Wodnym. Wejście na oznaczony teren koncertu możliwe będzie z wypełnionym oświadczeniami zdrowotnymi. Oświadczenia zdrowotne będą do pobrania od wtorku, 11 sierpnia od godz. 12:00 w biurze Orkiestry. O miejscach będzie decydowała kolejność przybycia z wypełnionymi oświadczeniami.

W przypadku niepogody koncert zostanie przeniesiony do głównej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. Królowej Jadwigi 8) i rozpocznie się pół godziny później - o 18:30.

1 komentarz

  • fan
    fan wtorek, 11 sierpień 2020 12:10 Link do komentarza

    podoba mi sie ten marsz orkiestry dętej w Harrym Potterze i Czara Ognia co grają po zdobyciu tytułowej czary szkoda ze na festiwalach orkiestr dętych jej nie grają, ciekawe jak sie ten utwór nazywa chetnie posłuchałbym go całego

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us