Reklama
Reklama

Kierunek pielęgniarstwo uzyskał wysoką ocenę

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Kształcenie studentów na kierunku pielęgniarstwo w Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu zostało pozytywnie ocenione przez Krajową Radę Akredytacyjną Szkół Pielęgniarek i Położnych (KRASzPiP).

Studia licencjackie na kierunku (prowadzone w UPZ od 2017 r.) uzyskały akredytację na możliwie najdłuższy okres - 5 lat. Zespół wizytujący wysoko ocenił realizowany programu kształcenia, kwalifikacje kadry dydaktycznej i jej relacje ze studentami oraz bazę, w tym sprzęt, na którym studenci zdobywają umiejętności praktyczne. Wysoka ocena kierunku pielęgniarstwo na poziomie studiów licencjackich potwierdza jakość kształcenia, profesjonalizm kadry dydaktycznej i dobrą współpracę Uczelni z otoczeniem zewnętrznym w zakresie kształcenia.

Obecnie w UPZ prowadzona jest rekrutacja na pielęgniarstwo nie tylko na poziomie licencjackim, ale i II stopnia (studia magisterskie). Złożony w ubiegłym roku wniosek Uczelni o uruchomienie studiów II stopnia uzyskał akredytację KRASzPiP na okres 4 lat. Ocenie podlegały standardy kształcenia: program kształcenia, kwalifikacje kadry dydaktycznej do prowadzenia zajęć oraz jakość kształcenia. Zespół oceniający zwrócił szczególną uwagę na wysoki poziom bazy dydaktycznej, służącej kształceniu studentów, także w warunkach symulowanych w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej UPZ oraz realizację egzaminów OSCE.

Studia stacjonarne licencjackie i magisterskie na kierunku pielęgniarstwo w Uczelni Państwowej w Zamościu są bezpłatne. Studia I stopnia (licencjackie) realizowane mogą być w systemie stacjonarnym, także weekendowym (bezpłatne). Kandydaci na studia magisterskie mają do wyboru studia w trybie stacjonarnym (bezpłatne) i niestacjonarnym (płatne).

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us