Reklama
Reklama

101. rocznica odzyskania niepodległości. Publikujemy program zamojskich obchodów

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

11 listopada, Zamość uczci 101. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Obchody rozpocznie o godzinie 13:30 uroczysta sesja Rady Miasta w sali Consulatus zamojskiego ratusza.

Referat okolicznościowy "Drogi do Niepodległości" wygłosi Barbara Kołtun. Sesję uświetni koncert uczniów Szkoły Muzycznej "Yamaha".

Następnie, o godzinie 15:00, rozpocznie się msza w intencji ojczyzny w kościele pw. Św. Jana Bożego. Oprawę muzyczną nabożeństwa zapewni Nieetatowa Orkiestra Wojskowa w Zamościu prowadzona przez Stowarzyszenie Jesteśmy z Tobą – Bądź z Nami.

Po nabożeństwie (godz. 16.30) rozpocznie się Zamojski Marsz Niepodległości. Uczestnicy zbiorą się pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Po złożeniu kwiatów wyruszą na Rynek Wielki.

O godzinie 17:00 rozpocznie się manifestacja patriotyczna na Rynku Wielkim. W programie: ceremoniał wojskowy, okolicznościowe wystąpienie prezydenta miasta, promocja podoficerów 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, apel pamięci i salwa honorowa. Uczestnicy złożą kwiaty przy tablicy upamiętniającej pobyt marszałka Józefa Piłsudskiego w Zamościu. Uroczystość zakończy pokaz musztry paradnej Lubelskiej Orkiestry Wojskowej.

2 komentarzy

  • hassan
    hassan wtorek, 12 listopad 2019 11:47 Link do komentarza

    Ceremonia Święta Niepodległości trochę za bardzo przemieniła się w Święto Wojska Polskiego. Ta promocja była zbędna i przez nią zrezygnowało sporo ludzi woląc iść do domów i ogrzać się herbatą.

  • Andrzej
    Andrzej wtorek, 12 listopad 2019 14:07 Link do komentarza

    Nie dość, że było bardzo późno, ciemno i zimno, to wojsko urządziło sobie prywatne święto, mając głęboko w dupie zwykłych ludzi, którzy przyszli świętować niepodległość. Byłem z dziećmi, w trakcie tej mega długiej "promocji" dzieci zaczęły narzekać że jest nudno i zimno, więc wróciliśmy do domu i tyle było ze świętowania. Panowie żołnierze, róbcie sobie takie przedstawienia 15 sierpnia.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us