Reklama
Reklama

Zamość: Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości [ZDJĘCIA]

foto: Paweł Nowak foto: Paweł Nowak

Zamościanie świętują 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Główne uroczystości z przemówieniami władz miasta, defiladą odbyły się na Rynku Wielkim.

Obchody rozpoczął o godzinie 11.15 Zamojski Marsz Niepodległości. Uczestnicy przejdą spod pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego do Katedry Zamojskiej, gdzie odprawiona była msza w intencji Ojczyzny.

Po nabożeństwie odbyła się manifestacja patriotyczna na Rynku Wielkim. Był ceremoniał wojskowy, wystąpienie prezydenta Zamościa, apel pamięci, salwa honorowa oraz złożenie kwiatów przy tablicy upamiętniającej pobyt w Zamościu marszałka Józefa Piłsudskiego. Manifestację zakończyła tradycyjnie defilada z udziałem żołnierzy, służb mundurowych, pocztów sztandarowych oraz Szwadronu Kawalerii Ochotniczej w barwach 9 Pułku Ułanów Małopolskich.

Ostatnim punktem obchodów była uroczysta sesja Rady Miasta w sali Consulatus zamojskiego ratusza. Referat okolicznościowy "Kształtowanie się struktur niepodległego państwa polskiego" wygłosił Zbigniew Kordyaczny, nauczyciel III LO. Sesję uświetnił "Koncert muzyki polskiej" w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu.

Fot. Paweł Nowak

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us