Reklama
Reklama

Odpowie za próbę przekupienia policjantów

foto: Policja foto: Policja

Został zatrzymany, bo awanturował się i groził domownikom, a mundurowych ze Zwierzyńca obiecał pieniądze. Mieszkaniec Szczebrzeszyna już usłyszał zarzuty nakłaniania policjantów do naruszenia przepisów prawa w zamian za obietnicę udzielenia korzyści majątkowej.

- W niedziele policjanci ze Zwierzyńca pojechali do Szczebrzeszyna ponieważ mieszkająca tam kobieta poprosiła o interwencję. Jak powiedziała, jej nietrzeźwy mąż wszczął awanturę. Policjanci w mieszkaniu zastali agresywnego mężczyznę, który w obecności mundurowych groził kobiecie. Z uwagi na to, że zdrowie a nawet życie kobiety było zagrożone, a wcześniej w tej rodzinie zdarzały się awantury, dochodziło też do przemocy, podjęli decyzję o zatrzymaniu agresora i doprowadzeniu do policyjnego aresztu - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Kiedy byli już w radiowozie mężczyzna poprosił policjantów o odstąpienie od wykonywanej czynności. W zamian za wypuszczenie do domu obiecał im pieniądze mówiąc, że zapłaci tyle ile będzie trzeba - dodaje.

Policjanci o próbie przekupstwa poinformowali dyżurnego i przewieźli mężczyznę do komendy, gdzie 50-latek został zbadany alkomatem – wynik badania wskazał w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu. Został osadzony w policyjnym areszcie, wczoraj usłyszał prokuratorskie zarzuty złożenia obietnicy udzielenia korzyści majątkowej policjantom za naruszenie przepisów prawa – odstąpienia od zatrzymania. Grozi mu nawet do lat 10 więzienia.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us