Reklama
Reklama

Pożar w Szczebrzeszynie

foto: PSP Zamość foto: PSP Zamość

Pożar budynku mieszkalnego wielorodzinnego (pustostan) w Szczebrzeszynie przy ul. Zwierzynieckiej 3. Jak informują strażacy, prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia mogło być zaprószenie ognia.

Do pożaru doszło 1 października, około godz. 23.

- Do zdarzenia zostały skierowane zastępy PSP i OSP. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów z JRG Szczebrzeszyn stwierdzono, że pali się budynek wielorodzinny (pustostan), pożarem objęta była drewniana klatka schodowa. Pożar rozprzestrzeniał się na wyższe piętra budynku oraz poddasze. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się budynek. Utrudnieniem z powodu częściowo spalonej klatki schodowej był brak możliwości wejścia ratowników na wyższe kondygnacje. W związku z czym, działania prowadzono z wykorzystaniem drabiny mechanicznej z JRG Zamość. Kolejnym utrudnieniem w prowadzeniu działań gaśniczych było występowania napięcia elektrycznego w przyłączu głównym budynku, które następnie zostało odłączone przez pracowników pogotowia energetycznego. Po ugaszeniu pożaru, prowadzono częściową rozbiórkę konstrukcji dachu budynku. Prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia mogła być nieostrożność osób dorosłych. - informuje Andrzej Szozda, rzecznik prasowy zamojskich strażaków.

Spaleniu uległa drewniana klatka schodowa, poddasze oraz dach budynku. Wstępnie straty oszacowano na kwotę 90 tys. złotych.

W działaniach trwających 9 godz. wzięło udział 7 zastępów PSP z JRG Szczebrzeszyn i JRG Zamość (14 ratowników) oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Wielączy, Niedzielisk i Zwierzyńca (17 ratowników).

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us