Reklama
Reklama

Ukradli rynny z kościoła

foto: Policja foto: Policja

Dwaj mieszkańcy Szczebrzeszyna odpowiedzą za to, że z budynku kościoła zerwali i ukradli miedziane rynny. Policjanci odnaleźli część skradzionego towaru oraz pieniądze pochodzące ze sprzedaży rynien. Podejrzewani o kradzież usłyszeli już zarzuty, teraz czeka ich rozprawa.

- Jeden dzień wystarczył kryminalnym z zamojskiej komendy oraz policjantom ze Szczebrzeszyna, aby ustalić i zatrzymać sprawców kradzieży miedzianych rynien z kościoła p.w. Św. Mikołaja w Szczebrzeszynie. O kradzieży proboszcz parafii powiadomił policję w niedzielę informując, że w sobotnią noc z budynku kościoła zniknęło 9 miedzianych rynien spustowych o długości od 1,5 m do 3 m. Wartość strat wyceniono na kwotę ok. 7 tysięcy zł. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej jednostki policji.

Policjanci analizując sprawę już w poniedziałek ustalili i dotarli do osób podejrzanych o dokonanie kradzieży. Okazało się, że rynny z kościoła ukradli dwaj mieszkańcy Szczebrzeszyna w wieku 22 i 23 lat. Zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie, wczoraj usłyszeli zarzuty. Grozi im nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi odnaleźli również część skradzionych przedmiotów oraz pieniądze pochodzące ze sprzedaży części łupu. Jednak odnalezione rynny nie nadają się już do użytku ponieważ młodzieńcy zdążyli je pociąć, sprasować i przygotować do sprzedaży.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us