Reklama

"Blizny pamięci" w ZDK

Plakat, źródło: materiał nadesłany Plakat, źródło: materiał nadesłany

Spektakl "Blizny pamięci” w reżyserii Jerzego Zelnika wystawiony będzie dzisiaj (30 listopada) w Zamojskim Domu Kultury. Na wydarzenie zostały zaproszone wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z Zamościa, Katolickie Stowarzyszenie Inteligencji w Zamościu oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość.

„Blizny pamięci” to opowieść o jednej z najbardziej fascynujących postaci polskiej historii – Janie Karskim. Żołnierzu, dyplomacie, emisariuszu, konspiratorze, wykładowcy, świadku historii, która na zawsze pozostawiła blizny w jego pamięci… Opowiadał światu o największych przejawach zła i wielokrotnie niemal przepłacił życiem wierność swej misji. Starał się dotrzeć do największej rzeszy mocowładnych i poruszyć ich sumienia, ale o żadnym z odbytych spotkań nigdy nie powiedział, że było skuteczne, że przyczyniło się do uratowania choć jednego ludzkiego istnienia…

W rolę Jana Karskiego wciela się Jerzy Zelnik i Sebastian Ryś (wnuk dowódcy akcji odbicia Karskiego z rąk Gestapo). Ze zderzenia dwóch narracji; młodości i tragicznie doświadczonej biografii człowieka u schyłku życia, powstaje niezwykle poruszająca wypowiedź o ludzkim wymiarze historii i bohaterstwa.

Początek spektaklu o godz. 12:00.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us