Reklama
Reklama

"Tam i z powrotem" - dzisiaj monodram [ZOBACZ TRAILER] Wyróżniony

Plakat, źródło: materiał nadesłany Plakat, źródło: materiał nadesłany
Przypominamy, już dzisiaj w Sali Widowiskowej Zamojskiego Domu Kultury wystawiony będzie monodram "Tam i z powrotem" Patryka Pawelca. To podróż po emigracyjnym świecie, do którego w ostatnich latach coraz liczniej wyjeżdżają Polacy.

"Spektakl przedstawia zagraniczną rzeczywistość z perspektywy młodego emigranta, który zmaga się z dramatem wyjazdu z ojczystego kraju. Przekaz utrzymywany w klimacie współprzeżywania z bohaterem wydarzeń, ukazuje prawdziwe oblicze emigracyjnej rzeczywistości, w której tęsknota za rodziną i bezradność rozrywają serce bohatera. Spektakl oparty na fragmentach „Wesela" Stanisława Wyspiańskiego w krzywym i dramatycznym zwierciadle ukazuje sytuację społeczno – polityczną panującą w kraju, która ma znaczący wpływ na decyzję o pozostaniu na emigracji, a aktualność klasycznego tekstu bywa momentami przerażająca. Dramaturgia i emocje zbudowane przez młodych twórców sprawiają, że przestrzeń teatralnego czasu zatrzymuje się w miejscu." - czytamy w opisie spektaklu.

Spektakl dla widzów od 16 roku życia.

Monodram wystawiony będzie dzisiaj (13 września) o godz. 19.00 w ZDK. Bilety w cenie 10zł. do nabycia w kasie Zamojskiego Domu Kultury lub na stronie internetowej www.zdk.zamosc.pl.

Media

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us