Reklama
Reklama

"Szóstka" na białej szkole

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 6 wyjechali na "Białą Szkołę". Połączyli w ten sposób naukę przedmiotów szkolnych z doskonaleniem jazdy na nartach zjazdowych.

- Jesteśmy jedyną zamojską szkoła podstawową, która potrafiła połączyć realizację podstawy programowej w formie zajęć edukacyjnych realizowanych poza szkołą z nauką jazdy na nartach zjazdowych. Jest to sposób realizacji innowacji pedagogicznej "Szóstka na białym szlaku" przeznaczonej dla wszystkich chętnych uczniów klas czwartych, którzy w klasie trzeciej uczyli się jazdy na nartach w ramach akcji "Bezpieczny stok" - zachwala Artur Waśko, dyrektor szkoły. - Nauczyciele wychowania fizycznego – instruktorzy narciarstwa w klasie trzeciej uczą w ramach innowacji pedagogicznej "Szóstka na stoku" jazdy na stoku narciarskim w Jacni, a rok później zabierają uczniów w polskie Tatry. Ograniczeniem nie jest sprzęt narciarski, gdyż szkoła dysponuje własnymi nartami, butami narciarskimi, kijkami, kaskami i plastronami w pełni zaspakajając potrzeby uczniów. Połączenie zimowego wyjazdu z nauką szkolnych przedmiotów, doskonaleniem jazdy na nartach i poznawanie tradycji góralskiej to również doskonała okazja do zdobywania przez dzieci większej samodzielności, poznawania siebie w nowych sytuacjach, odkrywanie swych mocnych stron.

W tym roku, w dniach 16- 20 grudnia, grupa 43 uczniów pojechała do Małego Cichego w pobliże Poronina. Poniżej zdjęcia z wyjazdu.

7 komentarzy

 • zuzia
  zuzia niedziela, 30 grudzień 2018 17:00 Link do komentarza

  Z tego co wiem ,są to informacje nieprawdziwe......
  Znam przynajmniej dwie inne szkoły z Zamościa ,które również organizują takie białe szkoły od lat i to przynajmniej dwa razy w ciągu roku.

 • ka
  ka niedziela, 30 grudzień 2018 23:43 Link do komentarza

  W szkole nr 4 są białe i zielone szkoły organizowane od wielu lat. Obecna fanatyczka która sama siebie nazywa "sama radość" zamiast się tym szczycić próbuje od dwóch lat zniszczyć te wyjazdy wspólnie z " fachowcami" z urzędu miasta.

 • Zamościak
  Zamościak poniedziałek, 31 grudzień 2018 09:28 Link do komentarza

  Kłamie. Np. 9 była na białej szkole. Po raz kolejny. Dyrektorek zapewne partyjna ś....

 • jas
  jas poniedziałek, 31 grudzień 2018 10:45 Link do komentarza

  niestety nie mozecie oskarzyc dyrektorka o klamstwo bo wyraznie napisane ze: Jesteśmy jedyną zamojską szkoła podstawową, która potrafiła połączyć realizację podstawy programowej w formie zajęć edukacyjnych realizowanych poza szkołą z nauką jazdy na nartach zjazdowych. A to nie jest to samo co jestesmy jedyna szkola ktora to zorganizowala. trzeba umiec tak sie wypowiedziec zeby bylo i ladnie i bezpiecznie hahah

 • dyrektor
  dyrektor poniedziałek, 31 grudzień 2018 12:04 Link do komentarza

  W odpowiedzi do wyżej zamieszczonych komentarzy:
  Chciałbym wyjaśnić, że "Biała szkoła" organizowana przez Szkołę Podstawową Nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu oparta jest na innowacji pedagogicznej "Szóstka na białym szlaku" zatwierdzonej przez Kuratorium Oświaty w Lublinie. Różnica w organizacji naszej "Białej szkoły" z organizacją wyjazdów przez SP4 i SP9 Zamość na tzw. ,,Białe szkoły” polega na tym, że w "Szóstce" uczniowie łączą zajęcia z j.polskiego,j. angielskiego, matematyki i przyrody z doskonaleniem jazdy na nartach zjazdowych (wych.fizyczne). Zajęcia te prowadzone są przez konkretnych nauczycieli poszczególnych przedmiotów oddelegowanych w tym celu na ten wyjazd. Z moich informacji wynika, że żadna z zamojskich szkół podstawowych nie ma zatwierdzonej podobnej innowacji pedagogicznej i nie realizuje inicjatywy w takiej formie jak nasza szkoła.Taka organizacja wspomnianego wyjazdu może być w pełni określona jako "Biała szkoła". Mam nadzieję, że moje wyjaśnienie spowoduje, że następne komentarze nie będą krzywdzące wobec treści zawartych w materiale publikowanym w internecie. Wszystkim czytelnikom życzę szczęśliwego Nowego Roku 2019.
  Artur Waśko – dyrektor szkoły

 • ka
  ka poniedziałek, 31 grudzień 2018 14:15 Link do komentarza

  Do Pana dyrektora
  W SP nr 4 też były zajęcia prowadzone przez nauczycieli z różnych przedmiotów, obecnie nikt nie chce nawet jechać dzięki Pana koleżance po fachu, a jak się doczytuje z Pana tekstu różnica jednej i drugiej "białej szkoły" polega tylko na tym że Pan ma program wyjazdu klepnięty przez kuratorium, trudno żeby w Sp nr 4 program był przedstawiony do zatwierdzenie przez kuratorium skoro dyrektor szkoły chce zakończyć te wyjazdy tak samo jak likwiduje sport w tej szkole (oczywiście jak się trafił wielki sukces sportowy dziecka to się teraz lansuje nie mając z tym nic wspólnego) Nie twierdzę, że robi Pan źle wręcz przeciwnie tylko trzeba zauważać także dobre rzeczy robione przez nauczycieli innych szkół. Mój syn korzystał wiele razy z wyjazdów na białe i zielone szkoły i z wielu innych przedsięwzięć realizowanych wcześniej przez nauczycieli SP nr 4 niestety przyszła pewna pani i połamała dzieciom kredki, a jak Pan widzi na swoim przykładzie jeśli się odłoży pewne rzeczy na bok to można

 • buhahaha
  buhahaha wtorek, 01 styczeń 2019 18:06 Link do komentarza

  pewnie chodzi o to ze zjezdzając na nartach jednoczesnie deklamują Mickiewicza i dodają ułamki :D, no i są pewnie jedyną szkoła która sie tym chwali mimo ze inne tez mają wyjazdy na narty

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us