Reklama
Reklama

Scrabble "Ku Niepodległości" [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Jakub Kulik, materiał nadesłny Zdjęcia: Jakub Kulik, materiał nadesłny

We wtorek, 29 maja Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu zorganizowała I Mistrzostwa Szkół Podstawowych Miasta Zamość w Scrabble, które patronatem honorowym objęła Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty. Był to turniej drużynowy zorganizowany w naszym mieście po raz pierwszy, skierowany do uczniów szkół podstawowych, a przeprowadzony w tym roku pod hasłem „Ku niepodległości”.

W turnieju wzięły udział reprezentacje zamojskich szkół podstawowych nr 3, 4, 6, 8, 9 oraz Katolickiej Szkoły Podstawowej i Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej Smart School.

- Celem naszego spotkania była nie tylko popularyzacja gry, ale przede wszystkim okazja do poznania się oraz sprawdzenia swoich umiejętności i wykazania się znajomością języka ojczystego. Każda z drużyn zmierzyła się z zadaniem głównym – ułożeniem rozgrywki scrabblowej dotyczącej słowa „Niepodległa”, a następnie przystąpiła do właściwych rozgrywek według zasady – "każdy z każdym”. Opiekunowie uczniów z poszczególnych szkół pełnili role członków jury turnieju. Obserwując dzieci można było zobaczyć rożne taktyki gry, różne sposoby radzenia sobie ze stresem i upływającym czasem. Po zakończeniu rozgrywek przyszedł czas na podsumowanie turnieju, wręczenie podziękowań, dyplomów oraz pamiątkowych statuetek - informują organizatorzy.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
I miejsce - Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Ojca Pio w Zamościu, która została Mistrzem Szkół Podstawowych Miasta Zamość w Scrabble w roku szkolnym 2017/2018.
II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 9 w Zamościu,
III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu,
IV miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zamościu,
V miejsce – Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Smart School,
VI miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 8 w Zamościu,
VII miejsce- Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamościu.

Zdjęcia: Jakub Kulik

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us