Reklama

Zamość: Dwoje lauretów w wojewódzkich konkursach przedmiotowych i tematycznych [AKTUALIZACJA]

Laureat i finaliści z "Szóstki", foto: Tadeusz Banaszkiewicz, materiał nadesłany Laureat i finaliści z "Szóstki", foto: Tadeusz Banaszkiewicz, materiał nadesłany

Dwoje zamojskich uczniów uzyskało tytuł laureata w wojewódzkich konkursach przedmiotowych i tematycznych dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2017/2018. To Julia Ponieważ ze Szkoły Podstawowej nr 8 i Mateusz Bogiel ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Zamościu.

W piątek, 20 kwietnia Lubelskie Kuratorium Oświaty podało do wiadomości wyniki wojewódzkich konkursów przedmiotowych i tematycznych dla uczniów szkół podstawowych. Konkursy te organizowane są od wielu lat, a w bieżącym roku szkolnym odbywały się z następujących przedmiotów: język polski, język angielski, matematyka, historia i konkurs ortograficzny.

Julia Ponieważ uzyskała tytuł laureata w konkursie ortograficznym. Mateusz Bogiel w historycznym.

- Osiągnięcie Mateusza jest pięknym nawiązaniem do wszelkich przedsięwzięć, które odbywają się w 2018 roku w stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości - informuje Artur Waśko, dyrektor SP nr 6 w Zamościu. - W ślady swojego kolegi podążają inni uczniowie „Szóstki”. Grzegorz Kosicki –Leszczyński oraz Karol Komajda, którzy zostali finalistami tego samego konkursu. Dla tych uczniów udział w wojewódzkim etapie i zdobycie tytułu finalistów jest, jakże udanym, debiutem - cieszy się dyrektor zamojskiej szkoły. 

Aby zostać laureatem należało wykazać się wysoką wiedzą i zdobyć 90% punktów możliwych do zdobycia.

5 komentarzy

 • aaa
  aaa wtorek, 24 kwiecień 2018 08:00 Link do komentarza

  Zanim coś się napisze należy to sprawdzić, tytuł laureata uzyskała również uczennica SP Nr 8 z konkursu ortograficznego.

 • Sprawiedliwy
  Sprawiedliwy wtorek, 24 kwiecień 2018 08:10 Link do komentarza

  Jak za czasów PRL mój najlepszy, mój jedyny a może tak trochę szczerości i prawdy. Może trzeba sobie zadać minimum trudy by sprawdzić czy tylko mój. Serdecznie gratuluje Mateuszowi jak również i szczególnie Julce.

 • Renata Kawka
  Renata Kawka wtorek, 24 kwiecień 2018 09:03 Link do komentarza

  Nie jedyny w Zamościu. S P Nr 8 też ma laureatkę.

 • Patrycja
  Patrycja wtorek, 24 kwiecień 2018 15:47 Link do komentarza

  Julka najlepsza, a to nie koniec jej osiagniec jeszcze na pewno o niej uslyszymy. Ma w sobie przede wszystkim dużo pasji. Brawo Julia !!!!!???

 • Znajomyzamosc
  Znajomyzamosc wtorek, 24 kwiecień 2018 15:53 Link do komentarza

  Brawo Julia ! Na pewno duzo osiągnięć jeszcze przed Toba !

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us