Reklama

Reklama

"Szóstka" - Szkoła Przyjazna Dziecku z Cukrzycą

Dyplom potwierdzający otrzymanie przez zamojską "Szóstkę" tytułu "Szkoły Przyjaznej Dziecku z Cukrzycą", foto: materiał nadesłany Dyplom potwierdzający otrzymanie przez zamojską "Szóstkę" tytułu "Szkoły Przyjaznej Dziecku z Cukrzycą", foto: materiał nadesłany

Szkoła Podstawowa nr 6 w Zamościu otrzymała tytuł "Szkoły Przyjaznej Dziecku z Cukrzycą". Okazją do wręczenia dyplomów dla dyrektorów szkół zaangażowanych w pomoc uczniom z tą chorobą był jubileusz 35-lecia Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą. Uroczystość odbyła się w sobotę (25 listopada) w Lublinie.

W imieniu dyrektora Artura Waśko, dyplom potwierdzający otrzymanie przez zamojską "Szóstkę" tytułu "Szkoły Przyjaznej Dziecku z Cukrzycą" odebrał Wojciech Świerszcz, który wraz z żoną Luizą i córką Michaliną byli reprezentantami społeczności szkoły.

Jak informuje placówka, ten dyplom to wspaniałe wyróżnienie i jednocześnie zobowiązanie do dalszych starań o bycie jeszcze lepszym w kwestii otoczenia dzieci - diabetyków i ich rodziców właściwą opieką i wsparciem.

"Jak na razie – jesteśmy jedyną taką szkołą w Zamościu. Wierzymy, że inne placówki pójdą w nasze ślady. Najważniejsze jest bowiem dobro dzieci: ich zdrowie, spokój i możliwość normalnego funkcjonowania w środowisku szkolnym." - czytamy w komunikacie przesłanym przez szkołę. 

Starania dyrekcji i nauczycieli doceniła również Lubelska Kurator Oświaty, która na ręce dyrektora Artura Waśko złożyła podziękowania za dotychczasowe zaangażowanie w działania na rzecz dzieci i młodzieży chorych na cukrzycę.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us