Reklama
Reklama

To jedna z największych inwestycji w Zamościu. Zobacz jak zmienia się ul. Dzieci Zamojszczyzny [ZDJĘCIA Z DRONA]

foto: Szymon Łyciuk foto: Szymon Łyciuk
To jedna z największych inwestycji drogowych Zamościa. Mowa o przebudowie około 5 kilometrów drogi krajowej nr 74, od Al. 1-go Maja przez ul. Dzieci Zamojszczyzny do granicy miasta przy ulicy Szczebrzeskiej, czyli tzw. zachodniej obwodnicy.

Powstaje nowa, dwujezdniowa droga z pasem zieleni rozdzielającym jezdnie. Na ulicy Szczebrzeskiej pojawi się czerwony, środkowy pas służący do bezkolizyjnych skrętów w lewo. Budowane są chodniki z płytek betonowych, a także asfaltowe ścieżki rowerowe. Przed przejściami dla pieszych będzie ułożona nawierzchnia antypoślizgowa, a same przejścia zyskają aktywne oznakowanie.

Na skrzyżowaniu ul. Szczebrzeskiej z ul. Błonie i Szkolną zaplanowano przebudowę sygnalizacji świetlnej. Skrzyżowania leżące w ciągu drogi są przebudowywane. Ronda pojawiają się w następujących lokalizacjach: Al. 1-go Maja – Dzieci Zamojszczyzny, Dzieci Zamojszczyzny – Okrzei – Włościańska, Dzieci Zamojszczyzny – Sadowa, Dzieci Zamojszczyzny – Szczebrzeska – Śląska.

Przebudowa ma być skończona do sierpnia 2023 roku.

Inwestycja robi wrażenie, zobacz jak wygląda z lotu ptaka (foto: Szymon Łyciuk).

 

7 komentarzy

 • mieszkaniec zmc
  mieszkaniec zmc piątek, 29 lipiec 2022 16:48 Link do komentarza

  Z góry robi wrażenie, to fakt... Natomiast z bliska widać fuszerkę i niską jakość wykonania. Krzywo osadzone i zapadające się krawężniki jak i kratki kanalizacji burzowej. Fatalne oznakowanie tymczasowej organizacji ruchu. Braki w kadrze wykwalifikowanych pracowników i podwykonawców na placu budowy. Można by wymieniać więcej.... Szkoda słów

 • T. Sz.
  T. Sz. piątek, 29 lipiec 2022 17:33 Link do komentarza

  Dobrze że na skrzyżowaniu ul. Szczebrzeskiej z ul. Błonie i Szkolną będzie sygnalizacja świetlna a nie rondo, bo tędy dzieci chodzą do szkoły, a do wiadomości obecnych władz- to dzięki mieszkańcom osiedla Karolówka za czasów prezydentury M. Zamojskiego na ich prośbę /dokumentacja jest zapewne w archiwach/ zainstalowano sygnalizację po tragicznych wydarzeniach na tej trasie gdzie śmierć pod kołami samochodów poniosło 7 osób, najtragiczniejsze było wydarzenie gdzie jako pierwszy na ul. Szczebrzeskiej zginął 9-cioletni Adaś, a po kilku latach jego tata, mamy do tej pory to wszystko w pamięci. Dziękujemy Panie prezydencie Zamojski, życzymy wszystkiego co najlepsze. Mieszkańcy os. Karolówka.

 • kierowiec
  kierowiec piątek, 29 lipiec 2022 18:53 Link do komentarza

  zakładam ze na zdjeciu 13 tez ma byc rondo? bo jak na razie nie widac jego zarysów :) a to na Okrzei to juz całe rondo jest czy dopiero połowa? bo jakies takie dziwnie spłaszczone :)

 • Rowerzysta
  Rowerzysta sobota, 30 lipiec 2022 15:02 Link do komentarza

  Inwestycja za grube miliony ale zabrakło parę złoty żeby połączyć ścieżkę rowerową koło snopów że ścieżką pieszo rowerową na szczebrzeskiej w stronę zoo? Czy może inwestorowi zabrakło piątej klepki żeby wpaść na to?

 • XYZ
  XYZ sobota, 30 lipiec 2022 23:10 Link do komentarza

  Nawet jeśli będzie fuszerka to wykonawca jest zobowiązany do poprawienia wszystkiego i tak przez 7 lat na okres gwarancji. Na Rondzie odrodzenia pasy były fatalnie namalowane, prawie ich nie było i tak jak ZDG powiedział tak się stało. Pasy na Odrodzenia zostały poprawione i dzisiaj jest elegancko i widoczność dobra

 • Żenujące
  Żenujące niedziela, 31 lipiec 2022 09:29 Link do komentarza

  tak, już na starówce poprawiali ulicę po kilku dniach, na Lubelskiej przed paroma dniami sypali ziemię na trawniki, ... A wszystk oto przy blokowaniu jezdni. Naprawdę brawo i elegancko. I możesz klaskać urzędniku - XYZ - Tomaszu

 • andrzej36
  andrzej36 środa, 03 sierpień 2022 11:09 Link do komentarza

  "Nawet jeśli będzie fuszerka to wykonawca jest zobowiązany do poprawienia wszystkiego i tak przez 7 lat na okres gwarancji"
  - to może naprawią w końcu płytki chodnikowe przy kościele św. Katarzyny, bo tam jest ciąg pieszo-rowerowy i jadąc rowerem płytki grają melodię. Nie wszędzie, ale są takie miejsca, że płytki się ruszają. Było to już zgłaszane wielokrotnie i nadal to samo. Na co miasto czeka, aż gwarancja się skonczy? Przecież był jakiś odbiór, nie sprawdzili tego? No tak, ważniejsze to zrobić sobie zdjęcie z otwarcia drogi i dać na fejsbuczka.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us