Reklama
Reklama

Zamojski strażak jest mistrzem w Jiu-Jitsu

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Karol Swatko, strażak z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Zamościu, po raz kolejny zdobył podwójne mistrzostwo w kategorii GI (kimono) oraz NO GI (bez kimona) podczas Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim JIU-JITSU. Zawody odbyły się 12 czerwca w Mińsku Mazowieckim. Przypomnijmy, w ubiegłym roku również wywalczył mistrzowskie tytuły w obydwu kategoriach.

Rywalizacja była prowadzona w systemie pucharowym z udziałem ok. 300 zawodników. Karol stoczył po trzy walki w każdej z kategorii.

- Karol Swatko na co dzień trenuje w zamojskiej sekcji STRONGHOLD. Strażak posiada również czarny pas w Judo. Dzień wcześniej wraz z kolegami z zamojskiej komendy stanął na najwyższym podium podczas Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Sporcie Pożarniczym. W rywalizacji indywidualnej był trzeci w biegu na 100 m z przeszkodami, ponadto będzie reprezentował województwo lubelskie w zawodach krajowych. Karol realizuje się także jako ratownik wodny oraz ratownik medyczny, jest także honorowym dawcą krwi. - informuje Andrzej Szozda, rzecznik prasowy zamojskich strażaków. - Karol jest stosunkowo młodym strażakiem, mimo to dał się poznać z jak najlepszej strony, sympatyczny, pomocny, aktywny w każdym obszarze działalności strażackiej i sportowej. Jednym słowem strażak pasjonat z powołania, oddający serducho w tym co robi - takich pasjonatów nam potrzeba - dodaje.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us