Reklama
Reklama

Zarobki prezydenta Zamościa idą w górę

foto: FaceBook Andrzeja Wnuka foto: FaceBook Andrzeja Wnuka
W poniedziałek radni Zamościa zdecydowali o 68-procentowej podwyżce pensji prezydenta miasta. Zgodnie z projektem uchwały, miesięczne wynagrodzenie prezydenta Zamościa ma wynosić 18 240 zł. Obecnie prezydent Andrzej Wnuk otrzymuje pensję w wysokości 10840 zł brutto.

Podwyżka wynagrodzenia prezydenta to wynik nowych przepisów, które zmieniły się na przełomie października i listopada. Zawierają nowe zasady wynagradzania m.in. samorządowców i osoby na najwyższych funkcjach w kraju. Chodzi o Ustawę z dnia 17 września 2021 r., która zmieniła ustawę o wynagradzaniu osób, które zajmują kierownicze państwowe stanowiska oraz o rozporządzenie Rady Ministrów z 25 października 2021 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych.

Oto jak głosowali zamojscy radni.

Za głosowali: Błażewicz Piotr, Buryło Jolanta, Ćwik Sławomir, Fugiel Jolanta, Josik Franciszek, Kitka Szczepan, Lizut Tadeusz, Matwiejczuk Jan Wojciech, Pawlik Adam, Sowa Krzysztof, Stręciwilk- Gościcka Maria, Szpatuśko Andrzej, Walewander Marek, Wojtak Zdzisław, Zagdański Dariusz, Zawiślak Monika. Przeciwni byli Kudela Marek i Kupczyk Janusz. Agnieszka Klimczuk wstrzymała się od głosu.

14 komentarzy

 • Granda Panie Celebryto
  Granda Panie Celebryto wtorek, 30 listopad 2021 08:52 Link do komentarza

  Granda!!! Sami sobie dają podwyżki.Gdzie referendum? Prezydent powinien zapytać swojego pracodawce(mieszkańcy miasta) , czy zasługuje na podwyżke.Co za bezczelne typy!!! Won z biurokracją!!! Odebrać im pieniądze bo doprowadzą ten kraj do ruiny!!! Jeszcze w czasach kryzysu i rosnących cen jakiś D.E.B.I.L wpada na pomysł pomnika za 20mln.Obniżyć podatki żeby ta banda kretynów nie szastała naszymi pieniędzmi na prawo i lewo!!!

 • Mateusz
  Mateusz wtorek, 30 listopad 2021 11:21 Link do komentarza

  I za co on taka kase bierze? Za siedzenie na dupie brac ponad 18 tys zlotych to jest chore. Niektorzy pracuja dzien i noc zeby chociaz te 3 tys wyciagnac. A temu z 10 tys na 18 tys podwyszke dali. Jprdl masakra jakas

 • jeszcze jakieś pytania ?
  jeszcze jakieś pytania ? wtorek, 30 listopad 2021 12:37 Link do komentarza

  Ćwik głosował ZA. Tyle w temacie

 • Tom
  Tom wtorek, 30 listopad 2021 13:18 Link do komentarza

  Tak, tak głupia biedoto. Dla nich podwyżki pensji a dla was podwyżki opłat. A w nagrodę będziecie mieć gadżet w postaci inteligentnych śmietników, których większość z was nie będzie umiała obsłużyć. I będą kary. Oni sobie mieszkają w domach jednorodzinnych i takich gadżetów nie będą musieli obsługiwać a biedota tak.

 • Asdf
  Asdf wtorek, 30 listopad 2021 13:45 Link do komentarza

  Na granicę wszystkich wysłać objętych tą ustawą, niech tam się wykażą swoją pracą!! Radnych za też oddelegować na miesiąc! Tak wygląda polski ład według pisu

 • Do Asdf
  Do Asdf wtorek, 30 listopad 2021 14:12 Link do komentarza

  A jak wyglądał według ciebie i według Pełowiaków polski ład kiedy oni rządzili?? Znasz powiedzenie-przygadywał kocioł garnkowi? Ale w temacie: największy " ład" jest teraz na trasie-ul. Dzieci Zamojszczyzny- ul. Szczebrzeska i ten ład ma potrwać do 2023 roku. Kierowcy są zachwyceni i klną-przepraszam- śpiewają pieśni pochwalne na cześć pomysłodawców tego burdelu-przepraszam-bałaganu.

 • Asdf
  Asdf wtorek, 30 listopad 2021 14:45 Link do komentarza

  Nie no tak, tamci nie dawali! Czym cię kupili 500 czy 14tka?? Oni wszyscy siebie warci. pis po jedno zło!

 • Do do Asdf
  Do do Asdf wtorek, 30 listopad 2021 14:48 Link do komentarza

  Dziwny sposób rozumowania. Taki typowo homosovieticus. Czyli jak Pełowcy źle rządzili to teraz też można źle rządzić. No to władza robi se dobrze skoro lud uważa że jest okey.

 • Asdf
  Asdf wtorek, 30 listopad 2021 15:03 Link do komentarza

  Czemu dziwny ? Niech władza robi sobie dobrze, tylko dlaczego mam utrzymywać dzieciorobów i nierobów ? Nie dawać ryby a wędkę

 • Granda Panie Celebryto\Kocham Zamość
  Granda Panie Celebryto\Kocham Zamość wtorek, 30 listopad 2021 16:37 Link do komentarza

  Nie mówmy znowu że Prezydent siedzi na tyłku i nic nie robi.Lepiej lub gorzej, ale miastem zarządza.Chodzi o to że zarobki prezydentów, burmistrzów i im podobnych powinny być adekwatne do zamożności regionu tudzież miasta.A Zamość miastem bogatym nie jest.No i sposób w jaki sami sobie przyznają podwyżki.To jest granda.Pracownik nie ma prawa sobie sam przyznawać podwyżek.O podwyżkę pracownik(prezydent),powinien poprosić pracodawce(mieszkańcy miasta) to samo Rada Miasta.Ogólnie dziwią mnie wasze walki na linii pisowcy-peowcy.Co za różnica?Są tylko ONI i MY.Widzicie jacy są zgodni w przyznawaniu sobie podwyżek.Wtedy nie ma żadnego sprzeciwu.Udają wrogów tylko kiedy idą wybory.A tak to razem kawkę piją.STOP PATOBIUROKRACJI.Za dużo mają kasy z podatków i rozdają sobie na prawo i lewo.Jedyne rozwiązanie to obniżyć podatki i zostawić jak najwięcej w kieszeni obywateli.Koniec socjalu i rozdawnictwa.Wtedy jedni i drudzy nie będą już mogli "kupować" sobie wyborców przy pomocy ich własnych pieniędzy.Musimy się zjednoczyć i rozliczyć tych karierowiczów!!!

 • Mis
  Mis wtorek, 30 listopad 2021 19:30 Link do komentarza

  Prawdziwe {część komentarza została usunięta, apelujemy o kulturalną dyskusję}

 • a co
  a co wtorek, 30 listopad 2021 21:04 Link do komentarza

  im podwyżki się po prostu należały!!

 • Mis
  Mis środa, 01 grudzień 2021 14:56 Link do komentarza

  To był najbardziej kulturalny komentarz jaki mogłem napisac

 • SaA
  SaA środa, 01 grudzień 2021 18:17 Link do komentarza

  zapewne. Czego można wymagać od chama ?

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us