Reklama
Reklama

Zarzuty dla 18-latki z Zamościa. Brała udział w oszustwie metodą "na policjanta"

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Policjanci zatrzymali 18-latkę podejrzaną o udział w oszustwie metodą "na policjanta". Mieszkanka Zamościa zatrudniła się jako kurier i pomagała w przestępczym procederze. Została zatrzymana na terenie województwa śląskiego. Usłyszała już zarzuty.

- Do wyłudzenia 20 tysięcy złotych od mieszkańca Zamościa doszło w minioną środę. Do 85-latka zadzwonił oszust i powiedział, że córka seniora spowodowała wypadek. Uniknie odpowiedzialności za określoną kwotę pieniędzy. Chcąc pomóc córce 85-latek przekazał pieniądze, po które przyszła młoda kobieta. Natychmiast po zgłoszeniu kryminalni z zamojskiej komendy rozpoczęli intensywne działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców. Policjanci wytypowali 18-letnią kobietę, która pełniła rolę „kuriera”. Wspólne działania policjantów z komendy wojewódzkiej w Lublina i Katowicach oraz kryminalnych z Zamościa doprowadziły do tego, że w miniony weekend podejrzana została zatrzymana na terenie województwa śląskiego. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 18-latce zarzutów za udział w oszustwie. Okazało się, że podejrzana zamieszana jest także w oszustwo metodą „na policjanta”, do którego doszło w na terenie województwa podkarpackiego. Od mieszkańca powiatu jarosławskiego w miniony piątek odebrała ponad 30 tysięcy złotych.

- Tłumacząc się śledczym wyjaśniła, że znalazła ogłoszenie o pracę w charakterze kuriera na jednym z portali internetowych. Jej praca miała polegać na odbieraniu paczek i dostarczaniu ich w określone przez zleceniodawcę miejsce. Za popełnione przestępstwo grozi jej od 6 miesięcy do lat 8 więzienia - informuje rzeczniczka. 

18-latka za swoje czyny odpowie przed sądem.

1 komentarz

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us