Reklama

Wybił szyby w przystankach i koparkach

foto: Policja foto: Policja

Policjanci z Zamościa zatrzymali 33-latka, który uszkodził przystanki autobusowe i pojazdy. Zamościanin idąc ul. Wojska Polskiego pałką teleskopową wybił szyby w trzech przystankach oraz dwóch koparkach powodując straty w łącznej kwocie ponad 32 tysięcy złotych.

- Skierowani na miejsce policjanci zastali zdewastowaną wiatę przystanku autobusowego. Policjanci zauważyli, że to nie jedyny przystanek, który został zdewastowany tej nocy. Wandal powybijał szyby również w innych dwóch przystankach. Nie przeszedł obojętnie również obok zaparkowanych przy tej ulicy koparkach. Policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego natychmiast przystąpili do poszukiwań sprawcy. Niespełna godzinę później zauważyli młodego mężczyznę, który na ich widok próbował się oddalić. Ruszyli za nim i zatrzymali go. W kieszeni 33-latek z Zamościa miał pałkę teleskopową, był pijany. Został doprowadzony do komendy. Wykonane tam badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie półtora promila alkoholu - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. 

Tłumaczył policjantom, że wracał ze spotkania ze znajomymi, jednak nie potrafił wyjaśnić, dlaczego po drodze wybił szyby. Został osadzony w policyjnym areszcie.

Pracujący nad tą sprawą funkcjonariusze skontaktowali się również z poszkodowaną firmą i ustalili, że straty wybitych szyb w pojazdach budowlanych wynoszą ponad 27 000 złotych, natomiast uszkodzone wiaty przystankowe Zarząd Dróg Grodzkich w Zamościu wycenił na kwotę 5000 złotych.

33-latek usłyszał zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za przestępstwo uszkodzenia mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

1 komentarz

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us