Reklama
Reklama

Kwalifikacja wojskowa w Zamościu

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

3 lutego rozpoczyna się w Zamościu kwalifikacja wojskowa, która potrwa do 21 lutego 2020 roku. Obowiązkowemu stawiennictwu podlegają wszyscy mężczyźni urodzeni w 2001 roku zameldowani na pobyt stały lub czasowy na terenie miasta Zamość oraz mężczyźni urodzeni w latach 1996-2000, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Stawiennictwu podlegają również kobiety wskazane przez Wojskowego Komendanta Uzupełnień.

 Powiatowa Komisja Lekarska dla miasta Zamość będzie przyjmować codziennie (oprócz sobót, niedziel i dni świątecznych) w Książnicy Zamojskiej ul. Kamienna 20 w godzinach 7.00-15.00 (tel: 84 627 11 54 wew.33 - czynny od 03.02.2020r.).

Osoba stawiająca się do kwalifikacji musi wziąć ze sobą:
- dokument tożsamości;
- posiadaną dokumentację medyczną, jeżeli dana osoba na coś choruje lub chorowała w przeszłości;
- fotografię o wymiarach 3x4 cm bez nakrycia głowy;
- dokument potwierdzający poziom wykształcenia lub pobieranie nauki.

Osoba wzywana ma obowiązek stawić się w określonym dniu i o godzinie wyznaczonej w imiennym wezwaniu.

Jeśli ważne powody uniemożliwiają stawienie się przed Komisją, możliwa jest zmiana terminu na inny dzień, ale należy to zgłosić odpowiednio wcześniej do Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Zamość, Rynek Wielki 13 (oficyna Ratusza), 22-400 Zamość, tel. 84 638 48 21.

Nieotrzymanie lub nieodebranie wezwania nie zwalnia od obowiązku stawienia się do kwalifikacji wojskowej, ponieważ obowiązek ten jest wymagalny na podstawie obwieszczeń rozplakatowanych na terenie miasta Zamość. Osoby, które będą uchylać się od obowiązku stawiennictwa przed Komisją, mogą zostać ukarane grzywną w celu przymuszenia lub doprowadzone przez Policję.

2 komentarzy

 • czytelnik
  czytelnik niedziela, 19 styczeń 2020 10:37 Link do komentarza

  Kiedyś powstała piosenka ..."Do woja marsz do woja" ...i była to nieprzyjemna chwila dla każdego młodego chłopca. Zazwyczaj kończyło się to powołaniem do wojska na 2 lub nawet 3 lata - bez wynagrodzenia . Ci którzy mieszkali na południowo-wschodniej cześć Polski kierowani byli do służby na zachodnią granice Polski lub nad morze. Czyli daleko od domu. A dziewczyny płakały. Jednak "po wojsku" był już doświadczony, przygotowany do życia i dopiero mógł się żenić. Jak będzie teraz - zobaczymy. POWODZENIA

 • 1705
  1705 poniedziałek, 20 styczeń 2020 09:04 Link do komentarza

  ale głupoty piszesz żeniuchu.
  do: czytelnik.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us