Reklama
Reklama

Spowodował kolizję. Był pijany i miał zakaz

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

61-latek kierował Renaultem. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu i orzeczony zakaz kierowania pojazdami. W miejscowości Płoskie cofając dwukrotnie uderzył w Peugeota.

- W sobotnie popołudnie dyżurny zamojskiej komendy został powiadomiony o kolizji, do której doszło w miejscowości Płoskie na poboczu drogi krajowej nr 74. Jak wstępnie ustalili policjanci kierujący pojazdem m- ki Peugeot, 48-letni mieszkaniec gminy Zamość jechał DK 74. Przed nim tzw. wężykiem całą szerokością jezdni poruszał się kierujący pojazdem m-ki Renault. Styl jazdy kierowcy renault wzbudził podejrzenia 48-latka. Postanowił więc sprawdzić swoje przypuszczenia i kiedy kierujący renault zatrzymał się na poboczu, 48-latek również zatrzymał się, parkując za „niepewnym” kierowcą. Kiedy 48-latek telefonował na numer alarmowy powiadamiając o swoich przypuszczeniach, wówczas niespodziewanie kierujący renault cofnął uderzając w jego pojazd. Manewr ten powtórzył dwukrotnie. Na szczęście nikomu nic się nie stało, uszkodzone zostały jedynie pojazdy. - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Przybyli na miejsce kolizji policjanci zbadali trzeźwość uczestników zdarzenia. Kierujący peugeotem był trzeźwy, natomiast drugi z kierujących 61-letni mieszkaniec gm. Miączyn, w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. W czasie dalszej kontroli okazało się, że 61-latek posiada czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Za popełnione przewinienia odpowie przed sądem. Jazda na tzw. podwójnym gazie zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 2, również na 2 lata można trafić do zakładu karnego za złamanie orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. 61-latek poniesie również odpowiedzialność za spowodowanie kolizji i brak prawa jazdy w czasie kontroli drogowej.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us