Reklama
Reklama

Zamość: 16-latek potrącony na przejściu. Policjanci apelują o ostrożność

foto: Policja foto: Policja

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych na ul. Lwowskiej. 32-letnia kierująca samochodem m. Honda potrąciła przechodzącego przez przejście 16-latka. Na szczęście nastolatek nie odniósł poważniejszych obrażeń.

- Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w piątek rano w Zamościu na ul. Lwowskiej, gdzie przechodzący przez oznakowane przejście dla pieszych 16-latek został potrącony przez 32-letnią kierującą hondą. Jak wstępnie ustalili mundurowi kierująca osobówką jechała lewym pasem ruchu. Ominęła znajdujące się na prawym pasie samochody, które zatrzymały się przed przejściem i wjechała na pasy, po których w tym czasie przechodził 16-latek. Doszło do potrącenia nieletniego. Załoga karetki pogotowia przewiozła pieszego do szpitala na dalsze badania. Na szczęście po ich wykonaniu okazało się, że poza niegroźnymi potłuczeniami małoletni nie doznał poważniejszych obrażeń. Kierująca hondą – 32-latka była trzeźwa. Mundurowi zatrzymali kobiecie uprawnienia do kierowania pojazdami. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. 

Policjanci przypominają – zbliżając się do przejścia dla pieszych każdy kierujący zobowiązany jest zachować szczególną ostrożność. Widząc pojazdy, które zatrzymały się przed przejściem bezwzględnie należy zatrzymać się. Kierowcy, którzy w takich sytuacjach nie zatrzymują się nie tylko łamią przepisy ruchu drogowego narażając się na odpowiedzialność karną, ale przede wszystkim stwarzają realne zagrożenie dla pieszych, którzy w tym czasie mogą przechodzić przez przejście. Ostrożność, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i obowiązujących przepisów oraz odpowiedzialne zachowanie na drodze zmniejszają ryzyko wystąpienia tragicznych zdarzeń drogowych.

2 komentarzy

  • ech
    ech niedziela, 27 październik 2019 08:18 Link do komentarza

    pewnie nie wzięła mózgu ze sobą jak wyszła z domu

  • ThoseGirls
    ThoseGirls niedziela, 27 październik 2019 20:03 Link do komentarza

    Na pewno kosmetyki wzięła - pewnie makeup sobie robiła :)

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us