Reklama
Reklama

Areszt za znęcanie się nad matką

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Wyzywał i szarpał matkę, groził również, że pozbawi ją życia. Ponadto Sąd Rejonowy w Zamościu postanowił zastosować wobec 53-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

- W niedzielę 73-latka z gminy Zamość zadzwoniła na numer alarmowy prosząc o pomoc policjantów. Poinformowała, że jej nietrzeźwy syn wszczął awanturę podczas, której wyzywał ją słowami wulgarnymi, szarpał, popychał i groził, że pozbawi ją życia. Przestraszona kobieta oświadczyła, że to nie pierwsze takie zachowanie syna. Wcześniej też był agresywny, uderzał ją rękami po całym ciele. 73-latka w obawie o swoje życie o zachowaniu syna postanowiła powiadomić policjantów. Mundurowi z zamojskiej komendy zatrzymali 53-latka podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad matką. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty, a sąd po analizie akt postępowania, chroniąc życie pokrzywdzonej kobiety, przychylił się do policyjnego oraz prokuratorskiego wniosku i postanowił na najbliższe 3 miesiące odizolować 53-latka, stosując środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Zgodnie z kodeksem karnym znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us