Reklama
Reklama

Zamość: 22-latek uszkodził kapliczkę przy ul. Majdan

foto: Policja foto: Policja

22-latek z Zamościa uszkodził gzyms kapliczki i porozbijał ustawione przy niej donice. Usłyszał już zarzuty, w czasie przesłuchania wyraził skruchę i zobowiązał się pokryć koszty naprawy.

- Na początku sierpnia przedstawiciel zarządu jednego z zamojskich osiedli poinformował policję o tym, że została uszkodzona stojąca przy ul. Majdan kapliczka. Powiadomił, że został poobijany gzyms, na którym ustawiona jest figura Matki Bożej oraz porozbijane zostały ustawione tam donice. Wartość strat zgłaszający wycenił na kwotę 1000 zł. Ustaleniem osoby, która dopuściła się tego czynu zajęli się kryminalni z zamojskiej komendy. Praca policjantów przyniosła efekty – sprawca zniszczenia kapliczki został ustalony. Okazało się, że czynu tego dokonał 22-latek z gm. Zamość - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzuty uszkodzenia mienia. W czasie przesłuchania przyznał się do zniszczenia kapliczki. Oświadczył, że bardzo żałuje tego co zrobił, na swoje usprawiedliwienie miał tylko to, że znajdował się wówczas w stanie nietrzeźwości i nie wiedział co robi.

22-latek skorzystał z instytucji dobrowolnego poddania się karze, chce zadośćuczynić za swój czyn i pokryć koszty naprawy kapliczki. Za zniszczenie mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

1 komentarz

  • ds
    ds niedziela, 25 sierpień 2019 11:20 Link do komentarza

    Jakim to deblem trzeba być by się wiekowych kapliczek czepiać.
    Gratulacje za ustalenie " Bohatera"

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us