Reklama
Reklama

Podawał się za brata. W domu miał amunicję

foto: Policja foto: Policja

40-latek w miejscu zamieszkania posiadał amunicję do broni palnej. Policjanci trafili do niego po tym jak w czasie kontroli drogowej okazało się, że posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna w odzieży miał biały proszek, który został zabezpieczony do dalszych badań. Podczas kontroli podawał dane swojego brata.

- Zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z ruchu drogowego kierujący Volkswagenem nie posiadał dokumentów pojazdu, nie miał również dokumentu potwierdzającego jego tożsamość. Zapytany o dane osobowe podał dane swojego brata. Mundurowi nie dali wiary jego słowom. Informując 40-latka o konsekwencjach karnych podawania nieprawdziwych danych ponownie zapytali o jego tożsamość. Wówczas mężczyzna zmienił zdanie i ponownie przedstawił się, tym razem podając już swoje dane osobowe - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Okazało się, że 40-latek z Zamościa zmyślał ponieważ chciał uniknąć odpowiedzialności za kierowanie samochodem pomimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Tym bardziej, że kilka miesięcy wcześniej został już „przyłapany” na niestosowaniu się do sądowego postanowienia. 40-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Policjanci podczas jego przeszukania odnaleźli w foliowych woreczkach białą oraz krystaliczną substancję. Podczas badania nie wykazała ona w swoim składzie substancji narkotykowych. Dlatego też, aby poznać jej skład chemiczny została przekazana do dalszych badań. Ponadto policjanci w miejscu zamieszkania 40-latka odnaleźli kilkanaście sztuk amunicji do broni palnej nie mając stosownych zezwoleń na jej posiadanie -dodaje rzeczniczka. 

Mężczyzna już usłyszał zarzuty. A prokurator na podstawie analizy zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego postanowił zastosowań wobec 40-latka środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Karą za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych jest pozbawienie wolności nawet do lat 5. Natomiast posiadanie broni palnej lub amunicji bez wymaganego zezwolenia zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us