Reklama
Reklama

Jest raport środowiskowy w sprawie spalarni śmieci

foto: materiał inwestora foto: materiał inwestora

Veolia Wschód Sp. z o.o. złożyła dzisiaj do Urzędu Miasta Zamość raport dot. oddziaływania planowanej budowy spalarni odpadów na środowisko. Przypomnijmy, inwestycja miałaby powstać przy ul. Hrubieszowskiej w Zamościu (na terenie ciepłowni).

Inwestor zorganizował konferencję prasową, podczas której zaprezentowano założenia raportu. Wynika z niego, że - jeśli inwestycja zostanie zrealizowana - instalacja ma przetwarzać około 15 500 ton odpadów rocznie, czyli trzy ciężarówki odpadów dziennie. Spalanie odpadów ma zaspokoić ok. 22% zapotrzebowania na energię cieplną, a to oznacza zmniejszenie ilości spalanego węgla o prawie 8,5 tony rocznie.

Wideo z konferencji publikujemy poniżej.

Dodajmy, że planowanej budowie spalarni stanowczo zaprotestowali okoliczni mieszkańcy, którzy obawiają się o swoje zdrowie. Inwestor podkreślał dziś, że położy duży nacisk na edukację lokalnej społeczności w tym temacie.

 

Media

2 komentarzy

 • ZZZamość
  ZZZamość piątek, 12 kwiecień 2019 01:25 Link do komentarza

  W Wiedniu spalarnia jest od lat w centrum miasta i nikomu nie przeszkadza bo jest czysta. A w Zamościu będzie znacznie nowocześniejsza technologia niż jest w Wiedniu.
  Taki plus naszego zapóźnienia że wymagane i dostępne technologie są znacznie bardziej 'eko'

 • kokilowy zdzichu
  kokilowy zdzichu wtorek, 07 maj 2019 10:14 Link do komentarza

  Każdy mówi i wie o Wiedniu. Ale ona jest wygaszana od 7lat. Spala tylko związki czyste i zajmuje się przetwarzaniem RDFu. PS czułeś kiedyś zapach tej rzeczki?

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us