Reklama
Reklama

Areszt za usiłowanie rozboju

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 45-latek, podejrzewany o usiłowanie rozboju w jednym z zamojskich sklepów. Policjanci ustalili, że kilka miesięcy wcześniej mężczyzna również próbował dokonać rozboju. Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

- Do zdarzenia doszło w minioną środę. Wówczas mężczyzna wszedł do jednego ze sklepów znajdującego się na terenie Zamościa. Strasząc i wykrzykując wulgaryzmy zażądał od pracownicy 20 zł, kiedy ta zdecydowanie odmówiła próbował zabrać jej stojącą za ladą torebkę. Zdecydowana postawa pokrzywdzonej spłoszyła mężczyznę, który wyszedł odgrażając się, że wróci następnego dnia. Na podstawie informacji przekazanych przez pokrzywdzoną kilkanaście minut po zdarzeniu policjanci z zamojskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie rozboju. Okazało się, że jest to 45-latek nieposiadający stałego miejsca zameldowania - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Ponadto policjanci ustalili, że nie jest to jedyny czyn na jego koncie. Kilka miesięcy wcześniej 45-latek także usiłował dokonać rozboju. Pokrzywdzoną była ta sama kobieta, która zawiadomiła o środowym przestępstwie. Wówczas również zażądał wydania gotówki, a zdecydowana postawa kobiety odstraszyła 45-latka.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Zebrane przez kryminalnych dowody w sprawie pozwoliły prokuratorowi na przedstawienie podejrzanemu zarzutów dwukrotnego usiłowania rozboju. W piątek Sąd Rejonowy w Zamościu, na wniosek Policji i Prokuratury, zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. 45-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us