Reklama

PiS cofnął poparcie dla prezydenta Zamościa

W ostatnich wyborach samorządowych Prawo i Sprawiedliwość poparło kandydaturę Andrzeja Wnuka na prezydenta, fot. Szymon Łyciuk (archiwum) W ostatnich wyborach samorządowych Prawo i Sprawiedliwość poparło kandydaturę Andrzeja Wnuka na prezydenta, fot. Szymon Łyciuk (archiwum)

Prezydent Zamościa nie ma już poparcia Prawa i Sprawiedliwości. Zarząd PiS powiatu grodzkiego podsumował dotychczasową współpracę z prezydentem i oficjalnie wycofał poparcie polityczne dla Andrzeja Wnuka.

Przypomnijmy, w ostatnich wyborach samorządowych Prawo i Sprawiedliwość poparło kandydaturę Andrzeja Wnuka na prezydenta. Ponad dwa lata po wyborach relacje zmieniły się diametralnie. PiS podsumowało współpracę i z dniem 4 maja 2017 roku wycofało poparcie polityczne dla prezydenta Zamościa.

- Prezydent nie ma prawa używać znaku graficznego partii ani też powoływać się na jej poparcie w swoich wystąpieniach publicznych - podkreślają przedstawiciele PiS. 

Rzecznik prasowy prezydenta Zamościa informuje, że prezydent Andrzej Wnuk nie komentuje działań związanych z wycofaniem poparcia.

Klub Radnych PiS Rady Miasta Zamość wydał też specjalne oświadczenie dotyczące nowej uchwały parkingowej. Publikujemy je poniżej.


"Oświadczenie

Uprzejmie informuję, że z inicjatywą podjęcia uchwały w sprawie płatnego parkowania pojazdów samochodowych na drogach publicznych Miasta Zamość wyszedł Prezydent Miasta ? Andrzej Wnuk.

Klub Radnych PiS nie brał udziału w głosowaniu uchwały z uwagi na:

1.Klub nie zgodził się z Panem Prezydentem co do zaproponowanego wzrostu opłat z 2 zł na 3 zł za 1 godzinę parkowania, gdyż uważamy, że opłaty są wygórowane. Opłata 3 zł jest opłatą obowiązującą np.: w Warszawie. Nasz region jest zdecydowanie regionem biedniejszym. A wzrost opłat za parkowanie spowoduje dalsze ubożenie społeczeństwa.

2.Członkowie Klubu Radnych PiS dostrzegli, że projekt uchwały w sprawie płatnego parkowania pojazdów samochodowych na drogach publicznych Miasta Zamość, przedstawiony przez Pana Prezydenta może mieć wady prawne. Stąd też na sesji w dniu 27.03.2017 r. został zgłoszony wniosek o przerwę w celu uzupełnienia materiału, który uwzględniałby także autopoprawki do projektu uchwały. Jednak radni sprzyjający Panu Prezydentowi, ten wniosek w głosowaniu odrzucili. W konsekwencji podjęto uchwałę, która po interwencji służb urzędu wojewódzkiego, w części okazała się niezgodna z prawem. Ta część uchwały była niekorzystna dla osób, które faktycznie zamieszkują na terenie Starego Miasta, ale nie są zameldowane na Starym Mieście, oraz niekorzystną dla najemców lokali usługowych, którzy wynajmują lokale od innych podmiotów niż gmina Zamość.

3.W konsekwencji radni po odczytaniu projektu uchwały przez Radnego Rafała Zwolaka podjęli uchwałę, jak wynika z zapisu w protokole, że w obrębie Starego Miasta, jak i Nowego Miasta opłaty będą pobierane przez całą dobę. Nie wiemy czy gdziekolwiek w Polsce obowiązują takie przepisy niekorzystne dla mieszkańców i turystów.

4.Klub Radnych PiS jest zaniepokojony, że w obiegu medialnym pojawia się nieprecyzyjna informacja Pana Prezydenta, że mieszkańcy Starego Miasta po interwencji służb urzędu wojewódzkiego będą płacić teraz więcej za parkowanie nawet 500 zł. Nic bardziej mylnego, kwestie ekonomiczne zaproponowane przez Pana Prezydenta Andrzeja Wnuka, będą obowiązywać.

5.Podobnie jak Wydział Prawny, Nadzoru i Kontroli Urzędu Wojewódzkiego Klub Radnych PiS oczekuje na wyjaśnienia od Przewodniczącego Rady Miasta, czy treść przegłosowanej przez Radnych uchwały odpowiada treści uchwały przekazanej organowi nadzoru.

Z poważaniem
Przewodniczący Klubu Radnych PiS
Miasta Zamość
Jan Obszański"

5 komentarzy

 • Adaś
  Adaś poniedziałek, 08, maj 2017 18:46 Link do komentarza

  Zagdański podkablował do wojewody. Dlatego uchylono uchwałę. Ps. Roczny abonament w Zamościu kosztuje 500 zł a w Lublinie 1600.gdzie jest drożej ?a turystów trzeba golić.

 • czytelnik
  czytelnik wtorek, 09, maj 2017 08:32 Link do komentarza

  Brawo Panie Prezydencie , postawił się Pan.
  W stosownym czasie powiedział Pan "NiE ".
  Nie będę ślepo wykonywał poleceń PiS-u.
  Będziemy to pamiętali przy kolejnych wyborach.

 • AntyWnuk
  AntyWnuk wtorek, 09, maj 2017 16:10 Link do komentarza

  Super, jak nigdy 100% dla PIS.
  Nic gorszego od Wnuka nie mogło spotkać tego miasta.

 • Dorota
  Dorota środa, 10, maj 2017 09:28 Link do komentarza

  Panie Radny Rafal Zwolak.
  Wypadaloby wspomniec o oplatach za parkowanie na zakrecie drogi.Myslac o sobie myslmy tez o innych! Chce Pan calodobowych oplat za parking to wlasne samochody tez trzeba parkowac poprawnie. Pozdrawiam serdecznie i apeluje "by zylo sie lepiej "WSZYSTKIM MIESZKANCOM

 • hihi
  hihi czwartek, 11, maj 2017 06:42 Link do komentarza

  ludzkie pany :)

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us