Reklama
Reklama

Zamość: Napadli na 18-latkę. Mają zarzuty

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

18-latka została zaatakowana na jednym z zamojskich osiedli. Sprawcy odcięli jej kosmyk włosów a podczas szarpaniny zranili nożyczkami. - Dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie dokonania rozboju na 18-letniej kobiecie usłyszało już zarzuty. Mają również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz dozór policyjny. Kolejnych trzech w policyjnym areszcie czeka na przesłuchania - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

W czwartek dyżurny zamojskiej policji został powiadomiony, że na szpitalny oddział ratunkowy przyszła młoda kobieta, która powiedziała, że została zraniona podczas szarpaniny z zaczepiającymi ją mężczyznami.

- Policjanci szybko ustalili przebieg zdarzenia. Na jednym z zamojskich osiedli od 18-latki z Zamościa 5 mężczyzn zażądało oddania im portfela z pieniędzmi oraz telefonu komórkowego. Nastolatka stanowczo odmówiła i zaczęła uciekać. Jednak mężczyźni dogonili ją i wówczas jeden z nich nożyczkami obciął jej kosmyk włosów. W momencie, gdy inny mężczyzna próbował zrobić to samo broniąca się kobieta została zraniona nożyczkami w rękę. Po chwili udało się jej wyrwać napastnikom i uciec - informuje Dorota Krukowska Bubiło. - Kryminalni z zamojskiej komendy już kilka godzin po zdarzeniu zatrzymali mężczyzn podejrzanych o usiłowanie rozboju. Przestępstwa na 18-latce z Zamościa próbowało dokonać 5 młodych mężczyzn. Dwaj z nich to 18-latkowie z gminy Miączyn oraz gminy Krasnobród, kolejni to 34-letni mieszkaniec Zamościa oraz 17-latek z gminy Łabunie. Najstarszym napastnikiem był 38-latek bez stałego meldunku - wylicza rzeczniczka.

W piątek Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zamościu przedstawił zarzuty usiłowania rozboju 38-latkowi oraz 34-latkowi z Zamościa. Zdecydował również o zastosowaniu w stosunku do nich środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

4 komentarzy

 • mc
  mc sobota, 12 maj 2018 20:03 Link do komentarza

  Damscy bokserzy :D Dawać ich tu dawać

 • miś
  miś sobota, 12 maj 2018 23:23 Link do komentarza

  niech by do mnie podeszli skurwiele, zdechliby na miejscu.

 • mieszczuch
  mieszczuch niedziela, 13 maj 2018 20:55 Link do komentarza

  a gdzie byli "blokowcy", nie widzieli że obcy po ich osiedlu grasują ?

 • brw
  brw czwartek, 17 maj 2018 14:05 Link do komentarza

  Nie trzeba ukrywać takich zwyroli. Trzeba podać z imienia i nazwiska. Następnie ukarać bolesnie aresztem dużą grzywną i ciężkimi pracami.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us