Reklama

Diego wytropił włamywaczy

Czworonożny funkcjonariusz doprowadził mundurowych do miejsca, w którym przebywali sprawcy, foto: Policja Czworonożny funkcjonariusz doprowadził mundurowych do miejsca, w którym przebywali sprawcy, foto: Policja

Diego doprowadził mundurowych do miejsca, w którym przebywali włamywacze. Mężczyźni włamali się do niezamieszkałego domu w gminie Zamość. Przyznali się do dokonania przestępstwa, wskazali również, gdzie ukryli skradzione przedmioty.

W sobotni poranek mieszkaniec gminy Zamość poinformował dyżurnego zamojskiej policji o włamaniu do niezamieszkałego budynku mieszkalnego i gospodarczego. Zgłaszający nie jest właścicielem posesji, w której doszło do włamania jednakże jak poinformował, pod nieobecność właścicielki – mieszkanki województwa podkarpackiego, opiekuje się jej domem.

- Policjanci ustalili, że sprawcy do niezamieszkałego domu weszli przez okno, w którym wcześniej wybili szybę. Z wnętrza zabrali kosę spalinową, akumulator oraz inne drobne przedmioty gospodarstwa domowego o łącznej wartości ponad 1400 zł. W prowadzeniu czynności policjantom pomagał pies służbowy Diego wraz z przewodnikiem asp. Markiem Pawlakiem. Czworonożny funkcjonariusz natychmiast podjął trop i doprowadził mundurowych do miejsca, w którym przebywali sprawcy włamania - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.  - Jak się okazało sprawcami tego czynu byli dwaj mieszkańcy gminy Zamość – 19-latek oraz 27-latek. Mężczyźni przyznali się do kradzieży z włamaniem i wskazali miejsce ukrycia przedmiotów, które zabrali z niezamieszkałego domu. Policjanci odzyskali skradzione mienie, a włamywacze zostali zatrzymani w policyjnym areszcie- dodaje. 

Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us