Reklama
Reklama

Policjanci zlikwidowali nielegalną produkcję alkoholu i papierosów

Mundurowi w pomieszczeniach mieszkalnych oraz gospodarczych ujawnili i zabezpieczyli aparaturę do produkcji alkoholu, foto: Policja Mundurowi w pomieszczeniach mieszkalnych oraz gospodarczych ujawnili i zabezpieczyli aparaturę do produkcji alkoholu, foto: Policja

Aparaturę do produkcji alkoholu, około 100 litrów „zacieru”, ponad 10 litrów gotowego alkoholu, prawie 25 kg suchego tytoniu, sprzęt do produkcji papierosów oraz ponad 150 gotowych papierosów ujawnili policjanci z zamojskiej komendy w jednym z mieszkań w gminie Zamość.

Wczoraj dzielnicowi z zamojskiej komendy przeszukali dom 65-letniego mężczyzny.

- Mundurowi w pomieszczeniach mieszkalnych oraz gospodarczych ujawnili i zabezpieczyli aparaturę do produkcji alkoholu, około 100 litrów „zacieru”, ponad 10 litrów gotowego alkoholu, prawie 25 kg suchego tytoniu, sprzęt do produkcji papierosów oraz ponad 150 gotowych już papierosów. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna alkohol i papierosy wytwarzał wspólnie z 52-letnią kobietą, z którą mieszkał - informuje Dorota Krukowska Bubiło, oficer prasowy zamojskiej policji. - Wyprodukowane nielegalnie wyroby trafiały na lokalny rynek, do okolicznych mieszkańców - dodaje.

W czasie wykonywanych czynności mundurowi ujawnili również nielegalny pobór energii elektrycznej.

- Wszystkie działające w domu urządzenia elektryczne zasilane były prądem, za którego zużycie gospodarze nie ponosili żadnych kosztów. Teraz o dalszym losie 65-latka i jego 13 lat młodszej partnerki zadecyduje sąd - informuje Dorota Krukowska Bubiło.

Nielegalny wyrób alkoholu oraz wytwarzanie wyrobów tytoniowych bez wymaganego ustawowo wpisu do rejestru producentów zagrożone jest karą pozbawienia wolności do roku. Natomiast za kradzież energii kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

4 komentarzy

 • Sąsiad
  Sąsiad sobota, 20 styczeń 2018 17:51 Link do komentarza

  Ciekawe gdzie, bo może mi prąd podpie..dalał bo mam takie duże rachunki. A szkoda, bo mógł zaprosić na degustację i byśmy się dogadali ..

 • Redi
  Redi niedziela, 21 styczeń 2018 11:26 Link do komentarza

  Kuźwa ze na takim syfie robione... przeciez to śmierdzi .... no i po kiego handlował? Rób dla siebie i będziesz bezpieczny.. pewnie na kreche nie chciał dac i go podpierdzielił któryś...

 • anbon
  anbon poniedziałek, 22 styczeń 2018 00:54 Link do komentarza

  Wydaje mi się że ten alkohol jest o wiele lepszy niż niejedna wódka w sklepie. A 150 papierosów (nie paczek, ba, nawet nie kartonów) to naprawdę sukces. Państwo nie lubi konkurencji:). Jak tak dalej pójdzie to Dożynki...

 • czytacz
  czytacz poniedziałek, 22 styczeń 2018 08:03 Link do komentarza

  prawie jak Jakub Wędrowycz u Pilipiuka :)

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us