Reklama

Zamość: Włoski gangster zatrzymany przez "łowców cieni" [WIDEO]

Włoski gangster wpadł w Zamościu, foto: cbsp.policja.pl Włoski gangster wpadł w Zamościu, foto: cbsp.policja.pl

"Łowcy cieni" (jednostka Centralnego Biura Śledczego Policji) zatrzymali w Zamościu obywatela Włoch, Gianniego C., poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna odpowie za udział w gangu i przestępstwa finansowe, w tym pranie mafijnych pieniędzy.

46-letni Gianni C. z Włoch poszukiwany był od października tego roku. - Wówczas został skazany prawomocnym wyrokiem na karę pozbawienia wolności na ponad 8,5 roku. W listopadzie doszedł kolejny wyrok, tym razem 9 lat więzienia. Włoski sąd skazał go za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz defraudację kilku milionów euro i fałszywego ogłoszenie bankructwa w celu uniknięcia zapłaty zobowiązań - informuje policja.

W poszukiwania 46-latka zaangażowali się policjanci z tzw. grupy „łowców cieni”. Policjanci w ciągu kilku dni wpadli na trop obywatela Włoch. Mężczyzna był bardzo czujny, często zmieniał miejsce zamieszkania. Przebywał między innymi na terenie województwa mazowieckiego, łódzkiego, śląskiego i świętokrzyskiego.

- „Łowcy cieni” precyzyjnie analizowali zebrane informacje, na podstawie których lokalizowali poszukiwanego, a w efekcie wytypowali miejsce, gdzie może przebywać. Tam zorganizowali zasadzkę - informuje policja.

Gianni C. wpadł w Zamościu, gdy próbował wysłać przekazem pieniądze do Kamerunu. Podczas zatrzymania mężczyzna miał ukryte w odzieży kilkanaście kart kredytowych. - Z naszych ustaleń wynika, że miał bardzo rozległe kontakty międzynarodowe. Świadczyć to może o tym, że niebawem mógł planować wyjazd z Polski - dodają stróże prawa.

Mężczyzna ma do odbycia łącznie karę 17 lat więzienia. Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Zamościu, która uruchomiła już procedurę ekstradycyjną.


Media

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us