Reklama

Zabójstwo w Chomęciskach Małych. Są zatrzymani

71-latek został zaatakowany w swoim domu latem 2015 roku, napastnicy mieli wówczas 15 i 16 lat, foto: Policja 71-latek został zaatakowany w swoim domu latem 2015 roku, napastnicy mieli wówczas 15 i 16 lat, foto: Policja

Po niespełna dwóch latach śledztwa policjanci zatrzymali sprawców zabójstwa w Chomęciskach Małych (pow. zamojski). Samotnie mieszkający 71-latek został zaatakowany w swoim domu latem 2015 roku, napastnicy mieli wówczas 15 i 16 lat. Zabójstwo miało charakter rabunkowy.

Do napadu doszło w lipcu 2015 r. Jak informuje policja, w nocy do domu samotnie mieszkającego 71-letniego mężczyzny wtargnęło trzech młodych mężczyzn. Rzucili się na gospodarza zadając uderzenia po twarzy i głowie. Gdy upadł bili i kopali go po całym ciele. Napastnicy żądali wydania pieniędzy. Wiedzieli, że mężczyzna ma pieniądze ze sprzedaży zwierząt hodowlanych.

71-latek nie chciał powiedzieć gdzie schował pieniądze więc sprawcy kolejne uderzenia zadawali narzędziami gospodarskimi. Przeszukali dom jednak nie znaleźli gotówki. Wychodząc zostawili konającego jeszcze mężczyznę. Jego ciało zostało znalezione kilka dni później.

Policjanci na miejscu zabezpieczyli ślady krwi sprawców. Próbki zostały przesłane do Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie. Rozpoczęła się intensywna praca policjantów pod kątem wytypowania podejrzanych, która przyniosła w końcu efekty.

Policjanci ustalili i potwierdzili badaniami udział w napadzie trzech podejrzanych. To dwóch 17-latków i 18-latek. W chwili popełnienia zabójstwa mieli więc 15 i 16 lat. Kodeks karny i ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich pozwala traktować ich jako dorosłych, jeżeli przypisano im - tak jak w tej sprawie - popełnienie zabójstwa. Wszyscy znali swoją ofiarę.

Młodzieńcy zostali zatrzymani i doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Zamościu. Usłyszeli zarzuty zabójstwa w związku z rozbojem. Przyznali się do popełnienia czynu, złożyli obszerne wyjaśnienia i uczestniczyli w wizjach lokalnych.

Sąd Rejonowy w Zamościu zastosował wobec nich tymczasowe areszty.

Nastolatkom grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 12 lat, kara 25-lat wiezienia albo kara dożywocia.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us