Reklama

Płoskie: Karetka pogotowia zderzyła się z audi. 4 osoby trafiły do szpitala

foto: Policja foto: Policja
Do wypadku z udziałem karetki pogotowia ratunkowego i osobowego audi doszło w Płoskiem pod Zamościem. Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu, gdy kierujący karetką wyprzedzał audi, a kierowca osobówki w tym czasie skręcał w lewo. Po zderzeniu samochodów do szpitala trafiły cztery osoby.

Wypadek miał miejsce dzisiaj około godziny 10:00, na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Płoskie.

- Policjanci na podstawie relacji uczestników i świadków, jak też powstałych w pojazdach uszkodzeń i śladów na miejscu zdarzenia ustalili jego przebieg. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że obaj kierujący poruszali się od Szczebrzeszyna w kierunku Zamościa. Karetka pogotowia ratunkowego przemieszczała się z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. Przed nią jechał kierujący Audi. Na skrzyżowaniu w miejscowości Płoskie, gdzie znajduje się wjazd na teren sklepowego parkingu, kierujący audi rozpoczął manewr skrętu w lewo. W tym samym czasie kierowca karetki zaczął wyprzedzać osobówkę. Doszło do zderzenia pojazdów, karetka uderzyła w tył Audi. Następnie siłą uderzenia pojazd osobowy przemieścił się do przydrożnego rowu. - relacjonuje  Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Do szpitala zostały przewiezione 4 osoby. Kierujący i 61-letnia pasażerka Audi oraz dwie osoby z personelu medycznego karetki w wieku 56 i 68 lat. Do szpitala została przetransportowana również przewożona w karetce pacjentka.

Audi kierował 67-letni mieszkaniec Zamościa, kierowcą karetki pogotowia był 39-latek z gminy Szczebrzeszyn. Obaj byli trzeźwi.

Droga była zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy. Później ruch został częściowo odblokowany i odbywał się wahadłowo, a około 12:30 został całkowicie odblokowany i odbywał się już bez utrudnień.

9 komentarzy

 • ORmo
  ORmo czwartek, 13 czerwiec 2024 08:07 Link do komentarza

  co to za cymbał kierował tym białym samochodem ?

 • asdf
  asdf czwartek, 13 czerwiec 2024 14:01 Link do komentarza

  najwyraźniej w świecie mógł go nie słyszeć, samochody są dobrze wygłuszone i sygnały dźwiękowe są słabo słyszalne, jeżeli nie masz uchylonej szyby to praktycznie nie słychać. widzisz karetkę na bombach jadącą z naprzeciwka a "samochody" przed nią jej nie widzą, mrugnij drogowymi kilka razy, sporo osób to ogarnia,

 • Oczywista wina kierującego audi
  Oczywista wina kierującego audi czwartek, 13 czerwiec 2024 17:33 Link do komentarza

  "Art. 9 Kodeksu Drogowego - Ustawa Prawa o ruchu drogowym mówi jasno: Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze, są zobowiązani ułatwić przejazd pojazdu uprzywilejowanego, w szczególności przez niezwłoczne usunięcie się z jego drogi, a w razie potrzeby zatrzymanie się".

 • Też mieszkaniec
  Też mieszkaniec czwartek, 13 czerwiec 2024 19:38 Link do komentarza

  Patrz w lusterka mówili, ale głąb nie słuchał...

 • Tak tak
  Tak tak piątek, 14 czerwiec 2024 05:30 Link do komentarza

  Fachowcy od siedmiu boleści. Skrzyżowanie, przejście dla pieszych, wyprzedzanie pojazdu skręcającego w lewo z lewej strony. Gdzie miał mózg drugi kierowca? Będzie jak z Szydłową

 • doucz się POkemonie
  doucz się POkemonie piątek, 14 czerwiec 2024 10:50 Link do komentarza

  @Tak tak - no i co ? Sprawcą jest ten skręcający. NAwetr jeżeli wyprzedza na skrzyżowaniu to popełnia wykroczenie ale nie jest sprawcą kolizji. Podobnie jak z "Szydłową"

 • Tak tak
  Tak tak piątek, 14 czerwiec 2024 19:10 Link do komentarza

  Sam się doucz. Od kiedy można wyprzedzać pojazd skręcający w lewo z lewej strony? Ile wykroczeń popełnił kierowca karetki? Włącza koguty i ma pierwszeństwo? Każdego może zepchnąć i rozjechać? Zobaczymy co sąd na to.

 • Za m
  Za m sobota, 15 czerwiec 2024 06:47 Link do komentarza

  Jakby miał włączony kierunkowskaz że zmierza skręcać w lewo to tak. Ale jak się kierunkowskaz włącza w momencie skrętu i nie patrzy w lusterka to co można poradzić ?

 • pin
  pin niedziela, 16 czerwiec 2024 09:07 Link do komentarza

  Ale to ty się musisz douczyć. Jeśli to nie było skrzyżowanie, to obowiązkiem skręcającego w lewo jest upewnić się, że nic go nie wyprzedza, bo zmienia pas ruchu. I tu będzie wina audi, kierowca karetki może co najwyżej beknąć za niezachowanie ostrożności.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us