Reklama
Reklama

Hrubieszowscy policjanci dostali drona. Ma pomóc m.in. w szukaniu zaginionych

Urządzenie przekazał funkcjonariuszom burmistrz Hrubieszowa Tomasz Zając, foto; Policja Urządzenie przekazał funkcjonariuszom burmistrz Hrubieszowa Tomasz Zając, foto; Policja

Dron trafił w ręce hrubieszowskich policjantów. Będą go wykorzystywać m.in. do poszukiwań zaginionych osób czy obserwacji miejsc trudno dostępnych. Urządzenie przekazał funkcjonariuszom burmistrz Hrubieszowa Tomasz Zając.


Dzisiaj w Urzędzie Miasta w Hrubieszowie podpisana została umowa użyczenia i przekazanie drona dla hrubieszowskiej policji.

-Z uwagi na fakt, że na terenie powiatu hrubieszowskiego znajduje się wiele nieużytków rolnych i miejsc trudno dostępnych, urządzenie to może być szczególnie pomocne przy poszukiwaniu osób zaginionych. Maszyna dotrze na tereny, gdzie wkroczenie grup ratowniczych często jest niebezpieczne. Skróci i przyśpieszy pracę policji, podczas której często decydują nawet sekundy. Dużą zaletą drona jest jego prędkość i sprawność w poszukiwaniu ludzi na otwartych terenach, jak zboża czy wysokie trawy - informują policjanci.

Urządzenie ma ułatwić pracę policjantom i przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu hrubieszowskiego.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us