Reklama
Reklama

Na motolotni przemycali papierosy z Ukrainy do Polski

Na motolotni przemycali papierosy z Ukrainy do Polski, foto: NOSG, materiał nadesłany Na motolotni przemycali papierosy z Ukrainy do Polski, foto: NOSG, materiał nadesłany

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Hrebennego udaremnili przemyt dużej partii papierosów. Sprawcy przerzucili kontrabandę do Polski z użyciem motolotni.


Do próby przemytu doszło w nocy 1 kwietnia. Funkcjonariusze Straży Granicznej zauważyli obiekt latający poruszający się na dużej wysokości, który ze wschodu przemieszcza się w głąb terytorium Polski.

- Dzięki użyciu urządzeń do obserwacji nocnych udało się szybko zlokalizować miejsce, w które pilot motolotni wyrzucił pudła (okolice m. Dąbrowa Tomaszowska w pow. tomaszowskim), jak się później okazało wypełnione nielegalnymi wyrobami akcyzowymi. Po dotarciu we wskazany rejon funkcjonariusze odnaleźli trzy duże pudła, w których znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy. W sumie zabezpieczono nielegalne papierosy o wartości prawie 40 tys. zł. - relacjonuje Dariusz Sienicki rzecznik prasowy Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Trwa ustalanie organizatorów tego przemytu.

Tylko w tym roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej nie dopuścili do wprowadzenia na krajowy rynek wyrobów akcyzowych o wartości ponad 4 mln zł.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us