Reklama

Mina przeciwpancerna na brzegu Wieprza

foto: Policja foto: Policja
W Szczebrzeszynie przechadzający się w okolicach brzegu rzeki Wieprz mężczyzna odnalazł skorodowaną minę przeciwpancerną. Powiadomił policjantów, którzy zabezpieczyli teren wokół niebezpiecznego znaleziska, a patrol saperski zajął się jego neutralizacją.

Zalęgającą w ziemi pozostałość z czasów II Wojny Światowej odnalazł 50-latek, który na ulicy Słodkiej w Szczebrzeszynie przechodził nieopodal brzegu rzeki Wieprz. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy.

- Okazało się, że owalny niewybuch o średnicy około 30 centymetrów i grubości około 15 centymetrów to skorodowana mina przeciwpancerna. Prawdopodobnie niewybuch został odkopany dzień wcześniej podczas równania terenu przez operatora koparki. Znalezisko oraz teren wokół niego zostały zabezpieczone przez policjantów ze Zwierzyńca. Wywiezieniem i neutralizacją niewybuchów na poligonie zajął się powiadomiony patrol saperski, który sprawdzając teren odnalazł tam jeszcze granat ręczny i zapalnik - informuje Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Policja przypomina, że tego typu przedmioty, pomimo upływu lat, mogą być bardzo niebezpieczne. Nigdy samodzielnie nie próbujmy ich dotykać, sprawdzać oraz przenosić. Teren odnalezienia niewybuchu należy oznaczyć, a następnie powiadomić dyżurnego jednostki Policji, który skieruje w to miejsce policjantów.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us