Reklama
Reklama

Biłgoraj: Granat przeciwpiechotny znaleziony w zalewie

Trzech chłopców w wieku od 12 do 13 lat podczas kąpieli w wodzie znalazło pod pomostem granat, foto: Policja Trzech chłopców w wieku od 12 do 13 lat podczas kąpieli w wodzie znalazło pod pomostem granat, foto: Policja

Nastoletni chłopcy znaleźli w zalewie w Biłgoraju granat przeciwpiechotny. Niebezpieczny przedmiot przekazali ratownikom a ci powiadomili policję. Kąpielisko zostało zabezpieczone, po około dwóch godzinach granat został zabezpieczony przez patrol saperski z Niska.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 15.00 na terenie zalewu miejskiego Bojary w Biłgoraju. Trzech chłopców w wieku od 12 do 13 lat podczas kąpieli w wodzie znalazło pod pomostem granat, który przekazali ratownikom. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci przeprowadzili ewakuację i zabezpieczyli teren. Utworzona została 400 metrowa strefa ochronna.

Po około dwóch godzinach na miejsce przybył patrol saperski z Niska, który potwierdził, że jest to uzbrojony granat bojowy z czasów II wojny światowej. Ma zasięg rażenia nawet do 200 metrów. Saperzy zabezpieczyli niebezpieczny przedmiot.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us